اطلاعات جدیدی از شخصیت‌های بازی Death Stranding منتشر شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

بعد از به نمایش در آمدن ویدئوهایی جدیدی از گیم‌پلی بازی Death Stranding، سرانجام نشست مربوط به هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و صداپیشگان نسخه‌ی ژاپنی این بازی نیز به اتمام رسید. چند تن از آن‌ها در این نشست درباره‌ی شخصیت‌های خود توضیحاتی را ارائه کردند که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

در این نشست علاوه بر هیدئو کوجیما، صداپیشگان ژاپنی این بازی یعنی آکیو اوتسوکا (Akio Otsuka)، کیکوکو اینوئه (Kikuko Inoue)، ساتوشی میکامی (Satoshi Mikami) و آکیکو ایشیزومی (Akihiko Ishizumi) حضور داشتند که به ترتیب گویندگان شخصیت‌های دای هاردمن (Die Hardman)، آملی (Amelie)، هیگز (Higgs) و ددمن (Deadman) محسوب می‌شوند. همچنین پیامی ویدئویی از برخی از صداپیشگانی که در این نشست نتوانستند حضور پیدا کنند نیز در آن به نمایش گذاشته شد.

کوجیما بعد از به نمایش گذاشتن تریلر این بازی در نمایشگاه E3 2018، شخصا با این صداپیشگان تماس گرفت و از آن‌ها برای حضور در این بازی دعوت به عمل آورد. دوبله‌ی این بازی به زبان ژاپنی از ماه دسامبر ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد و تا آگوست ۲۰۱۹ میلادی به طول انجامید. معمولا صداپیشگان ژاپنی نقش‌های خود را به صورت انفرادی ایفا می‌کنند و این فرایند چندان طولانی نمی‌شود؛ حتی در بازی و انیمه‌های بزرگ ژاپنی. کوجیما توضیح داد که این فرایند به این دلیل طولانی شد که وی علاقه داشت تا جایی که می‌تواند، آن‌ها را در کنار یک‌دیگر گرد آورد تا با هم فرایند ضبط و گویندگی این بازی را انجام دهند.

هر یک از صداپیشگان این بازی در ابتدا نحوه‌ی حضور خود را شرح دادند و توضیحاتی را درباره‌ی شخصیت‌های خود ارائه کردند که به طور مختصر به موارد مهم آن اشاره خواهیم کرد.

آکیو اوتسوکا زمانی طولانی است که با کوجیما همکاری دارد و در گذشته صداپیشگی شخصیت محبوب اسنیک (Snake) را بر عهده داشته است. وی اظهار داشت که همکاری با کوجیما بسیار لذت‌بخش است. وی عقیده دارد که مقداری پیر شده است و بایستی میدان را به گویندگان جوان بسپارد. به این همین دلیل از این که ایفای نقش شخصیت دای هاردمن را بر عهده دارد، خوشحال است.  البته هیدئو کوجیما فورا واکنش نشان داد و اظهار داشت که اوتسوکا برای همیشه در قلب وی همان باس (Boss) بوده و به همین علت، نقش رئیس سم را به او واگذار کرده است. همچنین وی به نوعی مدیر بخش گویندگان این بازی محسوب می‌شد و وظیفه داشت تا دیگر صداپیشگان را در کنار یک‌دیگر حفظ کند.

کیکوکو اینوئه تقریبا در تمام عناوین مجموعه‌ی فلان حضور داشته است و از این موضوع که ممکن است در Death Stranding نقشی نداشته باشد کمی نگران بود. وی صحبت‌هایی را درباره‌ی شخصیت آملی ارائه کرد و از این موضوع که در این بازی ایفای نقش می‌کند، بسیار ابراز خوشحالی نمود. وی اظهار داشت که آملی را به این دلیل که شخصیتی مرموز و چند وجهی است، بسیار دوست دارد. همچنین وی در دنیای دیگری به نام بیچ (Beach) گرفتار است و سن وی اضافه نمی‌شود. کوجیما در پی صحبت‌های اینوئه توضیح داد که این شخصیت برگرفته از استارشا در Space Battleship Yamato 2199 است. شخصیت دیگری که به وسیله‌ی اینوئه نیز ایفای نقش شده است. آملی در این بازی سم را به ماجراجویی و سفری هیجان‌انگیز فرا می‌خواند که درست همانند استارشا بوده زیرا وی بشریت را به سفری به سوی سیاره‌ی ایسکاندار (Iskandar) به منظور نجات زمین دعوت می‌کند.

آکیکو ایشیزوما (Akihko Ishizumi) اشاره داشت که این اولین مرتبه است با هیدئو کوجیما همکاری دارد و مشتاق است تا در پروژه‌های آینده‌ی وی نیز حضور داشته باشد. هیدئو کوجیما وی را در بسیاری از فیلم و انیمه‌ها مشاهده کرده است و همیشه دوست داشت تا نقشی را به وی اعطا کند. کوجیما و ایشیزوما اشاره داشتند که هر توضیحی درباره‌ی شخصیت هیگز منجر به لو رفتن بخش‌های بزرگی از داستان می‌شود و از ارائه‌ی توضیحات بیشتری اجتناب کردند. البته کوجیما اشاره داشت که هیگز آن‌طور که طرفداران می‌پندارند، چندان شخصیت منفی محسوب نمی‌شود.

ساتوشی میکامی که در گذشته گویندگی شخصیت اوسلات را بر عهده داشت از معولا صداپیشه‌ی شخصیت‌های مثبت است. به همین دلیل کوجیما خلاف آن را می‌خواست و نقشی تا حدودی منفی را به وی اعطا کرده است. کوجیما اظهار داشت که شخصیت ددمن ممکن است چندان جذاب به نظر نرسد ولی وی اشاره داشت که ددمن از جمله شخصیت‌هایی است که در ابتدای توسعه‌ی این بازی خلق شد و به همین دلیل میان طرفداران محبوب خواهد شد. همچنین کوجیما توضیحی را در رابطه با نام این شخصیت و دای هاردمن ارائه نکرد زیرا منجر به لو رفتن بخش مهمی از داستان می‌شد.

لحظاتی از این نشست به پیام‌های ویدئویی دیگر گویندگان اختصاص یافت که به طور مختصر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

اولین پیام به کنجیرو سودا (Kenjiro Tsuda)، صداپیشه‌ی شخصیت سم (Sam)، اختصاص یافت و وی اظهار داشت که سم شخصیتی جذاب است و نورمن ریدس (Norman Reedus) عملکرد فوق‌العاده‌ای را به منظور ایفای نقش آن از خود به جای گذشته است. همچنین از وی اعلام نمود:

سم با شخصیت‌های بسیار دیگری در ارتباط است و داستانی شگفت‌انگیز را شکل خواهد داد. شرح این بازی در یک جمله بسیار دشوار و غیرممکن است، اما احتمالا می‌توان آن را یک داستانی که مردم را به یک‌دیگر متصل می‌کند، محسوب کرد. بازی Death Stranding یک هدیه به تمام طرفداران در سراسر جهان است که برای پروژه‌ی جدیدی از کوجیما صبر کرده‌اند. این بازی نشان‌دهنده‌ی ارتباط میان تمام مردم، نسل‌های گذشته و آینده است. درست همانند ردهایی که از علامت این بازی سرازیر شده است.

کوجیما اظهار داشت که نورمن ریدس بسیار محبوب است و انتخاب صداپیشه‌ی‌ ژاپنی آن بسیار دشوار بود. وی بعد از تماشای مجددا Lethal Weapon و مشاهده‌ی عملکرد شگفت‌انگیز سودا در آن، از وی برای حضور در این بازی دعوت به عمل آورد.

پیام دوم به کازوشیرو یاماجی (Kazushiro Yamaji) و هوچو اونسوکا (Hochu Otsuka) اختصاص داشت که به ترتیب صداپیشگان شخصیت‎های کلیف (Cliff) و هارتمن (Heartman) محسوب می‌شوند. اوتسوکا اظهار داشت که هارتمن شخصیتی فوق‌العاده است و به دلیل حضور خود در این بازی، بسیار خوشحال است. کوجیما توضیح داد که یاماجی از جمله صداپیشگانی است که استعدادی شگرف را در سریع صحبت کردن دارد و این موضوعی است که شامل شخصیت هارتمن می‌شود.

کوجیما از ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی شخصیت کلیف اجتناب کرد ولی اشاره کرد که اتفاقی بزرگ در رابطه با این شخصیت و در انتهای این بازی رخ خواهد داد.

سپس کیکوکو اینوئه نامه‌ای را از جانب مایا ساکاموتو (Maaya Sakamoto) قرائت کرد. مایا در این نامه بیان کرد که وی هرگز بازی ویدئویی را در گذشته تجربه نکرده است و برای نخستین مرتبه‌ای که کوجیما را ملاقت کرد، تمام روز درباره‌ی این عنوان با وی صحبت کرد. همچنین ساکاموتو بیان کرد که ایفای نقش به عنوان شخصیت ماما بسیار لذت‌بخش بود و وی بسیار شخصیتی عمیق و شگفت‌انگیز است که موجب می‌شود، توضیح درباره‌ی آن کمی دشوار باشد.

آخرین پیما ویدئویی به نانا میزوکی (Nana Mizuki)، صداپیشه‌ی شخصیت فرجایل (Fragile)، اختصاص یافت و وی به خاط عدم حضور خود در این نشست عذرخواهی کرد. وی اظهار داشت که گویندگی شخصیت فرجایل بسیار تجربه‌ی لذب‌تخشی بود زیرا معمولا چنین نقش‌هایی را در گذشته بر عهده نداشته است. همچنین بیان کرد که شخصیت فرجایل بسیار پیچیده و چند وجهی است که توضیح درباره‌ی آن را دشوار می‌کند. وی در خصوص این بازی اظهار داشت:

بازی Death Stranding انعکاسی از جامعه‌ی بشریت است. داستان آن بسیار پیچیده بوده و محتوایی غنی پشت آن خوابیده است. آن را می‌توان به درختی با شاخه‌های بسیار تشابه کرد که رشد می‌کند، میوه می‌دهد و سپس مجددا تولدی جدید را به زندگی می‌بخشد. این بازی باعث شد که من درباره‌ی خودم و اقداماتی که انجام می‌دهم، فکر کنم.

کوجیما اظهار داشت:

نام فرجایل منعکس‌کننده‌ی این شخصیت است زیرا وی به نوعی شکسته است. البته علی‌رغم این موضوع، فرجایل شخصیتی به شدت قدرتمند بوده و میزوکی انتخاب مناسبی برای آن است.

لازم به ذکر است که کوجیما به شخصیت‌های قبلی وی مانند پاز (Paz) در عناوین Metal Gear Solid Peace Walker و Metal Gear Solid V اشاره داشت و توضیح داد که چطور وی توسعه‌دهندگان بازی‌های یاد شده را غافل‌گیر کرد. همچنین اینوئه و کوجیما توضیح دادند که مثلثی عشقی میان آملی و فرجایل با شخصی وجود دارد که نمی‌توانند به دلایل لو رفتن داستان درباره‌ی این موضوع صحبت کنند.

در پایان این نشست، هر یک از صداپیشگان صحبت‌هایی را برای خاتمه‌ی آن ارائه کردند و در انتها کوجیما اظهار داشت:

ارتباط میان بشریت در طول زمان با پیشرفت تکنولوژی دست‌خوش تغییر شد. در گذشته تنها نامه‌ها رد و بدل می‌شد. سپس ما تلویزیون، رادیو و تلفن‌ها را داشتیم. اکنون اینترنت رواج پیدا کرده است و ما به راحتی می‌توانیم با هرکسی در هر نقطه‌ای از جهان ارتباط پیدا کنیم. دنیا مستقیما متصل شده است ولی در عین حال این موضوع باعث شده است که منفی‌بافی با وجود پنهان شدن مردم پشت صفحه کلید رایانه‌ها، راحت‌تر شود. با سیستمی که در بازی Death Stranding به کار بردیم، امیدوار هستیم که دنیا را به صورت غیر مستقیم متصل کنیم. مردم به وسیله‌ی این موضوع شروع خواهند کرد که درباره‌ی احساسات یک‌دیگر مجددا اندیشه کرده و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند را درک نمایند. در نهایت باعث می‌شود که دنیا به جای بهتری تبدیل شود.

بازی Death Stranding قرار است در تاریخ جمعه، ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۸ (۸ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه گردد و شایعاتی مبنی بر انتشار آن برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی ارائه شده است. علاقه‌مندان می‌توانند به منظور آشنایی بیشتر با این عنوان، مقاله‌ی آن را تحت عنوان «نقطه‌ی کور | نکاتی که هنوز از بازی Death Stranding نمی‌دانیم» از نشانی قرار گرفته مطالعه نمایند. شما می‌توانید اخبار و اطلاعات مرتبط با این بازی را از این نشانی مطالعه و یا دنبال نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید