سونی نام تجاری پلی‌استیشن ۶ را نیز ثبت کرد

۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

پلی‌استیشن ۴ (Playstation 4)  همچنان در حال پیشرفت است اما این موضوع برای سونی (Sony) کافی نیست. این شرکت قطعا برنامه‌هایی برای آینده دارد، حتی برای پلی‌استیشن ۱۰. سونی چندی پیش پلی‌استیشن ۵  را به طور رسمی به عنوان کنسول بعدی خود معرفی کرد و از عرضه‌ی آن در تعطیلات سال نو ۲۰۲۰ خبر داد. امروز خبردار شدیم که این شرکت نشان‌های تجاری پنج پلی‌استیشن بعدی یعنی پلی‌استیشن ۶، پلی‌استیشن۷، پلی‌استیشن ۸، پلی‌استیشن ۹ و پلی‌استیشن ۱۰ را نیز برای آینده‌ی برند پلی‌استیشن ثبت کرده است.

این موضوع به این معنی نیست که سونی ۵ کنسول بعدی خود را به صورت رسمی معرفی کرده است. این فقط به این معنی می‌تواند باشد که سونی تضمینی برای حق انتخاب نام‌های کنسول‌های آینده‌ی خود داشته باشد تا کسی نتواند آن‌ها را از سونی سلب کند؛ یعنی سونی به این زودی‌ها قصد کنار کشیدن از کسب و کار تولید کنسول را ندارد که باعث می‌شود رقابت سونی با رقبا افزایش یابد.

اگر سونی چرخه‌ی عرضه‌ی یک کنسول در ۷ سال را ادامه دهد، دیگر برای ثبت نام تجاری پلی‌استیشن تا سال ۲۰۵۴ مشکلی نخواهد داشت. این اولین باری نیست که سونی برای کنسول‌های آینده‌ی خود نام تجاری ثبت می‌کند. علائم تجاری پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۰۶ ثبت شده بودند که ۷ سال قبل از عرضه‌ی پلی استیشن ۴ و ۱۴ سال قبل از عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ بود.

حدس زدن این موضوع که هشت سال بعد پلی‌استیشن ۶ چگونه خواهد بود در نوع خود جذاب است چه برسد به این که در مورد نسل‌های بعدی آن بخواهیم حدس و گمان بزنیم. اما اکنون بهتر است که روی پلی‌استیشن ۵ و برنامه‌هایی که سونی برای آن دارد تمرکز کنیم. اگر از امکانات جدید کنترلر پلی‌استیشن ۵ اطلاع ندارید، گریزی به این مطلب بزنید.

اگر ایده‌هایی برای نسل‌های آینده‌ی کنسول‌ها دارید و از این بازی حدس و گمان خوشتان آمده است نظرات خود را پایین این مطلب به اشتراک بگذارید.

2
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید