گیفت کارت
گیفت کارت

ایستر اگی از بازی Call of Duty: Modern Warfare که با بی‌رحمی به دست می‌آید

۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

هم اکنون Call of Duty: Modern Warfare منتشر شده است و علاقه‌مندان در حال تجربه‌ی کمپین داستانی آن هستند. داستانی روح خراش با ست‌پیس های فراوان، که برای قرار دادن بازی‌باز در موقعیت‌های ناراحت کننده طراحی شده‌اند و حتی فرصت‌هایی را نیز برای دادن حق انتخاب به بازی‌باز در نظر می‌گیرد.

ادامه‌ی متن ممکن است به مقدار خیلی کمی حاوی مطالبی باشد که داستان را افشا می‌کند.

یکی از بهترین مراحل بخش داستانی، یورش بردن به یک خانه در شهر کامدن (Camden) است. بازی‌باز را می‌بینیم که وارد یک خانه‌ی تاریک می‌شود و از پله‌ها بالا می‌رود. به آرامی در اتاقی را باز می‌کند و امیدواریم که قبل از شلیک اهداف را چک کند. در این صحنه شما به عنوان بازی‌باز به سرعت وارد اتاق می‌شوید و یک مادر وحشت زده را می‌بینید که به سمت گهواره‌ی نوزادش که در حال گریه کردن است می‌دود. بازی شما را طوری توجیه کرده است که هر شخصی که در داخل خانه است به طور بالقوه دشمن در نظر بگیرید. این سرشت جنگ‌های مدرن است. به ما گفته شده است که گاهی اوقات آدم‌های بد شبیه آدم‌های خوب هستند. بنابراین شما به مادر بچه شلیک می‌کنید؟ (مرحله‌ی فرودگاه Call of Duty Modern Warfare 2 که فراموشتان نشده است؟)

اگر به مادر شلیک کنید او میمیرد و بر روی زمین می‌افتد و در همان هنگام نوزاد در حال گریه کردن است. یکی از سرباز‌های همراهتان می‌گوید: “چه غلطی می‌کنی؟” کاپیتان پرایس اضافه می‌کند: “خودتان رو جمع و جور کنید یا من میکنم”. نوزاد همچنان در حال گریه کردن است و شما به این فکر می‌کنید که بعد از این چه کاری باید بکنید. صدای نوزاد بیشتر و بیشتر می‌شود در حالی که شما می‌خواستید همه چیز خیلی بی سروصدا انجام شود. یکی از سربازان همراه شما کودک را از آغوش بیجان مادرش برمی‌دارد و داخل گهواره می‌گذارد. حالا دیگر می‌توانید از آن محل دور شوید.

داستانی روح خراش با ست‌پیس های فراوان، که برای قرار دادن بازی‌باز در موقعیت‌های ناراحت کننده طراحی شده‌اند و حتی فرصت‌هایی را نیز برای دادن حق انتخاب به بازی‌باز در نظر می‌گیرد.

 

یا شما می‌توانید به نوزاد هم شلیک کنید.

اگر به نوزاد شلیک کنید بازی به پایان می‌رسد و از آخرین محل ذخیره، بارگذاری می‌شود. در این بازی شلیک به بی‌گناهان و سربازان خودی باعث گیم اور شدن و بازگشت از آخرین محل ذخیره می‌شود و متنی را به نمایش می‌گذارد که در آن به شما توضیحاتی می‌دهد (بنده به خاطر شلیک تصادفی به صورت کاپیتان پرایس گیم اور شدم. شرمنده رفیق!). اگر به نوزاد هم شلیک کنید همین اتفاق می‌افتد. پیغام “بچه‌ها جنگجو نیستند (Children are non-Combatants)” به نمایش درمی‌آید و بازی از آخرین محل ذخیره، بارگذاری می‌شود. واضح است که استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) قصد داشته است که شما متوجه شوید که شلیک کردن به یک نوزاد کار خیلی بدی است.

حالا تصور کنید اگر شما به شلیک کردن به نوزاد ادامه دهید و چندین بار با رسیدن به محل، دوباره به سمت نوزاد ماشه را بچکانید Call of Duty: Modern Warfare برای شما یک پیام مخصوص دارد: ” واقعا جدی هستی؟ (?Are you serious)”. بعد از آن بازی دیگر از آخرین محل ذخیره، بارگذاری نمی‌شود به صفحه‌ی انتخاب ماموریت هدایت می‌شوید.

شایان ذکر است که شما هرگز نمیبینید که نوزاد تیر می‌خورد. چون بعد از این‌که ماشه را بکشید صفحه سیاه می‌شود؛ بدون اینکه هیچ خونی دیده شود؛ که به نظر من اتفاق خوبی است. با این وجود شما روی یک بی‌گناه ماشه را کشیدید. نوزاد بی دفاع.

مطمئن نیستیم که ماجرا به همین جا ختم شود. حدس میزنیم که فقط این یک مورد نیست. گمان می‌کنیم که جامعه‌ی Call of Duty به روش‌های مختلف سعی بر کشتن یک نوزاد داشته‌اند. قبلا دیده‌ایم که بازی‌بازان وی را با یک نارنجک هدف قرار دهند. احتمالا عده‌ای یک روز تمام درگیر خواهند بود. چه می‌شود کرد بازی‌های ویدیویی است دیگر!

ویدیوی زیر حاوی تصاویر دلخراشی است.

 

بازی Call of Duty: Modern Warfare هم اکنون برای پلتفروم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس است. شما می‌توانید دیگر اخبار مربوط به این بازی را از طریق وب‌سایت گیمفا دنبال کنید. همچنین در صورتی که علاقه‌مند به خواندن بررسی نسخه‌ی بتای بازی به قلم علی نوربخش هستید به این پیوند مراجعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید