آغاز فصل ۱۸ بازی Overwatch به دلیل یک باگ جدی به تاخیر افتاد

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

به نظر می‌رسد که بازی‌بازان و کاربران بازی Overwatch باید مدت زمان بیشتری را برای دسترسی به فصل ۱۸ این اثر صبر کنند. بر اساس توضیحات بلیزارد (Blizzard)، این استودیو مجبور شده است تا روند ارائه‌ی فصل ۱۸ بازی Overwatch و سیستم Role Queue را به دلیل وجود یک باگ جدی در بخش راه‌اندازی نبرد‌ها، به تاخیر بی‌اندازد.

صبح امروز بود که کانال توییتر Overwatch اعلام کرد که فصل ۱۸ بازی Overwatch به دلیل یافته شدن باگی که در بخش مچ میکینگ (Match Making) تاثیر گذاشته و باعث می‌شود تا نبردها به صورت نابرابر دنبال شوند، به تاخیر افتاده و به دنبال آن نیز عرضه‌ی رسمی قابلیت Role Queue با تاخیر افتاه است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، باگ مورد نظر باعث می‌شود تا افراد با رتبه‌ها و مقام‌های مختلف با یکدیگر وارد نبرد شده و به صورت ناعادلانه به نبرد به پردازند که باعث می‌شود تا بازی‌بازان حرفه‌ای با اختلاف بسیار زیاد در نبردها پیروز شوند. نمونه‌ی یکی از تاثیرات این باگ را می‌توانید در تصویر پایین مشاهده کنید.

همچنین بر اساس توضیحات بلیزارد، عرضه‌ی رسمی قابلیت Role Queue که از دو روز گذشته مرحله‌ی بتای آن آغاز شده بود، تا زمان عرضه‌ی رسمی فصل ۱۸ به تاخیر افتاده است. این قابلیت در واقع محدودیت هایی را در نبردهای Overwatch ایجاد می‌کند که باعث می‌شوند تا شاهد همکاری تیمی بیشتری در نبرهای Overwatch باشیم. در این حالت، شخصیت‌های بازی به سه کلاس Tank ،Damage و Support تقسیم شده و هرتیم تنها می‌تواند از هر کلاس، دو شخصیت را در اختیار داشته باشد. به صورت کلی با وارد شدن این قابلیت در بازی، روند انتخاب قهرمانان از میانگین ۴۰ ثانیه به بیش از دو یا سه دقیقه و یا حتی بیشتر افزایش پیدا می‌کند؛ به این دلیل که اعضای تیم‌ها باید در اجرای استراتژی‌ها و انتخاب شخصیت‌ها با یکدگیر همکاری بیشتری داشته و با یکدیگر مشورت کنند. البته اضافه شدن سیستم بالا باعث شده است تا سیستم رتبه‌بندی جدیدی هم به بازی اضافه شود که در واقع شاهد ۳ جدول رتبه‌بندی هستیم که هر جدول مربوط به یکی از سه کلاس اصلی بازی می‌شوند.

فصل ۱۸ بر اساس اعلام بلیزارد، قرار بود تا از امروز یعنی ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ (۲ سپتامبر ۲۰۱۹) در دسترس قرار بگیرد اما به دلیل باگ مورد اشاره، تا تاریخ نامعلومی این عرضه به تعویق افتاد. با این حال بلیزارد قول داده است تا فصل ۱۸ را به صورت در دسترس قرار دهد. به نظر می‌رسد که تا هفته‌ی آینده شاهد ارائه‌ی این فصل همراه با نسخه‌ی نهایی سیستم Role Queue برای بازی Overwatch باشیم.

بازی Overwatch در حال حاضر در دسترس کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار دارد و بر اساس برخی شایعات جدید، ممکن است تا طی سال جاری و یا آینده، برای کنسول دستی نینتندو سویییچ نیز عرضه گردد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید