اضافه شدن قفل DRM به نسخه‌ی ۱٫۰۴ بازی Control

۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵

به‌روزرسان جدید بازی Control با هدف اضافه کردن قابلیت Photo Mode در دسترس بازی‌بازان این اثر قرار گرفت؛ اما به‌روزرسان مورد نظر، قابلیت انجام بازی به صورت آفلاین را حذف کرده و در کنار آن نیز، قفل DRM را به آن اضافه کرده است.

به‌روزرسان جدید Control، بازی‌بازان را برروی رایانه‌ی شخصی مجبور می‌کند تا در ابتدا حتما به صورت آنلاین به فروشگاه اپیک‌گیمز (Epic Games) متصل شده و طی انجام بازی نیز حتما به اینترنت متصل باشند. البته شما می‌توانید بازی را از طریق فایل exe موجود در پوشه‌ی اصلی آن اجرا کنید، اما امکان استفاده از کنترلر اختصاصی استیم شرکت ولو (Valve) از بین می‌رود.

زمانی که شما بازی را از طریق لانچر اپیک‌گیمز به صورت آفلاین اجرا می‌کنید، پس از وارد شدن به بازی، با پیغامی مواجه می‌شوید که به شما اعلام می‌کند تا در ابتدا اتصال اینترنت خود را بررسی کرده و به فروشگاه اپیک‌گیمز متصل شوید. اشاره به این مورد به هیچ‌وجه در توضیحات به‌روزرسان جدید Control ذکر نشده بود. در واقع لیست توضیحات به‌روزرسان مورد نظر تنها به اضافه شدن حالت Photo Mode و رفع برخی باگ‌های جزئی اشاره داشت.

البته نمی‌توان این مورد را اضافه شدن قفل DRM و اجبار به اتصال دائم به اینترنت دانست. به تازگی شاهد باگ‌ها و گلیچ‌های بسیار زیادی در لانچر اپیک‌‌گیمز و فروشگاه آن هستیم و ممکن هست تا این مشکل در به‌روزسان بعدی لانچر اپیک‌گیمز و یا طی یک بهینه‌ساز کوچک برای Control، رفع شوند. نکته‌ای که وجود دارد این است که اگر در صورتی که می‌خواهید به تجربه‌ی آفلاین این اثر همراه با کنترلر استیم بپردازید، فعلا نسبت به دانلود به‌روزرسان جدید Control اقدام نکنید.

بازی Control در حال حاضر در دسترس کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار دارد. شما می‌توانید برای آشنایی هرچه بیشتر با این اثر، به نقد و بررسی آن با نام فرای واقعیت مراجعه فرمایید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید