درخشش یک نقش‌آفرینی کلاسیک | نقدها و نمرات بازی Disco Elysium

PC ، اخبار ، نمرات بازی ها ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

همزمان با عرضه‌ی بازی Disco Elysium، نقدها و نمرات این عنوان نیز منتشر شده است. با گیمفا همراه باشید.

بازی Disco Elysium، عنوانی در سبک نقش‌آفرینی کلاسیک جهان باز است. شما در این بازی نقش یک کاراگاه را برعهده خواهید داشت. یک سیستم مهارت منحصر به فرد در اختیار شما قرار دارد. شما در این بازی می‌توانید شخصیت‌هایی را مورد بازجویی قرار داده، رازهای قتل را کشف و حتی از برخی‌ افراد رشوه دریافت کنید. با تصمیمات خود می‌توانید انتخاب کنید که یک قهرمان باشید و یا به یک عامل بدبختی برای انسان‌ها تبدیل شوید.

وظیفه‌ی توسعه و انتشار این بازی مستقل را استودیوی ZA\UM برعهده دارد و با توجه به نقدها و امتیازات داده شده، به نظر می‌رسد با یک اثر خاص و فراموش نشدنی مواجه هستیم. حال به بررسی نقدها و نمرات بازی Disco Elysium می‌پردازیم:

IGN: 9.6/10
بازی Disco Elysium ترکیبی منحصر به فرد از داستان‌های کاراگاهی نوآر، عناوین نقش‌آفرینی کلاسیک و نظریه‌ی اگزیستالیسم است. این عنوان دارای شخصیت‌های به‌یاد‌ماندنی، چرخش‌های داستانی و انتخاب‌های عمیقی است که یک تجربه‌ی خاص را به مخطبان ارائه می‌دهد. به جز در چند مورد کوچک، بازی به همه‌ی اهداف مهم خود دست می‌یابد.
Wccftech: 9.5/10
این بازی با داشتن دنیایی منحصر به فرد و روش‌های کاراگاهی جالب، تجربه‌ای است که به راحتی می‌تواند در صدر برخی از فهرست‌های بهترین عناوین سال قرار بگیرد.
GameCrate: 9.3/10
Disco Elysium دارای عناصر نیهیلیستی، تاریک و روشن‌فکری است و بدون شک یک عنوان خاص و زیبا محسوب می‌گردد.
PC Gamer: 9.2/10
تجربه‌ی بازی Disco Elysium برای من کاملا منحصر به فرد بود. این بازی انواعی مختلفی از مهارت‌ها، آمارها و گزینه‌های مکالمه را به شما ارائه می‌دهد. شما ممکن است بازی را پنج بار به اتمام برسانید، اما با این حال هنوز هم خیلی چیزها را کشف نکرده‌ باشید. با اطمینان می‌توانم بگویم که Disco Elysium با داشتن آزادی زیاد، داستان‌گویی جالب و شخصی‌سازی منحصر به فرد، یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی کلاسیک برروی رایانه‌های شخصی است.
Eurogamer Italy: 9/10
این بازی یک تجربه‌ی خلاقانه‌ی قدرتمند است که با شرایط انسانی ما بازی می‌کند و نشان می‌دهد که ما چه هستیم و چه می‌توانیم باشیم. گیم‌پلی بازی بسیار عمیق است و یک تجربه‌ی بی‌نظیر را ارائه می‌دهد.
Ragequit.gr: 9/10
علی‌رغم اینکه بازی Disco Elysium اولین تجربه‌ی استودیوی ZA\UM محسوب می‌شود، اما بدون شک این عنوان یک شاهکار در بین عناوین مستقل است که به عنوان معیاری برای بازی‌های آینده در سبک نقش‌آفرینی با دوربین ایزومتریک محسوب خواهد شد.
Millenium: 8.8/10
بازی Disco Elysium یک موفقیت کامل محسوب می‌گردد. نویسندگی بازی هوشمندانه است و یک داستان هیجان‌انگیز به همراه دیالوگ‌های جالب را ارائه می‌دهد. گزینه‌های مختلف موجود از طریق سیستم مهارت، این امکان را به بازی‌باز می‌دهد که با توجه به درخت مهارت خود، یک تجربه‌ی کاملا متفاوتی را داشته باشد. این نکته ارزش تکرارپذیری بازی را بالا می‌برد. در بخش هنری و موسیقی نیز این بازی الهام‌بخش محسوب می‌شود.
بازی Disco Elysium هم‌اکنون از طریق فروشگاه استیم برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.
12345678910(8 رای, میانگین آرا 9٫63 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید