کَشتی مرگ در انتظار سپیده‌دم | نقدها و نمرات بازی Man of Medan

۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

بازی Man of Medan طی روزهای آینده رسما عرضه می‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

سازندگان بازی Until Dawn یعنی استودیوی سوپر مسیو گیمز پس از تجربه‌ی موفق قبلی خود که به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد، به سراغ خلق یک پروژه‌ی دیگر با نام The Dark Pictures رفته‌اند. The Dark Pictures نام مجموعه از بازی‌های ترسناک و داستان محور است که نسخه‌ های متعددی دارد و هر نسخه روایتگر داستان جدید با شخصیت‌های متفاوت خواهد بود.  اولین نسخه‌ی این سری Man of Medan نام دارد. Man of Medan داستان گروهی پنج نفره را روایت می‌کند که برای یک سفر تفریحی و غواصی به محل کشتی غرق شده با نام Ghost Ship می‌روند. خیلی زود اتفاقات مرموزی سبب تبدیل شدن سفر آن ها به یک ماجراجویی ترسناک می‌شود. به مانند آثار گذشته استودیوی سوپر مسیو گیمز، در این بازی شما قادر به کنترل شخصیت‌های مختلفی خواهید بود و مرگ یا زندگی باقی افراد گروه به تصمیمات شما در طول بازی بستگی دارد؛ تصمیماتی که قطعا می‌تواند ارزش تجربه‌ی دوباره‌ی بازی را افزایش دهند.

حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

DarkStation 9/10

Man of Medan سری Dark Picture را بسیار هوشمندانه و با ظرفات آغاز کرد به طوری که نمی‌توانید یان عنوان را دوست نداشته باشید.

 

God is a Geek 9/10

بازی Man of Medan بر اساس ساختار قدرتمند بازی Until Dawn ساخته شده است. تصمیماتی که شما اتخاذ می‌کنید باعث تغییر روند و تجربه‌ی بازی می‌شوند بنابراین شما دلتان می‌خواهد تا یان بازی را بارها و بارها تجربه کنید تا پایان‌های مختلف را مشاهده کنید.

Eurogamer Italy 8/10

یک شروع خوب برای سری Dark Pictures Anthology و یک تجربه‌‌ی ترسناک، سرگرم کننده و قدرتمند از استودیوی سوپرمسیو گیمز.

Gamefa 7.8/10

اثر جدید سازندگان بازی Until Dawn یعنی Man of Medan اولین نسخه‌ی سری The Dark Pictures Anthology است که بسیار امیدوار کننده به نظر می‌رسد. اگرچه بسیاری از پتانسیل‌های این بازی به هدر رفته‌اند، اما نتیجه‌ی نهایی یک تجربه‌ی واقعا سرگرم کننده است؛ به خصوص اگر این بازی را با دوستانتان تجربه کنید. سرعت بازی Man of Medan در طول گیم‌پلی بسیار کاهش یافته و این به تجربه‌ی بازی قطعا آسیب می‌زند؛ موضوعی که از استودیوی سوپرمسیو گیمز انتظار آن را نداشتیم. در مجموع Man of Medan یک تجربه‌ی سرگرم کننده به شمار می‌رود که قطعا ارزش یک بار تجربه را دارد.

GamesRadar+ 7/10
در بهترین حالت بازی Man of Medan یک تجربه‌ی مطمئن و ترسناک خوش ساخت را ارائه می‌دهد که به طرز هوشمندانه‌ای از قابلیت بازی دو نفر به صورت هم‌زمان نیز پشتیبانی می‌کند. اما سرعت غیر متعادل بازی باعث می‌شود که نتیجه‌ی کار آنچنان رضایت بخش نباشد.

IGN 7/10

زنده نگهداشتن تمام شخصیت‌ها رد بازی Man of Medan اصلا کار آسانی نیست و شما نیز ضرورتا چنین چیزی را نمی‌خواهید؛ به خصوص در حالت دو نفره.

GameSpot 6/10
با وجود اینکه اضافه شدن حالت Co-op و امکان بازی دو نفره کمی بخش داستانی بازی را بهبود بخشیده اما Man of Medan همچنان داستان ضعیفی دارد. اضافه شدن حالت Co-op به شما اجازه می‌دهد تا تصمیمات بازی را با کمک یکدیگر اتخاذ کرده و داستان را آنطور که می‌خواهید پیش ببرید. اگر شما با کسی که بازی Man of Medan را خریده شریک شده و به تجربه‌ی مشترک این بازی بپردازید، تجربه‌ی فوق العاده‌ای است اما اگر به دنبال یک بازی تک نفره به سبک وحشت و داستانی به مانند Until Dawn هستید، Man of Medan قطعا یک بازی ناامید کننده است. Man of Medan عنوان موفقی است تا بتواند پتانسیل‌های سری Dark Pictures را نمایش دهد اما به عنوان اپیزود اول، آن طور که باید و شاید رضایت بخش نیست.
Gamers Heroes 5/10
با وجود اینکه Man of Medan داستان خوبی را در سبک وحشت ارائه می‌دهد، اما تعدادی از مشکلات فنی و سایر مشکلات در بازی  به تجربه‌ی آن آسیب می‌زنند. بنابراین بهتر است تا قبل از خرید بازی صبر کنیم تا پچ‌های آن منتشر شوند.
Gamer.no 4/10
Man of Medan از حیله‌هایی به مانند چهره‌های عالی و لحظه‌های هیجان انگیز در بازی برای جلب توجه مخاطبات خود استفاده می‌کند اما در باطن دارای سکانس‌هایی است که سرعت نامناسبی دارند، دارای شخصیت‌های ضعیفی است و از مشکلات فنی بسیار رنج می‌برد. به علاوه سکانس‌های ترسناک بازی اصلا ترسناک نبوده و حتی پس از مدتی آزاردهنده و خسته کننده می‌شوند.

بازی The Dark Pictures: Man of Medan در تاریخ جمعه، ۸ شهریورماه سال ۱۳۹۸ (۳۰ آگوست ۲۰۱۹ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی تحت عنوان تا سپیده‌دم… در کشتی | نقد و بررسی بازی The Dark Pictures: Man of Medan به قلم آریا مقدم را در وب‌سایت گیمفا مطالعه کنید. همچنین اگر هنوز در خرید این بازی مردد هستید، هایلایت گیمفا با عنوان نکاتی که باید پیش از خرید بازی The Dark Pictures: Man of Medan بدانید، نکاتی را بازگو می‌کند که شما را در خرید این بازی بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید