جزئیات مربوط به تنظیمات حالت کراس‌پلی بازی Call of Duty: Modern Warfare منتشر شد

فرانچایز Call of Duty نیازی به معرفی ندارد و تقریبا همه‌ی بازی‌بازان آن را می‌شناسند و خاطراتی نیز با آن دارند. اکتیویژن (Activision) بعد از سال‌ها دوباره سراغ سری محبوب Modern Warfare رفته است و ساخت آن را بر عهده‌ی استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) گذاشته است. اینفینیتی وارد نیز ما را با کاپیتان پرایس محبوب، همراه کرده است تا دوباره در یک کمپین تک‌نفره‌ی جذاب وارد ماجراهای به یاد ماندنی دیگری شویم. از بخش تک‌نفره بازی بگذریم این عنوان یک بخش چند‌نفره‌ی کاملی نیز ارائه می‌دهد.

Call of Duty: Modern Warfare به بازی‌بازان پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی اجازه می‌دهد تا از طریق قابلیت کراس‌پلی (CrossPlay) به تجربه‌ی بخش چند‌نفره‌ی این بازی با یکدیگر بپردازند. گفته شده است وقتی بازی را اجرا می‌کنید و به بخش چند‌نفره می‌پردازید، کراس‌پلی به طور پیش‌فرض روشن نیست. شما پس از وارد شدن به بازی برای استفاده از این قابلیت باید گزینه‌ای را فعال کنید. اما قبل از این باید یک حساب کاربری مخصوص بازی Call Of Duty داشته باشید تا بتوانید از کراس‌پلی استفاده کنید. اگر حساب کاربری Call Of Duty ندارید به این پیوند مراجعه کنید. شما و دوستانتان در پلتفرم‌های مختلف، قبل از شروع بازی باید این حساب کاربری را ایجاد کنید.

گفته شده است که شما گزینه‌های زیادی دارید. می‌توانید کراس‌پلی را فعال کنید و بدون هیچ فیلتری و با هر کسی که بخواهید به بازی کردن بپردازید. با این وجود اگر به خاطر مزیت ذاتی موس و کیبورد، نمی‌خواهید با بازی‌بازان مجهز به موس و کیبورد بازی کنید، فقط کافی است همه‌ی بازی‌بازان موس و کیبورد را فیلتر کنید. با این حال شما ممکن است با یک بازی‌باز از پلتفرم رایانه‌ی شخصی بازی کنید؛ ولی وی بازی‌بازی است که از کنترلر استفاده می‌کند. صد البته که شما هم می‌توانید از موس و کیبورد برای بازی با پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان خود، استفاده کنید. به طور خلاصه شما با بازی‌بازانی که وسیله‌ی ورودی آن‌ها با وسیله‌ی ورودی شما متفاوت است، مجبور نیستید بازی کنید؛ ولی مجازید که با آن‌ها نیز بازی کنید.

به طور خلاصه شما با بازی‌بازانی که وسیله‌ی ورودی آن‌ها با وسیله‌ی ورودی شما متفاوت است، مجبور نیستید بازی کنید؛ ولی مجازید که با آن‌ها نیز بازی کنید.

 

از طرف دیگر به خاطر استفاده از کراس‌پلی، بازی باید بتواند تیم‌ها را سریع‌تر بچیند و بارگذاری کند. چرا؟ به خاطر این‌که بازی‌بازان همه‌ی پلتفرم‌ها در یک دسته قرار می‌گیرند و وقتی همه‌ی آن‌ها در یک دسته قرار بگیرند تعداد افرادی که آماده‌اند که بازی را شروع کنند بیشتر می‌شود و بازی به سرعت آن‌ها را وارد میدان مبارزه ‌می‌کند.

در ضمن اگر شما از سایر پلتفرم‌ها دوستانی دارید، می‌توانید در حساب کاربری Call of Duty خود، لیستی از تمام دوستان کراس پلتفرمی خود ایجاد کنید؛ یا حتی از طریق همین حساب کاربری ایجاد پارتی کنید و از بازی کردن در کنار دوستانتان نهایت لذت را ببرید.

و اما… انتظار صحبت‌های بیش از حدِ معمول را در لابی‌های کراس پلی داشته باشید. چون بین بازی‌بازان پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان برخورد‌هایی صورت خواهد گرفت. البته برای لطیف‌سازی فضا به عنوان مثال می‌توان برخی از بازی‌بازان حرفه‌ای رایانه‌های شخصی را به جمع ملحق کرد تا نقش پایمرد میدان را داشته باشند.

شاید دیگر به روز‌های اوج لابی‌ Call of Duty برنگردیم که بازی‌بازان هر یکی یک دانه میکروفون قورت داده بودند! با این وجود این قسمت جدید بازی، تلألؤیی از آن روز‌های نوستالژیک (و خیلی مذموم ) را به روحمان می‌رساند.

شما نیز تجربه‌ی بخش چند نفره‌ی خود را، در بخش نظرات این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. اگر تجربه‌ی کراس‌پلی را داشتید، روابط بازی‌بازان پلتفرم‌های مختلف در بستر کراس‌پلی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بازی Call of Duty: Modern Warfare از امروز یعنی ۳ آبان ماه سال ۱۳۹۸ (۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفروم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس است. شما می‌توانید دیگر اخبار مربوط به این بازی را از طریق وب‌سایت گیمفا دنبال کنید. همچنین در صورتی که علاقه‌مند به خواندن بررسی نسخه‌ی بتای بازی به قلم علی نوربخش هستید به این پیوند مراجعه کنید.

12345678910(11 رای, میانگین آرا 7٫55 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید