احیای خاطرات ۲۰ سال گذشته | نقدها و نمرات بازی Final Fantasy VIII Remastered

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

سرانجام امروز نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عنوان محبوب و خاطره‌انگیز Final Fantasy VIII منتشر می‌شود و حالا در همین راستا، نقدها و نمرات آن منتشر شده است که تاکنون نوید تکرار موفقیت‌های نسخه‌ی اصلی را می‌دهد. با این وجود، مشکلاتی جزئی نیز در این نسخه وجود دارد که در ادامه به طور اجمالی به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی Final Fantasy VIII Remastered که توسط استودیوهای زیرمجموعه‌ی شرکت اسکوئر اینکس (Square Enix) توسعه یافته و خود این شرکت وظیفه‌ی تبلیغات و نشر آن را بر عهده داشته است، خاطرات گذشته‌ی نسخه‌ی اصلی آن را مجددا احیا کرده و تحسین منتقدین را بر انگیخته است. اکثر نقدهای این بازی به تحسین داستان، شخصیت‌ها و گیم‌پلی آن پرداخته‌اند و عمده مشکلات آن را در زمینه‌ی جنبه‌های گرافیکی می‌دانند. متاسفانه به نظر می‌رسد، برخی از ویژگی‌های این بازی قدیمی شده و پیشرفت‌های چشم‌گیری در حیطه‌ی گرافیک آن صورت نگرفته است. اما به هرحال این بازی یک عنوان شگفت‌انگیز و به شدت سرگرم‌کننده برای طرفداران قدیمی و حتی بازی‌بازان جدید خواهد بود. بدون هیچ صحبت اضافه‌ی دیگری شما را به مشاهده‌ی نقدها و امتیازات بازی Final Fantasy VIII Remastered دعوت می‌کنیم:

Digital Downloaded: 10/10

به طور حتم بازی Final Fantasy VIII Remastered نسبت به عناوین جدید، تاریخ مصرف گذشته محسوب می‌شود ولی عناصر شگفت‌انگیز نقش‌آفرینی ژاپنی در آن وجود دارد. این بازی یک روایت شگفت‌انگیز، ظریف و ارزشمند را همراه با شخصیت‌های خارق‌العاده شامل می‌شود که طراحی هنری دوست‌داشتنی آن به درخشندگی موارد یاد شده و همچنین خود بازی کمک کرده است. موسیقی‌های این بازی نیز هرگر قدیمی نمی‌شود. بازی Final Fantasy VIII Remastered یک شاهکار محسوب می‌شود و من از وجود آن در کنسول‌های نسل جدید، احساس خرسندی می‌کنم.

Playstation Universe: 9.5/10

تهیه‌ی بازی Final Fantasy VIII Remastered کم و بیش ضروری است. گرافیک این بازی نسبت به نسخه‌ی اصلی پیشرفت‌های چشم‌گیری را نداشته است ولی محیط، داستان و موسیقی‌های آن گیرا باقی می‌ماند. از همه مهم‌تر، مکانیزم‌های بی‌نقص مبارزات آن و سیستم پیشرفت بازی هنوز به‌ مانند انتشار نسخه‌ی اصلی در سال ۱۹۹۹ میلادی، انقلابی محسوب می‌شود. این بازی توانسته است محدودیت‌های عناوین نقش‌آفرینی ژاپنی را کنار نهاده و اثری منحصر بفرد را در این سبک بر جای گذارد.

Gaming Nexus: 8.5/10

یک داستان خارق‌العاده که با شخصیت‌هایی خوش‌چهره و پس‌زمینه‌ای زیبا آمیخته شده است. بازی Final Fantasy VIII Remastered کاملا ارزش تهیه‌ کردن را دارد؛ حتی با وجود گذشت ۲۰ سال از زمان عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی آن.

Gaming Trend: 8.5/10

بازی Final Fantasy VIII Remastered بهترین گزینه برای بازگشت به دنیای نسخه‌ی اصلی این عنوان و حتی تجربه‌ی آن برای نخستین مرتبه است. موضوعات این بازی بیش از پیش پر اهمیت جلوه می‌کند و سیستم مبارزات آن در کنار مشکلاتی، خلاقانه، عجیب و سرگر‌م‌کننده است.

Power Unlimited: 8/10

بازی Final Fantasy VIII Remastered بهترین نسخه‌ی این عنوان محسوب می‌شود و برای بازی‌بازانی که حس نوستالژی به آن دارند، شگفت‌انگیز خواهد بود. لازم به ذکر است که مدتی به طول می‌انجامد تا بازی‌بازان جدید با طراحی و ظاهر آن ارتباط برقرار کنند، ولی خوشبختانه گم‌پلی آن همچنان عالی است.

Game Revolution: 8/10

بازی Final Fantasy VIII Remastered بهترین گزینه برای تجربه‌ی یک عنوان نقش‌آفرینی کلاسیک است. همچنین، هیچ‌گونه مشکلی به جز موارد قدیمی شده‌ی نسخه‌ی اصلی در آن وجود ندارد. در بیشتر مواقع، داستان و گیم‌پلی آن راضی‌کننده است و ماجراجویی‌های اسکوال (Squall)، بهتر از انتظارات بازی‌بازان جلوه می‌کند.

Everyeye.it: 7.2/10

ذات Final Fantasy VIII Remastered کاملا در این نسخه گنجانده شده است و تمام عناصر این بازی به مانند ۲۰ سال گذشته در آن وجود دارد. اما زمانی که جنبه‌های مختلف این بازی خواستار نمایان شدن هستند، بی توجهی توسعه‌دهندگان این نسخه به پیشرفت‌های گرافیکی آن، خود را به طور واضح نشان می‌دهد.

Darkstation: 7/10

بازی Final Fantasy VIII Remastered یک الگوی مناسب در حیطه‌ی نسخه‌های بازسازی‌ شده است. پشرفت‌های گرافیکی، مدرنیزه کردن تجربه و تعدیلات صورت گرفته به کاهش مشکلات این بازی کمک کرده است. اما من همیشه عقیده داشتم که این بازی نیاز به تغییرات در گیم‌پلی دارد. این اتفاق در این نسخه رنگ واقعیت به خود نمی‌گیرد و بازی‌بازانی که با نسخه‌ی اصلی ارتباط برقرار نکرده بودند، با این نسخه نیز ارتباط برقرار نخواهند کرد. اگر شما از عاشقان بازی Final Fantasy VIII در گذشته بودید و و یا به عنوان طرفداری جدید قصد تجربه‌ی آن را دارید، این بازی بهترین نسخه‌ی Final Fantasy VIII است.

بازی Final Fantasy VIII Remastered امروز برروی کنسول‌های پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، نینتندو سوئیچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند لیست جامع تروفی و اچیومنت‌های این بازی را از نشانی قرار گرفته مشاهده نمایند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید