سینما فارس: نقد ویدئویی فیلم Spider-Man: Far From Home؛ توهمی پوچ

۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

دومین فیلم از سومین سری ساخته شده در دنیای نیویورکی اسپایدرمن و همچنین آخرین فیلم از فاز سوم مارول، آن هم به صورت مستقل (جدا از سری فیلم‌های انتقام جویان مارول). “مرد عنکبوتی: دور از خانه” فیلمیست که سودای تکرار موفقیت سه گانه پدربزرگ مانند خود را دارد! (سه گانه سم ریمی و با بازی توبی مگوایر در نقش مرد عنکبوتی). این همان رویایی است که تام هالند در ذهن خود مرور می‌کند و می‌خواهد به تمامی منتقدانش، جواب دندان شکنی بدهد. ولی آیا می‌تواند این امر را برای خود محقق سازد؟ بگذارید خلاصه بگویم، “مرد عنکبوتی: دور از خانه” با رویای بزرگ و جاه طلبانه‌اش استارت اولیه خود را می‌زند و برای رسیدن به آن تلاشش را می‌کند. ولی نه تنها قدم مثبتی به سوی موفقیت برنمی‌دارد، بلکه در جای خود درجا می‌زند و در بعضی از مواقع حتی از جای خودش نیز عقب‌تر می‌آید. در پی رفع مشکلات قسمت اول خود به اسم “مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه” بر می‌آید و  همزمان از سوی دیگر ضعف‌های زیادی را به نمایش می‌گذارد که تمام ساخته‌های خود را با خاک یکسان می‌کند. ضعف‌هایی که به بنیان و اساس فیلم، نفت می‌ریزند و در طول فیلم با جرقه‌هایی که می‌زنند، فیلم را به آتش می‌کشند و تر و خشک را با هم می‌سوزانند. این همان خلاصه اولیه از فیلم “مرد عنکبوتی: دور از خانه” می‌باشد!

ادامه نقد را در سینما فارس ببینید.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • M.J اصلا شخصیت درست حسابی نداشت.
  به دل من که ننشست.
  از این که بگذریم ایده کلی فیلم خوب و درخشان بود و پایانش نوید نسخه سوم جذاب تری از اسپایدرمن را میده.

  0
  0
 • sasuto گفت:

  واقعا نمیدونم به شما چی بگم با این نقدتون . کاملا مشخصه که منتقد یک فن بوی سه گانه ی ریمی هست و داره اسپایدی که تازه توی دوران دبیرستان هست و ۱۵ سالشه رو با یک اسپایدرمن بالغ که سم ریمی نشونمون داد مقایسه میکنه . برعکس تمام حرف های شما که یک مشت چرت و پرت بود از نظر بنده اسپایدی که مارول استودیوز داره نشونمون میده کاملا به ریشه های کمیکش وفاداره و اون حس تازه کار بودن اسپایدی توی اکثر مواقع کمیک مخصوصا شماره های اول رو به ما منتقل میکنه .
  قول میدم شما همونی هستی که از به هم خوردن توافق سونی و دیزنی خوش حال بودی دوست داشتی تام هالند رو کنار ونوم سونی که اشغالی بیش نبود ببینی . اولا یادتون نره که سونی ۲ بار تا الان نشون داده بلد نیست اسپایدر من بسازه مخصوصا با نسخه های اول و سوم سم ریمی و ۲ نسخه ی کاملا اشغال مرد عنکبوتی شگفت انگیز . و دوما یادتو باشه کسی به اسم کوین فایگی پشت این پروژه هست که شاهکار های دنیای MCU کار ایشون هست .
  یکم سعی کنید توی نقد هاتون وقتی از یک طرف خوشتون نمیاد طرف دیگه رو نکوبید چون مشخص میشه .

  0
  0
 • alispider گفت:

  متاسفانه وقتی شخصی که اطلاعات کامیک بوکیش خیلی پایینه و میاد از روی ظاهر شخصیت ها و با توجه به فیلمای قبلی مخصوصا سه گانه سم ریمی نقد برای فیلمی که از نظر کامیک بوکی یکی از بهترین فیلمای اسپایدرمنه رو مینویسه نتیجه ای جز این نمیشه که تو هر خط میخواد فیلم رو بکوبه.
  کامل احساس میشه که تو این نقد فقط یک طرفانه صحبت از کل موضوعات فیلم میشه.
  از نظر شخصیت پردازی، کاراکتر ها واقعا دلنشین بودن مخصوصا مری جین. چون مری جین توی دنیای کامیک شخصیتیه که یه دختره ترسو نیست و بسیار جسوره و حامی پیتره که این فیلم خیلی آگاهانه این موضوع رو نشون میده. این ذات مری جین بود که تو این فیلم تمام عاشقان کامیک رو حیرت زده کرد نه ظاهرش.گرچه خیلیا بدون توجه به این موضوع فقط چون از نظر ظاهری شبیه به مری جین دنیای کامیک نبود خواستن فیلم رو بکوبن.
  مسئله ی بعد میستریو یعنی آنتاگونیست فیلمه. اون بخشی از نقد که مربوط به شخصیت منفی فیلمه بیانگر این موضوعه که نویسنده حتی نمیدونسته میستریو کیه و چه شخصیت پردازی داره؟
  اگه به جای اینکه الکی به ثانیه به ثانیه فیلم گیر بدید، تموم عناصر خوب و بد رو کنار هم میزاشتید و نکات مثبت فیلم رو از روی قصد به نکات منفی تبدیل نمیکردید نتیجه چیز دیگه ای میشد.

  0
  0
 • arthur fleck گفت:

  نمیدونم مشکل این مرد عنکبوتی جدیدیه کجاس که از هر دو تا نسخه اش خوشم نیومده
  حتی با این وجود که همه میگن مرد عنکبوتی شگفت انگیز فیلمه بدی بوده، من اونو خیلی بیشتر از مرد عنکبوتی تام هالند قبول دارم.
  انگار یه مورد اساسی فیلمش کم داره. یکیش همین تام هالند نچسب که اصلا به دلم نمیشینه.
  مرد عنکبوتی از نظر من محبوب ترین ابر قهرمان بین همه ابرقهرماناس(حتی بیشتر از بتمن) و جایگاه الانش ، بدترین وضعشه

  0
  0
  • Alijjj گفت:

   جایگاه الانش بدترین جایگاهشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   از لحاظ فروش که الان پر فروش ترین فیلم اسپایدرمن شده؟
   یا ازلحاظ فیلم که جزو بهترین فیلمهای اسپایدرمن بود منظورم نه بهتر از یک و دو سم ریمی( البته خودم با این حرفم مخالفم چون کلا مقایسشون درست نیست)

   0
   0
 • HEAVY SQUAD گفت:

  تام هلند و زیندیا هم شدن بازیگر ؟ Laugh

  0
  0
 • michaelbn گفت:

  الان اون جوجه دستمال ها از اون سایت نوبپایدی اومدن اینجا دارن نق میزنن. https://www.liveabout.com/best-spiderman-comics-for-new-reader-3993936 اینو بخونید بعد نق بزنید که فقط کوبیدید. این اسپایدرمن به هیچ وجه با اسپایدرمنی که حتی توی بازی PS4 دیدم اندک شباهتی نداره.

  0
  0
  • sasuto گفت:

   بیشتر فن ها میگن این اسپایدی بهترینه
   بیشتر کمیک فن ها میگن این اسپایدی بهترینه
   متا ی فیلم از فیلم های قبلی بیشتره که نشون موافق بودن منتقد ها هست
   بیشتر فن ها از نبود اسپایدی در MCU ناراحت میشن
   بعد شما و یک عده میاید میگید خوب نیست ؟!!!!!! نظرتون هست و قابل احترامه ولی وقتی اکثریت تایید میکنن از نظر بنده یعنی حق با اون هاست . حالا شما و یک عده هی بیاید بگید این اسپایدی خوب نیست و سونی بهتر میسازه . فروش فیلم و متای فیلم که اینا رو نشون نمیده .
   اون سایتی هم که اشاره کردی افرادی توش هستن که به اندازه ی سن شما کمیک خوندن و فعالیت کمیک بوکی دارند و اطلاعاتشون خیلی از من و شما بهتره و بیشتره . میخواید نظر بدید بهشون توهین نکنید چون هم زشته و هم نا به جا

   0
   0