حساب کاربری Quitterهای Gears 5 مسدود خواهد شد

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

حساب کاربری بازی‌بازانی که به طور مرتب، از مسابقات رده‌بندی آنلاین Gears 5 خارج می‌شوند، بسته به تعداد دفعاتی که این کار را انجام می‌دهند، مسدود خواهد شد.

همیشه بازی‌بازانی وجود دارند که با ملحق شدن به یک مسابقه آنلاین رده‌بندی و سپس خارج شدن از آن، می‌توانند لذتی که در تجربه بازی وجود دارد را از بین ببرند. آن‌ها تیم خود را با یک یار کمتر رها می‌کنند و طبیعتا این کار در بیشتر اوقات به نقطه‌ضعفی بزرگ برای آن تیم بدل خواهد شد. البته هستند افرادی که دلایل موجه‌ای برای خروج از بازی دارند مانند مشکلات مربوط به اتصال اینترنتی و یا ممکن است تحت شرایطی غیرمنتظره مجبور به خاموش کردن دستگاه خود شده باشند. با این حال، برخی از بازی‌بازان این کار را از عمد و با خودخواهی انجام می‌دهند و این موردی است که کوالیشن (Coalition)، استودیوی توسعه‌دهنده عنوان Gears 5 تحمل نخواهد کرد. اینگونه اشخاص با عنوان کویتر (Quitter) شناخته می‌شوند؛ یعنی کسانی که به راحتی تسلیم شده و از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی می‌کنند.

هفته گذشته کوالیشن در توئیتی به این موضوع اشاره کرد و اعلام کرد که کویترها، بسته به رفتاری که در گذشته داشته‌اند، از یک ماه تا حتی یک سال از تجربه Gears 5 محروم خواهند شد. در این توئیت که دهم اکتبر منتشر شده بود، اعلام شده است کسانی که تعلیق شده‌اند، از حالت تعلیق خارج خواهند شد ولی اگر تنها یک بار دیگر این کار را انجام دهند، دوباره محروم خواهند شد. این پیغام به عنوان هشداری برای افرادی که مرتبا از مسابقات آنلاین خارج می‌شوند، مطرح شده است:

کویترها بسته به رفتار گذشته‌ی خود، از یک ماه تا یک سال محروم خواهند شد. توجه داشته باشید که این مدت زمانی است که با توجه به خارج شدن‌های بیش از حد خود، محروم خواهید شد. طی چند ساعت آینده، کاربرانی که محروم شده بودند، از حالت تعلیقی خارج خواهند شد ولی تنها یک مورد خارج شدن (quit)، با تعلیق فاصله خواهند داشت. به شما هشدار داده شد.

یکی از کاربران توئیتر، یک روز قبل از این که توئیت فوق منتشر شود، از محرومیت ۶۴۰ روزه خود شکایت کرده بود و با واکنش دینا سیزنس (Dana Sissons)، مدیر ارتباطات مایکروسافت برای Gears of War، مواجه شده بود. وی بیان کرده بود که بعد از بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که این فرد یک کویتر است و روزانه از هر ۲۱ مسابقه، ۱۸ مسابقه را ترک کرده است. دینا توضیح داده است که خارج شدن این بازی‌باز، لذت تجربه‌ی بازی را برای ۹ بازی‌باز باقیمانده از بین برده است.

اما اگر به عنوان مثال، به دلیل قطعی اینترنت از بازی خارج شده باشید چطور؟ دینا در پاسخ به کاربری دیگر اظهار داشته که اگر مسابقه همچنان در حال اجرا باشد، می‌توانید دوباره به آن ملحق شوید ولی اگر بدون خارج شدن از بازی همچنان به تجربه بازی مشغول شوید (وارد مسابقه دیگری شوید) جریمه خواهید شد.

مجازت خارج شدن از بازی در Gears 5 اجرایی شده است و به عنوان یک جریمه تصاعدی عمل می‌کند؛ به این معنی که هر چقدر بیشتر از بازی خارج شوید، مدت زمان مسدود شدن حساب کاربریتان نیز بیشتر خواهد شد.

Gears 5 در حال حاضر بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول ایکس باکس وان در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید