جزئیاتی از داستان Werewolf: The Apocalypse – Earthblood منتشر شد | مبارزه با اکو تروریسم

۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

روز گذشته بود که در نمایشگاه PDXCON، شاهد انتشار تریلر جدیدی از بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood بودیم. این اثر بر پایه‌ی بازی‌های رومیزی و نقش‌آفرینی Werewolf: The Apocalypse توسعه یافته که بخشی از مجموعه بازی‌های رومیزی جهان تاریکی (World of Darkness) محسوب می‌شوند. حال اطلاعات جدیدی در رابطه با داستان Werewolf: The Apocalypse – Earthblood در دسترس قرار گرفته است که ما را هرچه بیشتر با جهان و داستان بازی آشنا می‌کند.

اکو تروریسم (Eco Terrorism) و نابودی محیط‌ زیست که به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات در دهه‌ی نود میلادی به شمار می‌آمد؛ حال استودیوی سیانید (Cyanide) تصمیم گرفته است تا پوسته‌ی مورد نظر را در داستان آخرین اثر خود یعنی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood اعمال کند.

جهان بازی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood از شخصیت‌ها و قبایل متنوع گرگینه‌ها تشکیل شده است که هرکدام از این قبایل، دارای باورها و فلسفه‌های خاصی و مخصوص به خود برای ادامه‌ی زندگی و رو یا رویی با وقایع و اتفاقات هستند. گرگینه‌ها در جهان Werewolf: The Apocalypse – Earthblood بسیار خانواده محور هستند و امنیت خانواده‌هایشان برای آن‌ها در الویت اول قرار دارد. گرگینه‌های جهان تاریکی همیشه سعی می‌کنند از انسان‌ها دوری کنند اما در صورت بروز مشکل و اعمال فشار از سوی انسان، برای حفاظت از خانواده‌هایشان، به هر عملی دست می‌زنند.

داستان Werewolf: The Apocalypse – Earthblood از آنجایی شروع می‌شود که شخصیت Cahal که از قبیله‌ی خود تبعید شده، برای کمک به خانواده‌اش علیه‌ی خطراتی که محل و محیط زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند، به قبیله‌ی خود باز می‌گردد و بازگشت او همزمان با حضور شرکت تولید انرژی Endron در محل زندگی‌اش صورت می‌پذیرد. این شرکت تولید انرژی که تحت کنترل خون‌آشام‌ها اداره می‌شود، با نابودی جنگل‌ها و کار گذاشتن برخی محل‌های بارگیری در محل زندگی قبیله‌ی Cahal، دست به نابودی محل زندگی گرگینه‌ها می‌زنند.

عرضه‌ی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood در سال آینده‌ی میلادی همزمان شده است با عرضه‌ی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 که باعث می‌شود تا شاهد تعادل در جهان بازی‌های مجموعه‌ی جهان تاریکی باشیم. همچنین ممکن هست تا شاهد اشاراتی از داستان Werewolf: The Apocalypse – Earthblood در بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 باشیم که ارزش تجربه‌ی هر دو اثر را بالا می‌برند.

استودیوی سیانید آثار بسیار خوبی مانند Call of Cthulhu ،Styx: Master of Shadows و Blood Bowl را در کارنامه‌ی خود دارد که البته همه‌ی آن‌ها با نقدهای متوسط منتقدین رو به رو شدن، اما جامعه‌ی بازی‌بازان به آن‌ها علاقه‌ی بسیار زیادی نشان دادند و لحظات خوبی را در جهان بازی‌های ویدئویی برایمان ثبت کردند. امیدواریم تا در سال آینده، شاهد اثر دوست داشتنی مانند آثار قبلی استودیوی سیانید باشیم.

مبحث اکو تروریسم جزء مواردی است که در کم‌ترین حالت ممکن در بازی‌های ویدئویی به آن‌ اشاره شده و با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی، نیاز به منابع نیز بیشتر حس می‌شود که در نتیجه،انسان برای تهیه‌ی این منابع باید به سراغ نابودی جنگل‌ها و استخراج هرچه بیشتر از منابع طبیعی برود. حال شاید با عرضه‌ی Werewolf: The Apocalypse – Earthblood و مشاهده‌ی آسیب‌هایی که می‌تواند با نابودی جنگل‌ها و از بین بردن رودخانه‌ها و دریاچه‌ها به سراغ انسان‌ها و موجودات زنده بیایند، شاهد فرهنگ‌سازی و البته تلاشی از سوی جامعه‎‌ی بازی‌بازان علیه‌ی نابودی محیط زیست باشیم.

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood در تاریخ نامعلومی طی سال ۲۰۲۰ در دسترس کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از طریق این لینک به مشاهده‌ی آخرین تریلر منتشر شده از این اثر بپردازید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید