بازی Street Fighter 4 در ابتدا قرار بود مبارزات نوبتی داشته باشد

۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

با نگاه کردن به به‌روزرسانی‌های منظم و پشتیبانی بلند مدت کپکام (Capcom) از بازی Street Fighter 5 با انتشار نسخه‌های مختلف از آن، ممکن است فراموش کنید که تا قبل از سال ۲۰۰۸، عده‌ی زیادی دیگر به این سری محبوب امیدی نداشتند. این Street Fighter 4 بود که علاوه بر زنده‌ کردن دوباره‌ی این آی‌پی، جان تازه‌ای هم به جامعه‌ی بازی‌های مبارزه‌ای بخشید. اما اگر تهیه‌ کننده‌ی آن می‌توانست ایده‌ی «انقلابی» خود را عملی کند، عنوان بسیار متفاوت و عجیبی جای این بازی را می‌گرفت.

یوشینوری اونو (Yoshinori Ono)، تهیه کننده‌ی Street Fighter 4، در طی مصاحبه‌ای در رویداد EGX اعلام کرد که در ابتدا قصد داشت برای احیای این مجموعه، بازی Street Fighter 4 را با مبارزات نوبتی طراحی کند. بله درست متوجه شدید؛ یکی از معروف‌ترین سری‌های مبارزه‌ای ممکن بود با قالب بازی نوبتی عرضه شود.

آقای اونو توضیح داد:

من ایده‌ای داشتم که فکر می‌کردم تبدیل بازی به شبیه ساز مبارزات نوبتی، ممکن است یک تغییر انقلابی باشد. شما باید حرکاتی که می‌خواستید اجرا کنید را مانند پازل کنار یکدیگر قرار می‌دادید. سپس آن‌ها به صورت خودکار اجرا می‌شدند. البته واضح است که ما در نهایت آن را طراحی نکردیم.

البته نمی‌توان گفت که ایده‌ی مبارزات نوبتی آقای اونو پتانسیل بالایی ندارد؛ چراکه تعدادی بازی، اکثراً برروی تلفن‌های هوشمند، این سیستم را آزمایش کرده‌اند. اما قطعاً اعمال چنین تغییر بزرگی برروی یکی از مهم‌ترین مجموعه‌‌های مبارزه‌ای تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی، کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.

نظر شما چیست؟ آیا با پیاده سازی ایده‌ی آقای اونو موافق هستید؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید