Game Pass یا PS Now… مسئله این است! | سرویس PS Now هنوز رقیب مستقیم Xbox Game Pass نیست

۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

هفته‌ی گذشته شرکت سونی اعلام کرد که برخی از عناوین بزرگ و مشهور خود را با قیمتی ارزان‌تر برروی سرویس PS Now عرضه کرده است. به نظر می‌رسد که این اقدام، اولین حرکت این شرکت برای تبدیل PS Now به یک سرویس رقابتی باشد.

صحبت‌های بسیاری در مورد ارزش سرویس PS Now برای شرکت سونی در دنیای امروزی و به عنوان رقیبی برای سرویس اکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) مایکروسافت انجام شده، اما نکته‌ی اصلی اینجاست که ببینیم سونی واقعا چه کاری را در مورد آن انجام می‌دهد. قیمت ارزان‌تر بازی‌ها و قرار دادن برخی از بزرگ‌ترین عناوین موجود برروی سرویس PS Now، یک حرکت رو به جلو است. تصمیم سونی این است که آن بازی‌ها را تنها به صورت موقت در دسترس قرار دهد. مدل تجاری سونی برروی فروش واحدهای مجزا تمرکز کرده است و علاوه بر این، مشترکین را برای استفاده از این سرویس تشویق می‌کند.

سرویس PS Now از پتانسیل‌های بسیاری برخوردار است. این سرویس به سونی فرصت رقابت با گیم پس و بازار استریم را فراهم می‌کند. برگرداندن این سرویس به صدر اخبار درست پیش از عرضه‌ی سرویس استیدیا نیز یک حرکت خوب و هوشمندانه بود؛ اما سونی برای تبدیل کردن سرویس PS Now به یک رقیب جدی برای گیم پس همچنان راه درازی را در پیش دارد و هنوز تاثیر این سرویس برروی سرویس‌های استریم دیگر مشخص نشده است.

سرویس گیم پس دارای بیش از ۶۰۰ بازی است و اغلب این عناوین جدید هستند. در حال حاضر عناوین بزرگی مانند Gears 5، Devil May Cry 5 و سری Gears of War، سری بازی‌های Bioshock، بازی Batman: Arkham Knight، Metro Exodus و برخی دیگر از بازی‌ها هم‌اکنون برروی سرویس گیم پس در دسترس هستند. علاوه بر این قرار است در ماه اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، بازی‌هایی نظیر Dishonored 2, World War Z, Fallout: New Vegas, The Outer Worlds و همچنین عناوین Halo Infinite، Ori and the Will of the Wisp، Bleeding Edge و Wasteland 3 به گیم پس اضافه خواهند شد. برخی از بازی‌ها در زمان انتشار و یا چند ماه پس از آن برروی سرویس گیم پس عرضه می‌شوند. عناوین انحصاری مایکروسافت معمولا در زمان انتشار برروی سرویس گیم پس در دسترس هستند. سرویس گیم پس بخش‌های Xbox Live Gold و گیم پس آلتیمیت (Game Pass Ultimate) را نیز در خود دارد. مایکروسافت برای گیم پس تبلیغات بسیاری را انجام داده و در حال حاضر با دریافت گیم پس آلتیمیت، با پرداخت تنها یک دلار به صورت ماهیانه می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. همچنین این سرویس برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز در دسترس بوده و در حال حاضر در مرحله‌ی بتا قرار دارد. همانند نسخه‌ی اکس‌باکس گیم پس، هزینه‌ی خرید اشتراک ماهیانه‌ی  آن یک دلار است.

سرویس گیم پس دارای بیش از ۶۰۰ بازی است و اغلب این عناوین جدید هستند. در حال حاضر عناوین بزرگی مانند Gears 5، Devil May Cry 5 و سری Gears of War، سری بازی‌های Bioshock، بازی Batman: Arkham Knight، Metro Exodus و برخی دیگر از بازی‌ها هم‌اکنون برروی سرویس گیم پس در دسترس هستند. علاوه بر این قرار است در ماه اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، بازی‌هایی نظیر Dishonored 2, World War Z, Fallout: New Vegas, The Outer Worlds و همچنین عناوین Halo Infinite، Ori and the Will of the Wisp، Bleeding Edge و Wasteland 3 به گیم پس اضافه خواهند شد.

سرویس PS Now دارای یک ترکیب بزرگ‌تر و با حضور عناوین‌ قدیمی‌تر است. قیمت این سرویس در حال حاضر ده دلار است و اخیرا بازی‌های بزرگی مانند Uncharted 4: A Thief’s End ،God of War ،Infamous Second Son  و Grand Theft Auto V نیز به این سرویس اضافه شده‌اند.  علاوه بر این، عناوین Borderlands 2، Bloodborne، Metal Gear Solid V: Phantom Pain ،Batman Arkham Knight  ،Prey، Red Dead Redemption و  Fallout 4 نیز در این سرویس وجود دارند. هیچ عنوانی از جمله بازی‌های انحصاری شرکت سونی در زمان انتشار برروی سرویس PS Now عرضه نمی‌شوند.PS Now یک سرویس جداگانه از PS Plus محسوب می‌گردد.  PS Now افت قیمت را تجربه کرده و بازی‌های این سرویس به صورت ذاتی برروی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی در دسترس نیستند. در حال حاضر PS Now فاقد زیرساخت‌های استریم است؛ اگرچه قرارداد شرکت سونی با مایکروسافت برای استفاده از سرویس ابری Azure، مطمئنا در آینده به آن‌ها کمک خواهد کرد.

سرویس PS Now دارای یک ترکیب بزرگ‌تر و با حضور عناوین‌ قدیمی‌تر است. قیمت این سرویس در حال حاضر ده دلار است و اخیرا بازی‌های بزرگی مانند Uncharted 4: A Thief’s End ،God of War ،Infamous Second Son  و Grand Theft Auto V نیز به این سرویس اضافه شده‌اند.

اما در حال حاضر PS Now شبیه به گیم پس شده است. البته لازم است که آن را به عنوان رقیب گیم پس محسوب نکنیم چرا که اینگونه نیست. مهم‌تر از همه، سونی نیازی به رقابت با گیم پس ندارد؛ در حقیقت، گیم پس ضد استراتژی‌های سونی برای بازی‌های بزرگ خودش است. در مقابل، مایکروسافت ارائه‌ی خدمات‌ گیم پس را به عنوان آینده‌ی خود در نظر گرفته است.

سونی معتقد است که یک نرم‌افزار و سیستمی با کیفیت بالا را دارد که برای تسهیل و تداوم توسعه نرم افزارهای رده بالا ، دارای واحدهای گسسته‌ی زیادی است که به نوبه‌ی خود به عنوان دلیلی برای سرمایه‌گذاری در اکوسیستم پلی استیشن عمل می‌کند. سونی از شما می‌خواهد کنسول پلی‌استیشن ۴ را بخرید تا بتوانید بازی God of War را خریداری و تجربه کنید. حتی اگر شما کنسول را برای این بازی خریده‌اید، سونی نمی‌خواهد شما فقط بازی God of War را تجربه کنید. به همین دلیل است که بازی‌های سونی هنوز به صورت سخت‌افزاری وجود دارند و احتمالاً این روند همچنان ادامه خواهد یافت. استراتژی سونی کسب درآمد از طریق سخت‌افزار، نرم‌افزار و همچنین سرویس‌های اشتراکی است. هرگونه هم‌پوشانی و یا ادغام این سه جریان درآمدی جداگانه ، به معنای ضربه‌ای به سونی است که ترجیح می‌دهند آن را نداشته باشند؛ مگر اینکه کاملاً به آن‌ها نیاز داشته باشند (به عنوان مثال، بازار به اندازه کافی تغییر کند که چنین تغییراتی لازم باشد).

اما در حال حاضر PS Now شبیه به گیم پس شده است. البته لازم است که آن را به عنوان رقیب گیم پس محسوب نکنیم چرا که اینگونه نیست. مهم‌تر از همه، سونی نیازی به رقابت با گیم پس ندارد؛

اکس‌باکس به عنوان بخشی از مایکروسافت، با اشتراک‌های سرویس گیم پس اداره می‌شود و قطب اصلی استراتژی این شرکت است. سونی و به ویژه پلی‌استیشن، برای فروش سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و سرویس‌های اشتراکی به مشتریان وجود دارند، اما هزینه‌های سرویس‌های اشتراکی هرگز و هیچگاه بالاتر از نرم‌افزارها و سخت‌افزار نخواهد بود.

هیچ‌کدام از این صحبت‌ها به این معنی نیست که آن‌ها (سونی) نمی‌توانند سرویس PS Now را به یک سرویس رقابتی تبدیل کنند. من به طور کامل بازی‌های Horizon: Zero Dawn و Days Gone به عنوان بخشی از عناوین انحصاری سونی را برای سرویس PS Now پیش‌بینی می‌کنم. آن‌ها احتمالا سخت‌افزاری را که در آن سرویس PS Now در دسترس است، گسترش خواهند داد. همچنین آن‌ها میزان دسترسی این سرویس را در کشورهای بیشتری افزایش می‌دهند؛ چرا که PS Now هم‌اکنون تنها در بازارهای انگشت شماری در دسترس است. اما PS Now بر خلاف گیم پس برای مایکروسافت، هرگز به پلتفرم اصلی سونی برای بازی تبدیل نخواهد شد. PS Now به کار خود ادامه خواهد داد اما همیشه نقش دوم و سوم را پس از سخت‌افزار و نرم‌افزار (بازی‌ها) برای سونی ایفا می‌کند. این همان استراتژی کلی آن‌ها برای پلی‌استیشن است.

PS Now بر خلاف گیم پس برای مایکروسافت، هرگز به پلتفرم اصلی سونی برای بازی تبدیل نخواهد شد. PS Now به کار خود ادامه خواهد داد اما همیشه نقش دوم و سوم را پس از سخت‌افزار و نرم‌افزار (بازی‌ها) برای سونی ایفا می‌کند. این همان استراتژی کلی آن‌ها برای پلی‌استیشن است.

سرویس گیم پس برای مایکروسافت بسیار عالی عمل می‌کند. اما آنچه که سونی در حال انجام آن بوده برای آن‌ها بسیار خوب عمل کرده است. (به طور کلی، با توجه به موفقیت چشمگیر پلی‌استیشن ۴ و بازی‌های سونی در این نسل). من فکر نمی‌کنم که سونی باید دست از تعقیب روش مایکروسافت بردارد؛ و همچنین فکر نمی‌کنم که آن‌ها پلی‌استیشن ۵ را به یک کنسول هیبریدی همانند نینتندو تبدیل کنند. مشخص است که آن‌ها در حال انجام چه کاری هستند و این همان کاری است که باید انجام دهند.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ نظرات خود در این رابطه را با ما حتما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Omidsoltani7 گفت:

  آقای رضوی فر عزیز کاملا با نظرتون موافقم و به نظر منم سونی واسش سخت افزار و نرم افزار (در حال حاضر)مهمتر از سرویسشه…اما کاملا مشخصه که داره ضلع سوم این مثلثم مثل دو ضلع دیگه قدرتمند میکنه…تا آخر نسل هفت مسیر هر دو شرکت حدودا یکی بود…اما از ابتدای نسل هشت سونی همون فرمون جلو رفت اما مایکروسافت کم کم مسیرشو کاملا عوض کرد…به شخصه سیاست سونی که یه عده اونو مسیر سنتی تجارت میدوننو بیشتر میپسندم…اما تز مایکروسافتم برام قابل احترام…

  0
  0
  • m.asd گفت:

   به نظر من گیم پس به صرفه تره برای این که بازی های زیادی داره
   اما مشکلش بازی های متوسطه ماکروسافت باید نسل بعد به سمت ارتقای بازی هاش بره چون بازی های انحصاری خوب خیلی از سرویس بهتره
   دلیل موفقیت سونی تو ابن نسل با این که سیستم ضعیف تری داشت ) در حد چند فریم نه خیلی ) و سرویس گرون تر بازی های خوب بود چون بازی باید باشه تا فرد بخاطر اون سرویس رو بخره

   من پی سی فنم متعصب نیستم و نظرم رو از دید تعصب ندادم

   0
   0
  • pc and ps4 گفت:

   ای بابا Thinking امین باز چرت گفتی IDK باز باید بزنم تو مخ پوکت Struggle Side Frown شادو اف تومب ریدر بهترین گرافیک نسل Sarcasm فال اوت Rolls Eyes اسکایریم Tremble چرا اینجوری اخه.من ابروم میره دوستام میان سایت میگن این کیه توی سایتی که اخبار رو دنبال میکنی چرت و پرت میگه Eek! سوژه خنده کانال های تلگرامی مثل نوب فکتز شدی هم تو هم جنرال داوود Shame

   0
   0
 • cv1989 گفت:

  درود
  ما که نتیجه gamepass دیدیم
  نتیجه gamepass میشه gears 5 با اون پایان ناقص و بخش جهان باز مسخره صرفا برای طولانی کردن مراحل
  وقتی درامد بخش xbox وابسته به سرویس ها باشه بازی ها همه سرویس محور می شن
  استودیو های مایکروسافت هم مجبورن با سرعت بیشتر بازی بسازن بازی های نتیجه با مثل sea of thieves , state of decay 2
  دیگه امکان نداره مایکروسافت مثل سونی ۵ سال به استودیو ها زمان بده تا شاهکار های مثل god of war ساخته بشه
  بهتره سالی ۲ بازی شاهکار بسازن
  تا ۵ تا بازی متوسط با gamepass

  1
  0
  • rezaretki1 گفت:

   با نظرت موافق نیستم مشکل حال حاضر مایکروسافت ربطی به گیم پس نداره.

   0
   0
   • m.asd گفت:

    حق با شماست ماکرو باید بره به سمت بازی های بهتر و سونی باید بجای ارتقا بازی ها ( چون بازی ها در حد خوبیه ) توجه بیشتری روی سرویس و قدرت بزاره اگه این تغیرات عملی بشه نسل بعد خوب میشه چون یه رقابت خوب باعث میشه این دو شرکت خودشون رو ارتقا بدن و به نفع طرفدار های هر دو شرکته

    0
    0
    • به نظرم سونی نیازی نداره که سرویسشو ارتقا بده.
     یعنی خوبه اگه ارتقا بده ولی نه در حد مایکرو.چون تا هفت هشت سال دیگه میتونه با همین بازی های نابش پیش بره

     1
     0
     • GOD OF WAR گفت:

      به نظرم سونی دیگه نیازی نداره به این بچه بازی ها.
      سونی وقتی اسمش میاد تن و بدن همه میلرزه ROTFL
      … فعلا که بنده ds داره میاد قراره قشنگ تو گیمفا تا ۵ سال بچزونمتون ROTFL
      بعدم که لست میاد تا زنده اید میچزید ROTFL
      بعدم که سایبرپانک میاد که شکست میخوره و رایگان میکنن از مجبوری ROTFL

      1
      0
     • mamad1166 گفت:

      به شدت باهات مخالفم تعداد بسیار زیادی از گیمر های غربی به خصوص آمریکا کانادا و اروپا آنلاین بازن یعنی بازی های مولتی پلتفرم و اصلا کاری به انحصاری ها به اون صورت که تاثیر بزاره رو خریدشون ندارن اگر بر فرض محال مایکروسافت نسل بعد بازی های بیشتر و با کیفیت تری تولید کنه که با توجه به صحبت های اسپنسر بعید نیست که گفته با توجه به داشتن ۱۵ استودیو دیگه عجله ای برای انتشار نداریم هرچقدر دوست دارن رو بازیشون کار کنن و سرمایه گذاری بالای مایکروسافت
      به نظرم سونی فقط روی انحصاری تمرکز کنه این بازار بزرگ رو از دست میده ! تنها شرکتی که فقط با انحصاری زندس نینتندو هست ۱۰۰ میلیون wii فروخت ۸۶ میلیون یه نسخه از ماریو !!! یعنی ۸۶ درصد دارندگان کنسول بازی انحصاری رو خریدن سونی ۱۰۰ میلیون ps4 فروخته ۱۰ میلیون مثلا اسپایدرمن !!!

      0
      0
      • cv1989 گفت:

       همه کسانی که کنسول های نیتندو می خرن صرفا به خاطر انحصاری هاست تقریبا تمام بازی های نینتدو بازی خانوادگی
       اما سونی تنوع مخاطب و ژانر داره
       ۱۳٫۲ میلیون اسپادرمن برای نوجوانان
       ۱۰ میلیون god of war
       ۱۵ میلیون tlou
       ۱۰ میلیون horizon
       حداقل ۵ میلیون gt sport
       و…..
       ۸٫۵ میلیون فقط در ژاپن
       کنسولی که انحصاری های بهتری داشته باشه گیمر های بیشتری جذب میکنه
       وگرنه چه نیازی به خرید کنسول هست در اروپاو امریکا براحتی میشه بازی ها با کیفیت بیشتر روی pc تجربه کرد
       از ۱۵ استودیو مایکروسافت ۸ توانایی ساخت بازی های بزرگ دارن از بین این ها هم ۴ تا توانایی ساخت بازی به عظمت tlou و god of war دارن اون ها مجبورن halo و gears fable بسازن
       بقیه استویو های مستقل حداقل ۵ تا ۶ سال طول میکشه تا استخدام های زیاد بازی های بزرگ بسازن تا اون موقع نسل ۹ هم تمام شده
       برو gears 5 بازی کن نتیجه ۳ سال کار دومین استودیو بزرگ مایکروسافت مشخص
       عملا بخش داستانی در وسط کات خورده تا داستانی برای نسخه ۶ باقی بمونه
       وای به حال استودیو های کوچک

       0
       0
 • HEAVY SQUAD گفت:

  خداوکیلی مایکروسافت هم سخت افزارش قویتره و هعم سرویسش بهتره
  این وسط فقط با چندتا تصمیم اشتباه چندتا بازی بی کیفیت بیرون دادن و از حزب خاصی هم حمایت نمیکنن که براشون منفعت داشته باشه و متاشونو خوب کنه
  الان اگه بیاید بین ۲ کنسول پایه هر شرکت به لحاظ سخت افزاری مقایسه راه بندازید میبینید که مایکروسافت برندست چون بازیهای مولتی پلتفرمی رو خیلی بهتر اجرا میکنه
  الان بیاید بین سرویسها مقایسه راه بندازید میبینید که مایکروسافت برندست چون با ۱ دلار یه سرویس ۱ ساله میشد بخرید
  بین بازیها سونی وضعش بهتره اما ازتون میپرسم مگه چندتا بازی عالی داره ؟ ( سونی فنها : همه بازیهامون عالیه و سوپر فرا ابر شاهکار مطلق هستن Laugh اما از نظر خیلیها : هیچ کدام چون گرافیک افتضاح سونی همیشه مایع خنده عوام بوده و همیشه حرف اول رو گرافیک میزنه )
  به عنوان فردی که تا ۴ ماه پیش کنسول پایه سونی رو داشتم و الان یه وان اس نقلی دارم اینها رو نوشتم
  اما اگه بخوام به عنوان یه پیسی گیمر بنویسم خودتون میدونید نظرم چیه
  اما در اخر بهتون میگم ا اون چیزی که دارید استفاده کنید و ازش لذت ببرید و بی خیال اعصاب خوردی بشید چون مشخص نیست کی بتونید یه چیز جدید بدست بیارید Rose
  از نویسنده عزیز هم کمال تشکر رو دارم که با جملاتش طرف سونی رو گرفته و با خواندن مقالش ایجاب میشید به سونی رای بدید

  0
  1
  • eli_lastofus گفت:

   آقای علی لست آف آس مولتی اکانت میخوای نظر بدی فن بوی بازی کنی بکن ولی آخه چرا قسم میخوری؟
   ایکس باکس وان معمولی ۷۲۰ پی یعنی اچ دی یعنی استاندارد نسل قبل خیلی بازی ها رو اجرا میکنه و کمتر بازی ای ۱۰۸۰ واقعی هست
   پلی استیشن ۴ معمولی بازی ها رو ۱۰۸۰ یعنی فول اچ دی یعنی استاندارد این نسل اجرا میکنه حالا تک توک ۹۰۰ پی
   الان کجاش سخت افزار ایکس باکس قوی تر و بهتره؟
   اگر منظورت اینه ۱۰۰ دلار بیشتر پول بدی وان ایکس بهتر اجرا میکنه؟خسته نباشی
   ******************************
   در مورد سرویس
   دقیقا چیه ماکروسافت تو سرویس بهتره؟؟ فقط یک گیم پس داره که ۴تا بازی متای زیر ۷۰ رو اومده برات گذاشته
   هربازی ای مولتی پلتفرمی هم که دیگه فروشش کم میشه میاد روی این سرویس آره خوبه قبول ولی کافی نیست
   اگر بازی های جدید میومدن؟ حرفت خوب و درست بود
   ولی جالبه بدونی حتی خارجی ها هم خیلی از این سرویس استفاده نمیکنن
   به این سایت نگاه کن نوشته میلیون ها ننوشته چند میلیون.اگر واقعا تعداد زیادی بودن مثل بچه آدم میگفت مثلا ۵ میلیون. معلومه زیر ۵ میلیونه.حالا به گفته شما خوشحال ها ۴۰ میلیون کنسول فروخته شده. پس چرا اینقدر تعداد کمی ازش استفاده میکنن؟
   https://www.windowscentral.com/xbox-game-pass-already-enjoys-millions-subscribers-says-phil-spencer
   ********************
   ” اما از نظر خیلیها : هیچ کدام چون گرافیک افتضاح سونی همیشه مایع خنده عوام بوده و همیشه حرف اول رو گرافیک میزنه )”
   از همین کامنتت میشه فهمید چقدر سوزش داری

   1
   0
   • eli_lastofus گفت:

    این هم فارسی همون لینک
    https://www.zoomg.ir/2018/11/15/298522/xbox-pass-millions-of-subscribers/
    تازه یادمه یکبار خبری روی گیمفا اومد که فقط ۵%از کاربرای ایکس باکس از این سرویس یا بکوارد بود استفاده میکنن
    پیداش کنم میزارم
    نمیدونم چرا مثل بچه آدم با یک اکانت در سایت فعالیت نمیکنی؟

    0
    0
    • HEAVY SQUAD گفت:

     علی لست اف اس No Laugh
     من شدم تو ؟ Laugh
     من PERSIAN STALKER تو استیم هستم و همون PERSIAN NAZI سابق همه بچه های سایت منو میشناسن امالفساد Laugh
     تو و بقیه رفقات از بیماری سونی زدگیتون لذت ببرید Laugh

     0
     0
     • Pedram Zarei گفت:

      Heavy [email protected]
      این سونی زدگی رو خوب اومدی داداش ، یعنی دقیقا زدی تو هدف – الحق و الانصاف که اینا یه مشت برند پرستن

      0
      0
      • HEAVY SQUAD گفت:

       پدرام جان این افراد همیشه کور کورانه پیش میرن و از هرگونه حقی که در قبال سونی دارن چشم پوشی میکنن و وقتی بهشون میگی باید تنظیمات گرافیکی داشته باشین و انلاینتون رایگان باشه جوابشون اینه
       ما دوست داریم پول بدیم تا انلاین بزنیم
       ما نیازی به تنظیمات گرافیکی نداریم
       پسر خدای جنگ وقتی اومد صفحه تصویرش تنظیم شده بود واسه مانیتور ۲۰ اینچ چون کیفیتش ۷۲۰ بود
       اینها اصلا تا به حال ۱۰۸۰ ندیدن و نمیدونن یعنی چی
       اون وقت هی میگن کیفیت و گرافیک و طراحی و همه و همه نزد سونیه Laugh
       انگار یادشون رفته سر اجرای کرش چقدر مشکلات فنی داشتن یا سر اجرام دوم ۲۰۱۶ بیدستا مجبور شد ابدیت درست کنه فقط واسه سونی Laugh
       البته اینم بگم که من با همه نیستم و فقط با چند نفر انگشت شمارم و یکیش همین علی پاورلس هزار اکانته

       0
       0
  • bushwhack گفت:

   از لحاظ سخت افزاری که اول نسل بد جوری از سونی شکست خورد… اون موقع یه کنسول به اسم وان فت زده بود شاید یادت نیاد ولی دو برابر کنسول سونی وزن و حجم داشت و خیلی ضعیفتر هم بود و تازه یه پاره آجر هم بیرونش بود… اواسط نسل سونی یه ارتقای فوق العاده حرفه ای رو به کنسولش زد و مدل پرو رو بیرون داد ولی مایکرو یکی دوسال طول کشید تا با هزار بدبختی وان ایکس رو بیرون داد…اونم آخرای نسل که دیگه بی مصرف شد(هر چند علاقه خیلی خاصی بهش دارم و واقعا مهندسی مایکرو رو تمام و کمال به رخ کشید)…
   ولی از لحاظ سرویس مطلقا مایکرو یکه تازه میدانه… سونی هم به دلیل سیاست بازی های داستانی و انحصاری ای که داره سرویسی مشابه مایکرو راه نمیندازه!!!
   ولی در کل هر کسی بنا به دلایل خودش پلتفرمی رو انتخاب میکنه ولی به شخصه از بازیای انحصاری سونی نمیتونم بگذرم.

   0
   0
   • m.asd گفت:

    لطفا از تعصب نظر ندید اول فکر کنید بعد نظر بدید

    0
    0
   • HEAVY SQUAD گفت:

    قسمت اول کامنت شما رو اصلا یادم نمیاد چون اون موقع تازه سربازیم تموم شده بود و سخت مشغول کار بودم و کلا اخبار رو دنبال نمیکردم
    قسمت دوم دلیلش این بود که گفتن معرفی پروژه اسکورزیو خیلی زوده و دست دست کردن و شکست سنگینی خوردن و نوش جانشان چون خود کرده را تدبیر نیست و ترجیح دادن بجای گیمرهای سن بالا مخاطبانشون بشن کودکان و بازم شکست خوردنو بازم نوش جانشون چون خود کرده را تدبیر نیست Laugh
    قسمت سوم رو کاملا موافقم چون سونی از ایجاد سرویس هدفش چیز دیگه ایه و مایکرو هدفش چیز دیگست
    قسمت چهارم هم که بر منکرش لعنت
    من پلی ۴ رو دادم رفت چون اولا برام جذابتی نداشت و فهمیدم پراجکت اویکنینگ مال نسل ۹ میشه و رو پیسی هم میاد و دوما پول لازم داشتم چون یه ۲۰۸۰ دست دوم خورد به پستم و تنها دلیلی که وان اس رو نگه داشتم اولا فورزا ۴ هستش و دوما هنوز واسش مشتری جور نشده Laugh
    شما از انحصاریها خوشت میاد و من گرافیک دوست دارم و حاضر نیستم واسه انلاین پولی بدم و ابتکار عمل و ازادی عمل رو به سونی ترجیح میدم Cool
    اهل سایت یاد بگیرید خیلی دوستانه و محترمانه گپ زدیم

    0
    0
  • JJSTYLE36 گفت:

   حالا نمیدونم شما در چه حد اول نسل ۸ اخبار رو دنبال میکردی و اگر میکردی فک کنم شما چندبار گفتی با pc بازی میکنی شاید خیلی به سخت افزار کنسول اهمیتی ندادی ولی اول نسل ps4 معمولی سخت افزار قوی تری داشت…خنک کنندگی بهتر و پشتیبانی از رزولوشن بالاتر و…همین مایکرو فنا ک انقد میگن ۴k اون زمان میگفتن رزولوشن اهمیتی نداره پست مقایسه گرافیکی assassins creed blackflag رو همین گیمفا هست نگاه کنید اگ درست یادم باشه.
   بعد مایکرو اومده وان ایکس رو یه سال بعد pro عرضه میکنه طبیعیه که سخت افزار قوی تری داشته باشه…این نسل هم احتمالا همین کارو میکنه الان ps5 سال ۲۰۲۰ میاد اسکارلت رو بعدش میدن میگن سخت افزار ما قوی تره
   تازه شما که باید بیشتر با این موضوع آشنا باشی که داشتن گرافیک یه مطلبه و استفاده درست از اون یه مطلب دیگ…شما چطوری میگی گرافیک سونی رو همه مسخره میکنن؟ بالاترین گرافیک های نسل همیشه ماله سونیه و این با وجود داشتن سخت افزار ضعیف تره چون استودیو های سونی با سخت افزار ps4 آشنایی دارن و بهترین نتیجه رو میدن

   0
   0
   • HEAVY SQUAD گفت:

    یه جک هست که میگه
    وقتی یه سونی فن انچارتد بازی میکنه میگه وای چه گرافیکی داره اخرشه
    اما وقتی یه پیسی گیمر نگاهش میکنه میگه پس سایه زنیش کو چرا پاشیدگی رزولوشن داره چرا این قدر داغونه ضد بد نمایی نداره ؟
    و در روز بعد یه سونی فن میاد خونه یه پیسی گیمر و میبینه داره پلاگ تیل اف اینیسنس رو بازی میکنه از تنظیمات فی خالدون لذت میبره
    سونی فنه میپرسه ؟ این فیلم مال کدام شبکه تلویزیونه ؟ Laugh
    هر وقت تنظیمات رزولوشن و ضد پاشیدگی رزولوشن و ضد بد نمایی و تقویت تصویر داشتید
    هر وقت این موارد رو با پیسی تجربه ردی و دیدی و فهمیدی من چی میگم
    اون موقع حق رو به من میدی اما تا اون موقع این سوال خودت مدام تو ذهنت مرور میشه چون بهتر از سونی رو تابحال ندیدی و تجربش رو نداشتی Rose

    0
    0
  • فرشاد گفت:

   هوی اسکوآد نظرت جالبه اول اومدی سونی رو بردی زیر سوال بعد میگی از هرچی دارید استفاده کنید و لذت ببرید نظرت سرتاپاش تناقض از همه اینا بگذریم کاملا واضح اکانت فیک هستی و از دنیای قطعات و سرویس های کامپیوتری چیزی حالیت نیست سطر سوم نوشتی مایکروسافت بازی های مولتی پلتفرمی رو بهتر اجرا میکنه آخه بر چه اساس با دلیل حرف بزن معماری و سخت افزار هر دو کنسول مدل معمولی چه سونی و چه مایکروسافت سخت افزار تقریبا مشابه و معماری یکسانی دارند و تمامی تست های انجام شده در یوتیوب رو ببینی متوجه میشی اجرای هر دو کنسول تقریبا یکی هستش و تازه تو بیشتر بازی ها سونی فول اچ دی اجرا میکرد اما ایکس باکس ۷۲۰ مگر در بعضی بازی ها و خنده دار ترین بخش نظرت گرافیک افتضاح بازی سونی آقا تو رو خدا تو رو به هرچی که میپرستید بگید ساقیتون کیه چی میزنید چرا اینقدر ترول میکنید چرا این رو مخ میرید اگه بازی های سونی آشغال و گرافیک نداره فروش صد میلیونی کنسول های سونی نسبت به ۴۰ میلیون چیه پس من نمیدونم نظرت چرا تایید شده ولی کاملا تابلو در حد بوق از گیم و کنسول حالیت نیست آقا نظرات این افراد رو تایید نکنید خواهشا بخدا اعصاب نمیزارن واسه آدم

   0
   0
   • HEAVY SQUAD گفت:

    اولا تعداد زیادی از کنسولهای فروخته شده در هتل بسر میبرن و دارن خاک میخورن
    اگه معماریشون تقریبا یکیه پس جریان اینکه خیلی از بازیها پس از عرضه رو کنسول سونی با افت فریم و مشکلات متعدد روبرو میشن چیه ؟ لابد دسته چک ایکروسافت Laugh
    بعدشم من خودم دارم میگم کی هستم تو داری میگی من فیک هستم ؟ والا دیگه اخرشید Laugh
    اگه هر ۳ پلتفرم رو داشتی متوجه میشدی که من چی میگم
    برای مثال من بتلفیلد ۵ رو با هر ۳ پلتفرم بازی کردم و مشخصه سونی نتایجش ضعیفتره
    اگه مقایسه واقعی رد دد رو هم ببینی متوجه میشی
    بعدشم چنان میگی ۱۰۰ میلیون انگار شاخ غول شکسته Laugh اگه فروش انویدیا بابت GTX 1050 TI یا GTX 1060 رو داشتید والا به خدا بندگی نمیکردید Laugh
    این وسط یه سوالی واسه من پیش اومده
    اگه نظر من اعصابتو داغون کرد با مشکلات زندگی چیکار میکنی ؟ Laugh

    0
    0
    • فرشاد گفت:

     وقتی میگم در تناقضی همین نظرات داغون در حد بوقته آخه ترولر مقایسه پی سی با کنسول واقعا حالت خوبه چی میزنی پی سی چند هزار دلاری رو داری با کنسول ۲۵۰ دلاری مقایسه میکنی برو دوغت بنوش باو چطور تو مقایسه هات ایکس باکس رو با پی سی مقایسه نمیکنی چطور وقتی دوستان بهت میگن وان فت با کیفیت ۷۲۰ اجرا میکرد میگی سرباز بودم برو بچه چون من روزی صدتا مثل تو رو رنگ میکنم میفروشم دست اینو اون اون حیوونی هم که مارو فرض کردی خودتی امید وارم یه روز بخش نظرات بسته بشه تا تو امثال تو رو دیگه نبینم یعنی در حد بوق هیچی بارت نیست فروش ۱۰۵۰ تی آی چه ربطی به کنسول داره آخه گلابی اههههههههههههه چقدر این کشور ابله داره آخه تو رانندگی تو نزاکت تو زندگی تو هر کوفتی باید یه عده باشن ع.ن.ش رو در بیارن تو کامنتت نوشتی سرباز بودی سخت مشغول کار پس چجوری هر سه کنسول رو داشتی آخه والا هر جور حساب کنم تو با دلار ۴ تومنم نمیتونی ارزون تر از ۱ تومن ps4 یا وان فت رو بخری اون موقع هم که سوئیچ نبود الانم که با این قیمت های نجومی و حقوق های دوزاری بزور شاید بشه یکیشو اونم با پس انداز خرید آخه چی میگی به سقف که هیچ به آسمون بستی کنتورم نداره دیگه جمع کن بساطتو عمو حیف اکسیژن حیف حیف اون نت واقعا حیف تازه جالب میگی طرفدار هیچ شرکتی نیستی اینقدر از مایکروسافت و پی سی بالا میری اگه یه چیزی بلغور میکنی با دلیل با لینک با مدرک حرف بزن از اونجات حرف نزن که اون گوگولی هارو از آکبندی در بیار برو تو گوگل یه سرچ بزن ببین چند چنده دنیا دست کیه اصن چی به چیه بعد بیا اینجا برو بچه جون سرتاپات دروغ و خالی بندی راستی یه دکتر روانشناسم برو بگو مشکل ترول کردن داری نمیدونی از وقتت چطور استفاده کنی

     0
     0
  • ShadoWWolf2 گفت:

   امین جان فقط میخوام بدونم اون خیلی ها چه اشخاصی هستن که میگن “هیچکدوم” از بازی های سونی خوب نیستن و همشون از نظر گرافیکی افتضاحن؟!؟!؟!؟!؟
   من فقط از تو و اون اشخاص میخوام یک بازی از پلتفرمتون بیارید که از نظر گرافیک و جزییات به ناخن شصت گاد کبیر برسه..
   هیچ کدوم از بازی های سونی خوب نیستن،آها پس الان بلادبورن و گاد و هورایزون و آنچارتد(درسته تو از آنچارتد خوشت نمیاد اما دلیلی بر بد بودن بازی نیست و نظر شخصیته)لست و .. اینا کشکن درسته؟؟؟
   سونی زدگی؟؟؟؟؟یعنی الان یک خبری از gtfo یا scorn بیاد و تو شروع کنی از این بازی ها تعریف کردن پس تو هم pc زده حساب میشی یا وقتی شخصی مثل ژنرال رام میاد به انحصاری های اکس باکس میگه “انحصاری های بهشتی” اینا هیچکدوم مایکی زدگی نیست ولی وقتی یک سونی فن تو اخبار بازی های خودش میاد از بازی مورد علاقش بدون توهین به شخصی تعریف میکنه اونوقت میشه سونی زده…
   من با همین ps4 معمولیم بازی ها رو عین آب خوردن اجرا میکنم و نهایت لذت رو میبرم حالا رقیب میخواد آناکندا معرفی کنه یا اژدها یا pc بخواد مستر ریس باشه یا نباشه “ما طرفدارای سونی عشقمون پلی استیشن هست و خواهد بود و تا ابد با سونی هستیم”
   اونایی هم که میگن بازی های سونی کیفیت و گرافیک نداره در اولین فرصت خودشون رو اول به چشم پزشک و بعد روانپزشک نشون چون خیلی اظطراریه Cool

   0
   0
   • HEAVY SQUAD گفت:

    تو خودتو قاطی نکن چون همش واسه این علی پاوره داغونه Laugh
    میدونی که من طرف مایکروسافتم نیستم درسته ؟
    ولی یادم نمیاد که دیدی یا نه اما یبار به POSTMAN گفتم من واسه اون طرف میگم سونی زدگی و واسه این طرف هم میگم مایکروسافت زدگی Laugh
    اخرشم که خودت میدونی درسته از لست و انچارتد اصلا خوشم نمیاد ولی بلاد بورن و خدای جنگ رو دوست دارم و کچل مورد علاقمو میخوام In Love
    ولی جدا از این حرفها درسته یکم تند میرم و خودتم دلیلشو میدونی ولی اینم بدون که اگه انویدیا اشتباهی بکنه مثل همون قیمت گذاری RTX حرف حق رو میزنم مقاله اخر سال ۲۰۱۸ رو که فراموش نکردی گفتم انویدیا تو حرص و طمع از خودش شکست خورد
    ولی در کل یچیزی بهت بگم هرچند که خودت میدونی کامنتهای من مصرف شخصی و انگیزه قبلی داره Laugh

    0
    0
    • ShadoWWolf2 گفت:

     ببین امین جان طرز صحبتت قشنگ مشخص میکنه که داری از واژه جمع استفاده میکنی و بعد آخرش میگی منظورم با یک عده خاصه..آخه وقتی میگی بازی های سونی افتضاحن این کجاش به اون عده خاص ربط پیدا میکنه؟
     سونی یکی از بزرگترین و بهترین ناشران بازیه و به هیچ وجه نمیشه این موضوع رو انکار کرد..
     اون ایراداتی که از آنچارتد ۴ گفتی هیچکدوم واقعیت نداره چون من به شخصه ۳ بار بازیش کردم و از هر لحاظ یک شاهکار تمام عیار با بهینگی به شدت بالاست و اصلاً مشکلی نداره..
     مورد تمسخر قرار دادن اون عده خاص با مورد تمسخر قرار دادن سونی خیلی فرق میکنه چون سونی با این بازیاش و شاهکار هایی که در این نسل به مخاطباش ارائه داده به هیچ وجه قابل تمسخر یا ترول کردن نیست و اگر کسی مخالف حرف منه در اصل خودش رو مسخره و ترول کرده‌‌‌..

     0
     0
     • ShadoWWolf2 گفت:

      امیدوارم از این حرفم ناراحت نشی ولی یک واقعیتی هست اونم اینه که همیشه دنبال یک بهانه ایی تا بگی بازی های سونی پر از ایراد و باگ و افت فریم هستن خب پس چرا منی که ps4 معمولی دارم هیچکدوم از این ایرادات رو تجربه نکردم پس چرا من باگ و افت فریم ندیدم لابد چون فن سونیم‌‌..به خدا همیشه ایراداتی از سونی و بازیاش میگیری که هیچکدوم واقعیت نداره و فقط میخوای سونی رو تخریب کنی،آخه آنچارتد ۴ کجا سایه زنی نداره!!!!!کجا پاشیدگی تصویر داره پس چرا من ندیدم!!!!
      اگه از من باشه همه ی پلتفرم هارو تهیه میکنم اما وقتی میبینم که توان مالیم فقط در حد اینه که یکیشون رو انتخاب کنم پس میرم سمت اون پلتفرمی که با بازی هاش بیشتر حال میکنم و باهاش راحت ترم و اونم کنسول سونیه..
      سونی هم ایرادات خودش رو داره منتها نه این چیزایی که میگی،آخه گاد او وار رزولیشن ۷۲۰؟؟؟؟؟؟به نظرت رزولیشن ۷۲۰ همچین کیفیت و جزییاتی میتونه پوشش بده؟؟؟اون نوار سیاه بالا و پایین صفحه رو برای این قرار داده بودن تا بازی حالت سینماتیک تری بگیره که بعداً با آپدیت اختیاریش کردن نه اینکه رزولیشن بازی ۷۲۰ باشه!!!!!
      به نظرم اگه حرفت رو به همون مخاطبین خاص بگی خیلی بهتره تا اینکه مثلاً بیای از سونی ایرادات خیالی و غیرواقعی بگیری و در آخر هم بگی منظورم با اوناست..

      0
      0
  • همین جملت:
   ((گرافیک حرف اول رو میزنه))
   باعث شده نیم ساعت بخندم ROTFL
   تازه اگر به گرافیک باشه هنوز هم گرافیکی بالاتر marvel spider man با اون حجم از گیمپلی و آزادی عمل وجود نداره

   1
   0
   • HEAVY SQUAD گفت:

    زرشک و زپلشک و هرچی که شما میپسندی Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose
    مارول اسپایدرمن بالاترین گرافیک رو با اون حجم گیم پلی و ازادی عمل داره Laugh
    بالاترین گرافیک که تا ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دیگه اصلا Laugh
    ازادی عمل و حجم گیم پلی ؟ Laugh انصافا تحالا اسم اسکایریم یا فال اوت به گوشت خورده ؟ Laugh
    بالاترین گرافیک مال
    بتلفیلد ۵
    شادو اف تومب ریدر
    ونیشینگ اف ایتن کارتر
    کریسیس ۳
    مترو اکزوداس
    بعید بدونم بازی بجز انحصاری سونی بشناسی چون اگه میشناختی این کامنت خنده دار رو نمیزدی Laugh
    این وسط فقط یه سوالی واسه من پیش میاد ؟ عکس بجز جوئل ندارین واسه اکانتهاتون ؟ Laugh

    0
    0
    • اسکایریم و فالوت؟؟؟ Laugh دو بازی که هنوز سازندش زورش اومده موتور گرافیکی بازی رو عوض بکنه تا یکم بازی فرق بکنه رو میگی؟؟
     هر وقت مدل راه رفتن کرکتر تو اسکایریم برای حتی یک لحضه عوض شد اسکایریم بهترین بازی دنیا میشه Laugh
     هر وقت پلیرای فالوت تونستن با انیمیشن های خشک سوم شخص فالوت کنار بیان و برای یک ساعت اون رو سوم شخص پلی بدن اون موقع فالوت آزادی عمل داره Laugh
     هر وقت مدل مو های لارا کرفت درست شد باید سراغ ایرادات دیگه اش رفت Laugh
     هر وقت هم کسی گرافیک یک شوتر اول شخص با یک بازی سوم شخص(اون هم سوم شخصی که توش بالای ۱۰۰۰ متر view distance داری و میتونی از همه ساختمون ها بالا بری در حالی که درون تک تک ساختمون ها طراحی شده و هر حرکتی تو بازی یک انیمیشن مخصوص خودش رو داره) مقایسه شد باید به حال طرف گریه کرد Laugh

     0
     0
   • MASOUD.PS4 گفت:

    این تمام حرف هاش خنده داره ROTFL ROTFL ROTFL
    ولی خودش پشت استیکرهای خندش گریه میکنه ROTFL

    0
    0
  • mamad1166 گفت:

   گرفیک افتضاح سونی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چیب زدی دادا !!!!!!!!!!!!
   آنچارتد ها رو ندیدی ؟ لست اف آس رو ندیدی ؟

   1
   0
  • mamad1166 گفت:

   من خودم ps4 دارم به عشق آنچارتد و لست اف آس و کلا ناتی داگ متوجه منظورم نشدی دارم در مورد جامعه ای حرف میزنم که نه انحصاری سونی براش مهمه نه مایکروسافت مایکروسافت هم طرفدارا خودش رو داره طرفدارای سری فورزا و استودیو ریر و هیلو همین گیرز که خودم بازیش کردم و کاملا مشخص بود با وجود اینکه حال کردم باش ولی فرگوسن داستان سرا و کارگردان خوبی نیست تهیه کننده و مدیر خوبیه مثل همون کاری که برای سه گانه اول کرد و کارگردان و داستان با بلزینسکی بود
   فرض کن سونی ۴۰ میلیون طرفدار پرو پا قرص داره مایکروسافت ۳۰ میلیون بقیه با توجه به جو بازار سرویس ها قیمت و … میرن سمت یکی از این دوتا اینا فقط با انحصاری جذب نمیشن !

   0
   0
 • Ellis.redmondy گفت:

  قطعا بهترین سرویس حال حاضر گیم پسه خدایی انگار تو فروشگاه بازی نمیدونی کدوم انتخاب کنی مولتی ها روز عرضه میان انحصاری ها روز عرضه میان بازی های ناب جدید میاد گلد هم همراش هست…گیم پس عشق منه و تا همیشه لقب بهترین برترین سرویس دنیارو با خودش یدک میکشه Heart
  گیم پس بی رقیب Star Heart
  عشق منی Rose

  0
  0
 • Manchester_U گفت:

  به این فکر کنید تا نسل ۹ چه بازی‌هایی به این سرویس اضافه بشه فقط میتونم بگم خوش بحال ایکس باکس ها…
  و دم یک یک اعضای گیمفا گرم In Love

  0
  0
 • Manchester_U گفت:

  خدایش باورم نمیشه اخه این حجم از حسادت PS4 یها برای چیه آقا والا فقط خودتونو ازینی ک هست کوچکتر میکنید! همه رو نمیگم فقط اونایی که واقعا حسودن

  0
  0
 • Ellis.redmondy گفت:

  HEAVY SQUAD داداش گل گفتی بر منکرش لعنت واقعا برند پرست متا پرست ترول این ادم همه دارم میشناسنش هخخخ
  سوزشش هم در اومده برترین سرویس دنیا رو یدک میکشه بایدم بسوزه….و سونی داشته و الان وان اس داره فهمیده وان اس چقد لاکچریه بی سرو صدا کوچیک نقلیه انگار خاموشه کنسول تو فریمم که لامصب به غیر از پرو با وان ایکس از بقیه بیشتر فریم میده به لطف قدرت فرکانس سی پیو عشق منه…گیم پس برترین سرویس دنیا با گلد تو فروشگاه ولت میکنه این یعنی مشتری مداری یعنی عشق یعنی گیمر بودن یعنی زندگی کردن…
  Game pass Star
  Xbox one s Heart

  0
  0
 • صدرصد گیم پس بهتره. الان من چند ماه دهرم با یکی دو دلار ابن همه بازی بازی میکنم. کسایی ک میگن بازی هایگیم پس بازی هایی زیر متا ۷۰ هستند، مطمئنا گیم پس از نزدیک ندیدن. فورزا هورایزن ۴، گیرز ۴٫ Outer world که ۳ آبان میاد, ولفنشتین و… بازی های هستن که AAA و متای بالای ۸۴ گرفتن. تک تک کسایی کمیگن گیم پس بده یا کافی نیست از سر اینه که دستوشن به گیم پس نمیره. من هم PS4 دارم و هم Xbox one x. و برام هیچ چدومشون فرقی نداره و از هر دوتاشون لذت میبرم. الانم گیرز ۴ دارم ۴k و ۶۰ فریم با فقط ۱ دلار میرم و صدها بازی دیگه. من الان سالهاست توی گیم فا کامنت ندادم ولی دیگه واقعا جوری با ماکروسافت و و گیم پس برخورد میکنن انگار دیگه اشغاله. نه بلکه به جامعه گیمری با این گیم پس و خدمات خوبش خدمت میکنه. روز خوش

  0
  0
  • Ellis.redmondy گفت:

   صدرصدsurena همینطوره گیم پس بهترین برترین سرویس دنیاست هیچ رقیبی نداره خدایی تو فروشگاه بازی ولت میکنه عشق میکنه با ادم تو گیم پس گلد هم که هس انحصاری ها روز عرضه مولتی ها روز عرضه یا خیلی بازی های مولتی جدید داخلش ادم گیج میشه کدوم بازی کنه…به شخصه انقد بازی تو لیست دانلود گذاشتم که بشمارم از دو رقمم رد میشه فعلا حافظه ندارم بازی تموم کردم بقیه دان میکنم…عشق گیم پس
   Game pass Star
   Xbox Heart

   0
   0
 • mamad1166 گفت:

  اگر بانجی و ولو و بلزینسکی و … همچنان برای مایکروسافت بازی میساختن و در کل اینجوری بگم انحصاری های مایکروسافت همچنان رقیب سرسخت انحصاری های سونی بودن آیا بازم اینجوری میگفتی ؟؟؟ الان مقالت در مورد حرکت بی علاقه سونی در مقابل گیم پس نبود ؟ که فوج قوج گیمرها رو به سمت خودش میکشه به دلیل به صرفه بودنش !!!!! به نظرم علت اول آخر جلو افتادن سونی انحصاریا هست در واقع نه انحصاری های سونی چون سونی کیفیت خودش رو حفظ کرد این مایکروسافت بود که به نسبت نسل ۷ بسیار ضعیف تر کار کرد !!!

  0
  0
 • چقدر این گیم ترسو دیکتاتوره پستای سیاسی مذهبی رو که حرفه حقه نمیزاره واقعا براتو متاسفم فقط پز خالی

  0
  0
 • red dot sight گفت:

  به نظر من بزرگ ترین ایراد psnowعدم قابلیت دانلود خیلی از بازی هاست(همه ی بازی های نسل قبل و خیلی از بازی های ps4 وps2) حتی من ویدیو های یوتیوبرهای خارجی رو هم که میبینم وقتی یه بازی ps3رو استریم میکنن لگ میزنه براشون نت ما که اصن هیچی

  0
  0