انحصاری و جذاب | ۱۴ دنباله که دوست داریم در نسل آینده برای اکس باکس اسکارلت عرضه شوند

۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

به دلایل بسیار خوبی مایکروسافت در طی چند سال اخیر نقدهای فراوانی را برای استودیوهای فرست پارتی خود دریافت کرد اما باید بگوییم دوباره و بعد از گذشت چندین سال کمپانی مایکروسافت توانسته همه‌ی نگاه‌ها را به خود جلب کند. به لطف همکاری استودیوهای مایکروسافت و تمرکز آن‌ها بر ارائه خدمات در اکس‌باکس لایو و سرویس گیم‌پس به نظر می‌رسد که استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت آینده‌ای درخشان خواهند داشت.

همانطور که می‌دانید به آغاز نسل بعدی نزدیک می‌شویم و تمامی بازی‌بازان در هر گوشه و کناری لیستی از علاقه‌مندی‌ها را در ذهن دارند و امیدوارند که تمامی این عناوین منتشر گردند. البته که باید بگوییم تمامی موارد موجود در این لیست مواردی هستند که بیشترین میزان اهمیت را دارد. عناوین زیادی هستند که تمایل داریم در نسل بعد عرضه شوند اما در ادامه به بررسی ۱۴ عنوانی خواهیم پرداخت که تمایل داریم در اکس باکس اسکارلت شاهد آن‌ها باشیم. پس با ما همراه باشید.

قبل از آغاز باید بگوییم این تنها یک لیست مورد انتظار است و هیچگونه تایید یا اطلاعیه‌ی رسمی مبنی بر انتشار و یا ساخت این بازی‌ها وجود ندارد.

۱- HALO WARS 3

بازی Halo یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های اکس‌باکس اسکارلت است که امیدواریم نسخه‌ی بعدی این عنوان را به مراتب قدرتمندتر از نسخه‌های قبلی در نسل جدید شاهد باشیم. همانطور که اطلاع دارید  Halo Wars به عنوان شاخه‌ای از عناوین استراتژی ایجاد شد. با وجود اینکه اولین نسخه‌ی این سری نقص ها و مشکلات بسیار زیادی داشت اما می‌توانیم بگوییم نسخه‌ی دوم به خوبی توانست از پتانسیل بالای خود استفاده کرده و عنوانی فرای انتظار مخاطبان خود ارائه کند. ما امیدواریم که مایکروسافت روی این مجموعه سرمایه‌گذاری‌ کرده و اجازه دهد تا این سری به مسیر رو به بالای خود در نسخه‌ی سوم ادامه دهد.

۲- FABLE 4

تقریبا یک سال یا بیشتر است که شایعات و گمانه‌زنی‌هایی زیادی در رابطه با انتشار نسخه‌ای جدید از سری FABLE توسط استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games) منتشر شده است. تا جایی که این عنوان به یک راز کاملا آشکار مبدل شده است. در حقیقت تمامی این شایعات و موارد منتشر شده کاملا منطقی بودند و تایید می‌کردند که این عنوان برای کنسول اکس‌باکس اسکارلت منتشر می‌شود. در ادامه باید بگوییم هنوز خبر انتشار و یا ساخت این بازی برای این کنسول منتشر و یا تایید نشده است و ما امیدواریم تا سخه‌ای جدید از سری درخشان FABLE را تجربه نماییم. این عنوان به خوبی می‌تواند به یکی از برترین ناوین سبک جهان آزاد تبدیل شود و برای این امر تنها کافی است استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت دست به کار شوند.

۳-CONKER SEQUEL

Conker از فرنچایزهای استثنایی دنیای بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آید. اما این سری نیز همانند سایر عناوین و فرنچایز‌های بزرگ موجود در مجموعه‌ی مایکروسافت نادیده گرفته شده و این کمپانی بزرگ هیچ اقدامی برای توسعه و ارتقاء آن انجام نداده است. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم Conker از رویاهای بازی‌بازان به حساب می‌آید. سوال اصلی ما این است که آیا مایکروسافت به ساخت نسخه‌ی جدید این عنوان می‌پردازد؟ بسیار بعید به نظر می‌رسد اما قطعا نام این عنوان یکی از خلا بزرگ در میان بازی‌های توسعه یافته توسط مایکروسافت به حساب می‌آید.

۴- GEARS 6

یکی از عناوینی که حضور آن در نسل بعدی بدیهی و اجتناب‌ناپذیر است؛ عنوان Gears 6 بوده که قبلا درمورد آن صحبت کرده‌ایم. از الان می‌توانیم بگوییم نسخه‌ی هفتم این سری بسیار قدرتمندتر و درخشان‌تر از نسخه‌ی ششم (Gears 5)ظاهر خواهد شد و موفقیت‌های فراوانی را کسب خواهد کرد. خوشبختانه نسخه‌ای که اخیرا شاهد انتشار آن بودیم به خوبی توانست تا این سری را به مسیر اصلی خود بازگرداند که همین مسئله سبب شده تا پتانسیل بسیار خوبی برای توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی این سری ایجاد شود.

۵- HELLBLADE 2

نینجا تئوری امیدواریم ما را با یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های دنیا غافلگیر کند. در همین ابتدا باید بگوییم این اثر فقط برای ناشر خود بزرگ است. به عبارت دیگر می‌توانیم بگوییم داشتن چنین عنوان انحصاری به استعداد بزرگی همانند نینجا تئوری نیاز دارد تا موفق باشد. همانطور که اطلاع دارید بازی Hellblade: Senua’s یکی از برترین عناوین سال ۲۰۱۷ شناخته شد و مخاطبان و منتقدین عنوان کردند که امیدوارند این تنها نسخه‌‌ی این فرنچایز نباشد و تیم سازنده به توسعه‌ی نسخه‌های بعدی آن نیز بپردازند. به نظر می‌رسد نینجا تئوری تصمیم داشته تا Hellblade تنها یک نسخه داشته باشد و به همین دلیل ممکن است بخواهد به سمت ایده‌های جدید و دیگری حرکت کنند که صادقانه می‌توان گفت می‌تواند عالی باشد. اما مشاهده‌ی  دنباله‌ی بازی یاد شده برروی کنسول اکس‌باکس اسکارلت قطعا بسیاری از هواداران و مخاطبان را شگفت زده می‌کند.

۶- BANJO-KAZOOIE 4

بازی BANJO-KAZOOIE در کنار سری Mario یکی از اصلی‌ترین مجموعه‌ها چه در سبک خود و چه در دنیای بازی‌های ویدئویی هستند اما متاسفانه مایکروسافت با نادیده گرفتن این مجموعه سبب شد تا افت شدیدی مواجه شود و یا به عبارتی سقوط کند. تقریبا بیشتر بازی‌بازان این  فرنچایز درخشان را فراموش کردند و آن دسته از افرادی هم که همچنان این عنوان را به یاد دارند به‌زودی آن را فراموش خواهند کرد. ما امیدواریم که مایکروسافت نسخه‌ی جدید این بازی را توسعه دهد. درطی چند روز اخیر صحبت‌هایی در رابطه با ایجاد یک کراس‌اور میان این بازی و Smash Bros را شاهد بودیم. به هرصورت امیدواریم مایکروسافت از حق امتیاز خود برای ساخت ادامه‌ی این سری استفاده کند و BANJO-KAZOOIE درخشان را مجددا احیا کند.

۷- FORZA HORIZON 5

در اینجا وجود آشکار مقام دوم لیست را داریم. اگر بخواهیم به سری فرست پارتی مایکروسافت نگاه کنیم قطعا باید نام Forza Horizon 5 را در ابتدای لیست قرار دهیم. اگر بخواهیم خروجی ده سال اخیر استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت را بررسی کنیم بدون شک می‌توانیم بگوییم این مجموعه و بخصوص نسخه‌ی آخر این سری محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین بازی در میان بازی‌های هم سبک خود و در مجموع در میان بازی‌های ویدئویی است. اگر اولین نسخه‌ی این مجموعه را بررسی کنید متوجه می‌‍شوید همواره این مجموعه از اولین نسخه‌ی خود تا آخرین نسخه‌ی منتشر شده از آن، قدم به قدم پیشرفت داشته و توانسته رضایت همگان و حتی هواداران سایر رقیبان خود را نیز جلب کند.

۸- STATE OF DECAY 3

State of Decay از آن دسته عناوینی است که علی‌رغم توانا بودن و داشتن پتانسیل‌های لازمه هیچگاه نتوانسته در جایگاه شایسته‌ی خود قرار بگیرد. قطعا این مجموعه از عناوین برتر مایکروسافت نیست و از این رو انتظارات به نسبت کمتر است. باتوجه به تغییرات ایجاد شده در کیفیت بازی در قیاس با نسخه‌ی اول و دوم و همچنین نسخه‌ی سوم نمی‌توان دقیقا مشخص کرد نسخه‌ی بعدی چه میزان می‌تواند بهبود یابد اما قطعا می‌توان یم بگوییم این سری فضا و زمینه‌ی بسیار مناسبی برای بهبود یافتن دارد. به نظر ما اگر مایکروسافت سرمایه‌گذاری بیشتری و همچنین بودجه‌ی بیشتری برای ساخت ادامه‌ی این سری صرف کند قطعا می‌تواند عنوانی برجسته را به همگان نشان دهد. اگر بخواهیم صادقانه‌تر بگوییم این مجموعه نفس‌ها را در سینه حبس نکرده است اما می‌تواند مورد توجه بسیاری از بازی‌بازان واقع شود.

۹- PERFECT DARK SEQUEL

یکی دیگر از پتانسیل‌های مایکروسافت سری Perfect Dark به حساب می‌آید. متاسفانه از زمانی که مایکروسافت استودیوی اصلی این بازی را خریده است، هیچ خبری از آن و نسخه‌های جدیدتر نشده و باید بگوییم به‌طور غم‌انگیزی از بین رفته است. اگر نگاهی به تاریخ بازی‌های ویدئویی بیاندازیم متوجه می‌شویم عنوان یاد شده پادشاه سبک تیراندازی برروی کنسول‌ها بوده اما با اعمال سیاست‌های مایکروسافت، تقریبا می‌توانیم بگوییم این بازی از بین رفته است. انتشار نسخه‌ی اکس‌باکس ۳۶۰ توانست رضایت نسبی کاربران را جلب کند. همانطور که اطلاع دارید نسخه‌ی منتشر شده برای اکس‌باکس ۳۶۰، نسخه‌ای ریمستر از همین بازی است که در سال ۲۰۰۰ و برای کنسول Nintendo 64 منتشر شده بود. همانطور که در بالا  نیز بارها اشاره کردیم، مایکروسافت این بازی و ظرفیت بالای آن را نادیده گرفته است. در نهایت باید بگوییم امیدواریم مایکروسافت این عنوان را آن طور که شایسته‌ نامش است برای اکس‌باکس اسکارلت منتشر کند.

۱۰- SEA OF THIEVES 2

ممکن است مایکروسافت صاحب فرانچایزهای شکست خورده‌ی بسیاری باشد اما ابن بدان معنا نیست که مایکروسافت هیچ فرانچایز محبوبی را در چندسال اخیر خلق نکرده است. بازی Sea of Thieves تقریبا دو سال پیش برای کنسول اکس‌باکس وان منتشر شد اما در ابتدای انتشار با مشکلاتی روبه‌رو شد که خوشبختانه این مشکلات برطرف شدند و این بازی توانست به خوبی به مسیر اصلی خود بازگردد. Sea of Thieves  بازی بسیار جذابی است که شما می‌تواند حین تجربه‌ی آن در کنار دیدن مناظر بسیار زیبا و جذاب تجربیات هیجان انگیزی داشته باشید. احتمال ساخت دنباله‌ی این عنوان بسیار زیاد است. متاسفانه نمی‌توانیم دقیقا مشخص کنیم که کیفیت نسخه‌ی دوم این بازی در صورت انتشار چه میزان است اما قطعا می‌توانیم بگوییم که عنوان یاد شده امتیاز بزرگی برای مایکروسافت به حساب می‌آید.

۱۱- PROJECT GOTHAM RACING SEQUEL

بسیار دور از ذهن است که کمپانی مایکروسافت و استودیوهای فرست پارتی آن Project Gotham Racing را در حالی‌که عناوین بزرگی چون سری Forza Horizon و Forza Motorsport را دارد منتشر کند و یا بر توسعه‌ی آن تمرکز داشته باشد. سوال اصلی این است که آیا این بازی در زمان خود موفق عمل کرده است؟ در پاسخ باید بگوییم Project Gotham Racing  در زمان انتشار خود تجربیات جدید و بسیار جذابی را برای ما فراهم آورده بود. سال‌ها از آخرین باری که این عنوان را تجربه کرده‌ایم گذشته است اما همچنان عطش ما برای تجربه‌ی این بازی از بین نرفته است.

۱۲- KILLER INSTINCT SEQUEL

فرانچایز بزرگ دیگری که مایکروسافت همانند سایر سری‌های بزرگ آن را نادیده گرفته است. این بازی همواره و تا سال ۲۰۱۳ یکی از دو عنوان مبارزه‌ای برتر دنیای بازی‌های ویدئویی بود تا اینکه مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت تا Killer Instinct را به‌طور رایگان منتشر نماید. اگر بخواهیم منصفانه این بازی را بررسی کنیم، باید بگوییم در زمان انتشار ، این بازی مشکلات بسیار بسیار زیادی داشت اما تیم سازنده با انتشار بسته‌های الحاقی و به‌روزرسانی‌های مختلف بهبودهای زیادی را در بازی ایجاد کردند. در نهایت باید گفت امیدواریم مایکروسافت از امتیاز خود برای این بازی استفاده کند و ما شاهد چهارمین نسخه از این سری در نسل جدید باشیم.

۱۳- Forza Motorsport 8

تنها عنوانی که می‌توانیم در این لیست قاطعانه بگوییم برای کنسول اکس‌باکس اسکارلت منتشر می‌شود، عنوان Forza Motorsport 8 است. مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ امتیازهای خاصی برای این فرانچایز قائل شد و به نوعی نشان داد که تصمیم دارد تا نسخه‌ی جدید را برای اکس‌باکس اسکارلت منتشر کند. هنوز انتشار این عنوان تایید نشده اما باتوجه به موارد فوق می‌توانیم بگوییم انتشار این عنوان برروی کنسول اکس‌باکس اسکارلت تقریبا قطعی است.

۱۴- CRACKDOWN 4

با اینکه این سری ما را ناامید کرده است اما هنوز هم نمی‌توانیم مانع از ریشه زدن این فرانچایز بشویم. نسخه‌ی سوم این مجموعه بسیار ناامید کننده و کمی بی‌نمک بود. بدون شک می‌توانیم بگوییم مدل اولیه‌ی Crackdown 3 می‌تواند یک بازی بزرگ جهان‌آزاد و خارق‌العاده باشد اما متاسفانه تیم سازنده نتوانسته آن طور که باید و شاید این بازی را لق کند. در پایان باید بگوییم امیدواریم مایکروسافت با اعمال تغییراتی سخه‌ی چهارم را آن‌طور که شایستگی دارد توسعه داده و برای اکس‌باکس اسکارلت منتشر کند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • electropop گفت:

  گرافیک FM 8 و FH4 غیرقابل تصوره.
  بهترین انحصاری‌های XO که تموم کردم‌. به ترتیب:
  ۱ Halo 5
  ۲ Gears 5
  ۳ Forza Horizon 3
  ۴ Forza Motorsport 7
  ۵ Cuphead
  بی‌اغراق اگه Xbox و Halo وجود نداشتن، من هرگز با گیم آشنا نمی‌شدم.

  0
  0
 • Cell گفت:

  تشکر از آقای چوبین و نظرشون برای نسل ۹ Xbox
  به نظرم سیاست غلط و آینده شکست خورده ای هست ادامه دادن یکسری ip های ناموفق در نسل ۸ که اصلا به صلاح بخش Xbox نیست
  مشکل خود ip نیست و ریشه از مدیرت بخش Xbox و استودیو های سازنده بخش Xbox هستن
  مشکل اول مدیرت بخش Xbox هست آقای فیل اسپنسر به نظرم ایشون اصلا گیمر نیستن اگه هستن پس چرا این عناوین ضعیف رو تایید میکنن و درک ایشون از گیم اصلا برای من قابل قبول نیست
  کنسل کردن Scalebound و Fable Legends
  شوهی یوشیدا رئیس بخش استودیو های پلی استیشن این ضعف ها رو نداره وقتی رفته God of war رو تست کنه که من در مستند کریتوس دیدم برای بار اول با بازی حال نکرد جوری که پشم های کوری بارلوگ ریخت و بعد از بازی با کوری جلسه گذاشت که اون چیزی نیست که باید باشه و در آخر سر دیدیم که چه عنوانی شد

  مشکل دوم Xbox به یکسری ip جدید و AAA نیاز داره
  نظرم اینه Xbox این عناوین رو ادامه نده بهتره یا برای اونا یک ریبوت قرار بده CRACKDOWN ، KILLER INSTINCT،
  STATE OF DECAY ، HALO WARS و GEARS
  چنتا از عناوین بالا چندین نسخه عرضه شدن اگه میخواستن موفق بشن تا به الان بعد از چندین نسخه موفق ظاهر میشدن
  مشکل سوم بهتره استودیو های سازنده رو عوض کنن یا اگرم امکان پذیر نیست یکسری افراد جدید استخدام کنن که کار بلد باشن
  مشکل چهار چرا یک ریبوت اساسی انجام نمیدن
  تا به الان بیشتر انحصارها یا بعضی از مولتی پلتفرم ها رو Xbox تجربه کردم
  بهترین عناوین Xbox در نسل ۸
  Forza Motorsport 7
  ۴ FORZA HORIZON
  Ori
  Cuphead
  Quantum break
  Halo 5
  Recore
  البته هنوز به نظرم سری Halo جای کار زیادی داره و به نظرم استودیو سازنده ۳۴۳ باید بیشتر تلاش و پشت کار نشون بده
  سری Gears هم باید کاملا از استودیو کووالیشین گرفته بشه راد فرگوسن هم بفرستن‌ برای کار دفتری چیزی هر جا غیر از بخش Xbox
  در آخر Xbox نسل ۷ با مدیرت پیتر مور و کنسول ۳۶۰ خیلی موفق بود و جای هیچ بحثی نمی‌مونه

  0
  0
  • Playgrond games گفت:

   من بشتر حرفای شما رو قبول ندارم مخصوصا در مورد کوالیشن
   این مطلب رو قبلا نوشتم فکر کنم نخوندین

   واقعا گیرز ۵ متاش باید بیشتر میشد
   چرا
   چون تو سه گانه اصلی با این که کلی نویسنده ها رو داستان کار کرده بودن
   زیاد رو داستان پرداخت نشد و اصلا داستان جمبه احساسی بخودش نگرفت که بخواد بازیکن درگیرش کنه و اگه به گیرز فکر کنیم تنها چیزی که به یاد میاریم مارکوسه که داره سنگر میگیره
   ولی کوالیشن سعی کرد داستان رو احساسی تر کنه که تو اولین تلاشش شکست خورد و همچنین گیرز ۴ شخصیت پردازی خوبی هم نداشت

   ولی گیرز ۵ هم داستانش بهتر شده بود هم شخصیت پردازی هم محیط ها بهتر ودست باز تر شده بودند هم کلی تغییرات کوچیک دیگه مثله همون رباته و هم گرافیک بازی بهتر شده بود و رو پیسی که الان بازی میکنم خیلی معرکس
   ولی میبینیم که متاش ۸۴ برابر بازی قبلیه واقعا ظلمه در حق این بازی

   ۲ ۰

   0
   0
   • Cell گفت:

    Playgrond [email protected]
    نظر شما محترمه
    نظرم رو میگم و بازی Gears 5 رو تجربه کردم متاسفانه من نسخه های
    Gears of war 2 و Gears of war 3 و Judgment رو تجربه نکردم هنوز
    نسخه Gears of war ultimate edition رو تجربه کردم و Gears of war 4 و آخرین نسخه gears 5 بود به شخصا نسخه ۱ رو خیلی دوست داشتم هم ریمیک شده بود هم داستان خیلی ساده و خوبی داشت
    در نسخه چهارم Act1 فاجعه بود ولی شروع Act2 تا آخر بازی واقعا لذت بردم و نسخه پنجم Act1 واقعا عالی به خودم گفتم این همون gears هست ولی Act2 تا آخر بازی افت شدیدی کرد هم مراحل و هم داستان بازی
    Yes بهتره داستان بازی مثل نسخه یک ساده و معمولی باشه ولی مثل نسخه ۵ احمقانه نباشه
    اسپویل …..
    اونجا که مادر کیت میاد و اون انتخاب مسخره بین دو کاراکتر اوج حماقت بود داستان بازی هم اصلا به نظرم احساسی آنچنانی نبود
    دنبال داستان احساسی هستین
    من عناوینی که یادم میاد و با اونا اشک ریختم
    Beyond: Two Souls , detroit become human
    Silent hill 2 , silent hill 4
    Metal gear solid 4
    God of war , uncharted 4
    Walking dead , last of us
    داستان این عناوین واقعا احساس داشتن یا برای من احساسی بودن
    Yes

    0
    0
  • سلام
   مرسی که ما رو دنبال می‌کنید

   0
   0
  • Omidsoltani7 گفت:

   Ozhan جان..داداش به نظرم جدا از سه ضلع اصلی مایکرو + فیبل‌ جدید…مایکروسافت نباید بره سراغ بازیهای دیگه لیست مثل کرک داون یا استیت اف دیسی….به جاش بزاره چند تا از استدیوهاش به سلیقه خودشون یه بازی جدید خلق کنن…مثلا اگه ۵تا استدیو بازی جدید بسازن…قطعا ۲-۳تاش موفق ظاهر میشن…مایکروسافت نیاز به حداقل ۱۰ عنوان انحصاری‌ فعال داره…نه هیلو گیرز فورزا فقط…
   اینجوری بزرگترین مشکل مایکرو بر طرف میشه…

   0
   0
   • Sony-fan گفت:

    میگم شما همون کاربر fight cĺub نیستی؟
    اونم هی‌… میزاشت

    0
    0
   • Ozhan گفت:

    مشکل مایکرو هم همینه
    نمیذاره استدیوهاش خلاقیت به خرج بدن در صورتی که سونی میگه بسازین ایول..هرچی عشقتون کشید بسازین

    0
    0
   • Playgrond games گفت:

    بنظرم اگه مایکرو سرمایه گذاریش رو جاهایی کنه سونی توش ضعیفه میتونه بهتر نتیجه بگیره
    مثلا
    سونی تو سبک اکشن ماجرایی رقیب نداره فعلا اینو همه میدونن
    مثل مایکرو تو ریسینگ
    ولی سونی توسبک شوتر نسبتا به مایکرو عقبه و مایکرو میتونه با سرمایه گذاری های بیشتر تو این بخش یعنی ساخت آیپی های جدا از هیلو میتونه به راحتی میتونه موفقیتی مثل سبک ریسینگ داشته باشه
    و همین طور سونی تو rpg هم موفقیت حاصی نداره و مایکرو میتونه توش موفقیت کسب کنه البته تا ایجای کار مایکرو با خرید دوتا استدیو آبسدین وinxlie لااقل نشون داد به اون سبک علاقه داره ولی باید آیپی های متنوع تر بسازه
    در نتیجه مایکرو به جای این که تو اکشن ماجرایی که حداقل فکر نکنم بتونه به این زودیا به سونی برسه
    با سرمایه گذاری تو سبک های دیگه سونیو شکست بده

    0
    0
 • Milidante گفت:

  اگه سونى بلادبورن و گاد آو ور داره که بش بنازه مایکروسافتم کرک داون داره! Grin به شخصه دارم واسه تجربش روز شمارى مى کنم. Laugh

  0
  0
 • و البته انحصاری بیشتر در راهه برای اسکارلت طبق سخن استاد

  0
  0
 • electropop گفت:

  اکس‌باکس فقط فقط ساخته برای طرفدارای ریسینگو شوتر. نیان بگین جعبه انحصاری نداره، گیم گرافیکی نداره و…
  CoD: MW ام هکیش برای اکس‌باکس امده، حدود ۱۲۰ می‌شه.

  0
  0
 • eljugador گفت:

  متاسفانه حتی این لیست هم هیجانی توی آدم به وجود نمیاره!!!
  آی پی جدیدی و فوق العاده میخوایم
  به جز هیلو که بهترین بازی عمرمه و هیچ عنوانی برام حتی نزدیکشم نشده (حتی تو انحصاریهای سونی و نینتندو)
  بقییه لیست منو به هیجانی که مثلا برای breathe of the wild 2 یا last of us 2 داشتم نمیرسونه
  حتی فرضا گیرز ۶ که قطعا خیلی لذتبخشه

  0
  0
 • postman گفت:

  من اون PGR رو بازی نکردم صرفا با اسمش از قبل آشنایی داشتم، سبکش انقدر متفاوته توی ریسینگ که واقعا نیازه در کنار FH5 و FM8 از pgr هم یه دنباله ساخته بشه؟

  0
  0
 • postman گفت:

  هیجان انگیز‌ترین بخش نسل بعد ایکس باکس، دنباله‌ها نیستن، کار استودیو‌های جدیده، بازی بعدی آبسیدین. بازی بعدی کومپالشن گیمز، بازی جدید نینجا ثیوری، بازی بعدی inxile که قراره بعد از ویستلند ۳ بیاد، بازی جدید تیم دوم پلی گراند گیمز، بازی‌هایی که دابل فاین قراره بسازه و مهمترین بخش، بازی the initiative.

  0
  0
 • Ellis.redmondy گفت:

  مرسی از مقاله…فبیل که تایید شده کلا فقط اطلاعات نمیخوان بدن یاxo یا e3 معرفی میشه….حتی ای پی بعدی نینجا هم مشخص شد سبکش وحشت روانشناختی که پوشش ندادید هنوز..بعد استت اف دیکی ۳ هم یجورایی تایید کردن بخاطر فروشش نسبت به خود بازی خوب بود و پلیر های زیادی که داره ۵ میلیون رد کرده…اینم هیچ دوتا فورزا ها هم که ساخته میشن مشخصه گیرز هم که تابلوهه هیلو هم ۲۰۲۰ میاد….
  اینا ای پی های خودشه اصلی
  حالا فبیل و ای پی جدید نینجا و ابسیدین و اینزاگل و کمپالش گیمز و دابل فاین و د اینشینتی،،،بیشترشون برای نسل بعدن
  و حالا انحصاری که خیلی منتظرشم کراس فایر ایکس که رمدی بخش داستانیش داره با میسازه با موتور نورث لایت سبکش هم که همه دیدن نظامیه خدایی همون قدر منتظر بلیر ویچ بودم یکی از بهترین بازی عمرم شد منتظر کراس فایر ایکس هستم…۲۰۲۰ رسما عرضه میشه
  ۲۰۲۰ از لحاظ انحصاری برای ایکس باکس و سونی عاااالیه
  هیلو فبیل کراس فایر ایکس ۱۲ مینیوتس و اری ووو چندتا انحصاری دیگه….۱۲ مینیوتس ۱۰۰ درصد مطمعا نیستم ولی ۹۵ درصد انحصاریه ۲۰۲۰ مشخص میشه
  من میخوام و منتظر بلیر ویچ ۲ و یا یه سری دیگه از فرعی از بلیر ویچ هستم که خدا کنه این خبر بیاد و تایید شه…یکی از انحصاری معرکه ایکس باکسه بلیر ویچ
  و حالا کراس فایر ایکس هم رمدی میترکونه برای ایکس باکس…

  0
  0
 • ALFAR3D گفت:

  تنوع ای پی زیاد داره مایکی مشکل اینه خرج کنه براشون مثل کیلر اینستنت یه بازی فایتینگ از قضا بازی که کم توجهی شده بهش ولی بازی خیلی خوبیه و میتونه رقیب گنده ها باشه…استد او دیکی که خب از دید من باگاش رفع بشه بازی خیلی خوب و اعتیاد اوریه و یه محتوای ابادی روش بزاره..پراجکت گاتهام که هیچی استدیوش بسته شد اعضاش هم رفتن تو پلی گراند پس خط میخوره..پرفکت دارک بازم ای پی خیلی خوبیه روش کار کنن عالیم میشه…رایز هست که به نظرم داستانش خوب بود یه گیم پلی عمق داری روش بزارن تکمیل میشه…فبیل و هیلو وارز هم که ساخته میشه…گرز هم یه تغییری بدن توش حالا یه کم بازی rpg بشه بد نیست…بازی زیاد داره مایکی استفاده نمیکنه وگرنه لاین اپش کامله…

  0
  0
 • Hamid گفت:

  خیلی ممنون بابت مقاله
  یه سریشون رو میشه گفت قطعی هستن ساختشون مثل halo.gears.forza.forza motor.state of decay.crack down و…
  hellblade رو میشه گفت از همین حالا در حال ساخته البته نه میشه گفت قسمت دومش میشه گفت یه بازی که شبیه اش باشه چون الان شرکت سازندش رسما ساخت یه بازی بزرگ شبیه به هل بلید رو تایید کرده پس میشه یه عنوان عالیه دیگه رو هم شاهد بود

  0
  0
 • Gamer^Cat گفت:

  بچه ها من نمیتونم تو ایکس باکس لاگین کنم ارور میده که منطقه شما ساپورت نمیشه راه حلی هست ؟

  0
  0
 • crash گفت:

  این الکتروپاپ هر جا میبینم در مورد فورزا ریسینگ حرف میزنه بابا میدونیم فورزا شاهکار ریسینگه چقد فک میزنی اکثر نظراتی که میدی همش چرته

  0
  0