جدول فروش هفتگی بریتانیا | شکستی برای فوتبالیست‌ها وجود ندارد

Nintendo Switch ، PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

این هفته بازی FIFA 20 توانست بار دیگر رقابی خود را کنار زده و برای بار چهارم بر صدر جدول بریتانیا تکیه بزند. با این وجود کنسول نینتندو سوییچ به مانند همیشه، این هفته نیز گرد و خاک زیادی به پا کرد؛ به طوری که‌ می توان این کنسول را برنده‌ی بی چون و چرای نبرد بازی‌های انحصاری در هفته‌ی جاری به شمار آورد. با گیمفا و بخش فروش هفتگی با ما همراه باشید.

عملکرد خوب بازی FIFA 20 در زمینه‌ی فروش موضوع تازه‌ای نیست. در سال‌های گذشته نیز در ارتباط با نسخه‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ سری، شاهد موضوع مشابهی بوده‌ایم و این عناوین به طور کلی هفته‌های بسیاری پیشتاز فروش بوده‌اند. حال در هفته‌ی جاری، بازی FIFA 20 برای چهارمین بار متوالی در صدر جدول فروش بریتانیا قرار گرفته و جالب است بدانید که نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی FIFA 20 تنها پنج درصد از فروش این بازی را به خود اختصاص داده است. همچنین بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint که هفته‌ی گذشته در جایگاه دوم قرار داشت، در هفته‌ی جاری و در رقابتی نزدیک با Mario Kart 8 Deluxe شکست خورد و بر همین اساس در رتبه‌ی سوم جدول قرار گرفت.

Plants vs Zombies: Battle for Neighborville یکی از ورودی‌های جدید این هفته است که در هفته‌ی نخست عرضه، فروش قابل قبولی داشته و موفق شد تا جایگاه هفتم را به خود اختصاص دهد.

به نظر می‌رسد بازی Grand Theft Auto V همچنان از محبوبیت بالایی در میان بازی‌بازان کشور بریتانیا برخوردار است و این عنوان توانسته جایگاه هفته‌ی گذشته را حفظ کند. در نهایت بازی تیراندازی نقش آفرینی جدید استودیوی گیر باکس یعنی عنوان Borderlands 3 نیز به مکان دهم جدول بسنده کرد

بازی‌های انحصاری:

در زمینه‌ی بازی‌های انحصاری، این هفته باز هم برد از آن کنسول ننیتندو سوییچ است. این کنسول با داشتن پنج نماینده ( با احتساب نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی‌های مولتی پلتفرم) در میان ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا، توانسته است از سایر پلتفرم‌های پیشی گرفته و برنده‌ی بی چون و چرای این هفته لقب بگیرد.

ابتدا از پرفروش‌ترین بازی این هفته‌ی کسنول نینتندو سوییچ شروع کنیم. در رابطه با بازی Mario Kart 8 Deluxe صحبت می‌کنیم که همیشه در میان عناوین پرفروش بریتانیا قرار داشته است؛ این هفته شاهد افزایش ده درصدی فروش این بازی هستیم و همین موضوع سبب شده است تا این بازی جایگاه دوم را از آن خود کند. در جایگاه چهارم بازی نقش آفرینی محبوب استودیوی سی‌دی پراجکت رد و بهترین بازی سال ۲۰۱۵ یعنی The Witcher 3 قرار دارد.

جالب است بدانید ۹۶ درصد از میزان فروش بازی The Witcher 3 در هفته‌ی جاری به نسخه‌ی نینتندو سوییچ اختصاص دارد و شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Skyrim نیز در هفته‌ی نخست عرضه‌ی خود دقیقا عملکرد و میزان فروش مشابهی را تجربه کرده بود.

بازی نقش آفرینی جدید کنسول نینتندو سوییچ یعنی Ring Fit Adventure نیز این هفته به تازگی عرضه شده است و موفق شد تا در هفته‌ی نخست عرضه‌، در جایگاه پنجم جدول قرار گیرد.

آخرین نماینده‌ی کنسول نینتندو سوییچ در میان ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا، بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening است که در هفته‌ی جاری با یک پله سقوط به جایگاه هشتم جدول بسنده کرده است.

همچنین لازم به اشاره است با وجود عملکرد موفق بازی‌های انحصاری کنسول نینتندو سوییچ و نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی‌های مولتی پلتفرم، اما نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Overwatch که به تازگی عرضه شده است، نتوانست در میان ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا قرار گیرد و بر همین اساس جایگاه یازدهم را به خود اختصاص داد.

هفته‌ی آینده منتظر عرضه‌ی چه بازی‌هایی باشیم

طی هفته‌های گذشته تقریبا هفته‌‌های خلوتی را از نظر تعداد بازی‌های جدید عرضه شده، پیش روی داشتیم و حتی این هفته نیز در زمینه‌ی بازی‌های انحصاری، دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس باکس وان نماینده‌ای در میان ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا نداشتند؛ موضوعی که شاید به زودی حداقل برای کنسول پلی‌استیشن ۴ تغییر کند.

طی هفته‌های آینده و با عرضه‌ی بازی‌هایی به مانند Medievil ،Call of Duty: Modern Warfare و Death Stranding رقابت در بالای جدول بسیار هیجان انگیز و نفس گیر خواهد شد؛ جایی که بازی‌هایی هم‌چون FIFA 20 و Ghost Recon: Breakpoint برای حفظ جایگاه فعلی خود و یا دیگر عناوین برای بازگشت به میان ۱۰ عنوان پرفروش بریتانیا، کار بسیار سختی را پیش روی خواهند داشت. این هفته در پنجمین قسمت مجله‌ی ویدئویی گیمفان نگاهی مفصل و کامل خواهیم داشت به تمام بازی‌هایی که در ماه آبان عرضه خواهند شد.

فهرست ۱۰ بازی پرفروش این هفته‌ی بریتانیا به شرح زیر است:

نام بازیرتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی گذشته
FIFA 20۱۱
Mario Kart 8 Deluxe۲۲
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint۳۲
The Witcher III: Wild Hunt GOTY Edition۴۴
Ring Fit Adventure۵ورودی جدید
Minecraft (Switch Edition)۶۶
Plants vs Zombies: Battle for Neighborville۷ورودی جدید
The Legend of Zelda: Link’s Awakening۸۷
Grand Theft Auto V۹۹
Borderlands 3۱۰۸

نظر شما در رابطه با یان موضوع چیست؟ آیا صدرنشینان جدول طی هفته‌های آینده نیز قادر خواهد بود تا حضور خود در یمان ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا را تثبیت کنند یا رقابت را به دیگر عناوین جدید واگذار خواهند کرد؟ نظرات خود در این رابطه را با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910(12 رای, میانگین آرا 7٫75 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید