الکترونیک آرتس توضیحاتی را در ارتباط با همکاری این شرکت با فروشگاه اپیک گیمز ارائه داد

۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

طی انتشار اخبار اخیر، الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، قصد دارد تا به فروشگاه استیم باز گردد و حتی سرویس EA Access را نیز به این فروشگاه خواهد آورد؛ البته بازی‌های حاضر در Origin Access تنها به لانچر و فروشگاه اوریجین (Origin) اختصاص خواهند داشت. حال شرکت الکترونیک آرتس حضور آثارش در فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games) را نیز محتمل دانسته است.

در کنار بازی Star Wars Jedi: Fallen Order، الکترونیک آرتس قصد دارد تا برخی از آثار دیگر مانند Fifa 20 ،Battlefield V و Apex Legends را با قابلیت بازی میان‌پلتفرمی و امکان تجربه بین دو لانچر استیم و اوریجین، به فروشگاه استیم اضافه کند. اما این حرکت الکترونیک آرتس ممکن هست تا باعث شود این آثار برروی دیگر پلتفرم‌های فروشگاهی مانند لانچر اپیک گیمز نیر در دسترس قرار بگیرند؟

مایک بلنک (Mike Blank)، نایب رئیس شرکت الکترونیک آرتس، طی مصاحبه‌ای به این سوال اینگونه پاسخ داد که الکترونیک آرتس فعلا قصد ندارد تا اطلاعی از نهایی شدن چنین موضوعی دهد اما اگر قرارداد همکاریی صورت پذیرد، در آینده حتما شاهد وقوع چنین موضوعی خواهیم بود.

چیزی که می‌خواهم بگویم این هست که ما امروز قراردادهای جدید را برای مشارکت و همکاری با دیگر شرکت‌ها باز کرده‌ایم. در حالی که امروز چیز جدیدی را برای اطلاع و اعلام به بازی‌بازان ندارم اما ما همیشه به دنبال همکاری‌‌ها و مشارکت‌هایی هستیم که به نفع بازی‌بازان و طرفدارانمان باشند. پس خواهیم دید که آینده چه چیزی را برای ما در دستانش دارد.

با توجه به صحبت‌های بلنک، می‌توان اینگونه برداشت کرد که الکترونیک آرتس نیز علاقه دارد تا آثارش را در فروشگاه اپیک گیمز قرار دهد و به فروش برساند، اما ابراز علاقه‌ای از سوی اپیک گیمز صورت نگرفته است. شاید دلیل این موضوع مربوط به وجود لانچر اوریجین در پشت کار باشد. البته شرکت یوبی‌سافت نیز از لانچر اختصاصی خود در بازی‌هایی که در فروشگاه اپیک گیمز حضور دارند، استفاده می‌کند اما وجود مواردی مانند EA Access ممکن هست تا به بروز احساس خطری برای اپیک گیمز تبدیل شود و باعث شود تا سودی حاضر در پرداخت‌های درون برنامه‌ای به جیب این شرکت نرود. احتمالا استیم نیز با توجه به وجود کلاینت اختصاصی اوریجین در بازی‌های الکترونیک آرتس، نسب به عدم دریافت سود موجود در پرداخت‌های درون برنامه‌ای راضی شده است و تنها به سود فروش آثار الکترونیک آرتس قانع شده. البته این قناعت ولو نیز می‌توانید دلیل بر دریافت سود  ۳۰ درصدی از فروش هر واحد بازی باشد.

حدود چند ماهی است که شاهد بروز تنش در میان بازی‌بازان و کاربران پلتفرم رایانه‌ی شخصی به واسته‌ی رقابت دو فروشگاه استیم و اپیک گیمز هستیم. حتی دیگر فروشگاه‌ها نیز در بروز چنین تنشی حضور نداشته‌اند و تنها این تنش‌ها به ولو (Valve) و اپیک گیمز ختم می‌شوند. البته پس از بروز این وقایع، شاهد داغ شدن عملکرد دیگر لانچرها و فروشگاه‌ها مانند Battle.net ،Uplay و Bethesda.net نیز بوده‌ایم و حال فروشگاه اختصاصی راک‌استار گیمز (Rockstar Games) نیز به این بازی پر حاشیه وارد شده است.

نظر شما چیست؟ آیا این داغ شدن این گوی رقابت در فروشگاه‌های عرضه‌ی بازی به صورت دیجیتال، به خصوص دو فروشگاه استیم و اپیک گیمز، به سود صنعت بازی‌سازی و بازی‌بازان است و یا به ضرر آن‌ها؟ لطفا نظرات خود را با جامعه‌ی گیمفا در میان بگذارید؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • بعد از تماما آنلاین کردن استار وارس ، چیزی هم واس گفتن داره !
  اگه سیاست های بازی باز محور سونی نبود و این رقابت بین ناشرین به این شدت وجود نداشت مطمئنا صنعت گیم ی صنعت بی روح و پول ساز میشد واس منتشرین گیم!
  این بازی به درستی نشون میده که کارگردانان حتی خیلی خوشنام اگه ناشر درستی پشتشون نباشه عملا اختیارات لازم رو ندارن..
  من بارها گفتم که به استار وارس و کارگردانی و استدویو سازنده خوش بین هستم اما نسبت به ناشر بازی نه!

  0
  0
 • با اپیک هم همکاری کن تا نابود بشی

  0
  0