نسخه‌ی جدید درایور کارت گرافیک انویدیا همراه با بهینه‌ساز بازی Control منتشر شد

۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

نسخه‌ی پایدار درایور کارت گرافیک‌های انویدیا با شماره‌ی ۴۳۶٫۱۵ WHQL منتشر گشت. این نسخه از درایور انویدیا شامل بهینه‌سازهای مربوط به بازی Control می‌شود. اما ویژگی‌های این نسخه تنها به بهینه‌سازهای مورد نظر مربوط نشده و شاهد قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی برای ارتقاء سطح کیفی اجرای بازی‌ها و رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

نسخه‌ی ۴۳۶٫۱۵ درایور کارت گرافیک انویدیا، بهینه‌سازی‌هایی را برای کارت‌های گرافیک انویدیا با معماری پاسکال برای اجرا بهتر بازی Control در دسترس قرار می‌دهد. همچنین این نسخه، مشکلات کرش کردن بازی‌ Forza Motorsport 7 را در سیستم‌هایی که از کارت‌های گرافیک چندگانه مانند لب‌تاپ‌ها و یا سیستم‌های که از دو کارت گرافیک با معماری مکسول (Maxell) و پاسکال (Pascal) همزمان استفاده می‌کنند، رفع می‌کند. همچنین برخی مشکلات در بارگذاری پیست‌های بازی Forza Motorsport 7 وجود داشت که در نسخه‌ی جدید درایور کارت گرافیک انویدیا رفع شده‌اند.

اما بهبود‌ها و بهینه‌ساز‌های این نسخه‌ی درایور کارت گرافیک انویدیا به موارد بالا ختم نشده و شاهد اضافه شدن موارد بسیار کاربردی هستیم. نسخه‌ی جدید کدک ویدئوی انویدیا با کد ۹٫۱ به نسخه‌ی ۴۳۶٫۱۵ اضافه شده است که ارورهای قابلیت NVENCODE انویدیا را رفع کرده و قابلیتی به نام CUStream را به کارت‌های گرافیک انویدیا اضافه می‌کند که عملکرد پیش پردازش ویدئوها را افزایش داده و فرمت‌های متنوع‌تر و بیشتری را به کاربر برای اجرا در دسترس قرار می‌دهد.

همچنین باگ‌های کدک H.264 MVC انویدیا رفع شده‌ و همچنین شاهد ارتقاء این کدک هستیم که در نتیجه باغث شده است تا از بار روند پردازش ویدئوها که برروی پردازنده‌ی مرکزی قرار دارند، کاسته شده و همچنین روند ضبط تصاویر و صداهای بازی‌ها نیز بهبود یافته‌اند. همچنین شاهد ۱۵ درصد بهبود عملکرد در روند اجرا و کدک ویدئوها و تصاویر در کارت‌های گرافیک با معماری پاسکال و همچنین پشتیبانی راحت‌تر از و رزولوشن ۸K در نسخه‌ی جدید هستیم. بروزرسان جدید کارت گرافیک انویدیا برخی بهبودها را نیز در بخش نورپردازی خصوصا نورپردازی در سطوح تخت که در گذشته به آرامی رندر و پردازش می‌شدند، به کاربران ارائه می‌دهد.

۴۳۶٫۱۵ WHQL در حال حاضر قابل دریافت از سایت انویدیا می‌باشد. این نسخه تنها با کارت‌های گرافیک حاضر در لیست زیر منطبق است:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Omidfapa گفت:

  طبق معمول درایور ها روز اول نصب نکنید درایور ها روز اول کارت ها می سوزن در بعضی مواقع یکش هم همین درایور چند ماه قبل که چندین کارت ترکوند خارجی مفتی تعویض می گیرن ولی ماله با گارینتی های ایرانی طرف هستید صبر کنید امن بود نصب کنید خراب باشه صداش تا یه هفته در میاد

  0
  0
  • این حرفی که میزنی اصلا سندیت نداره

   0
   0
  • saeed Kh گفت:

   احتمالا برق اون قسمتی که شما هستین مشکل داره ، ربطی به درایور کارت گرافیک نداره/

   0
   0
  • یادمه چند وقت پیش و در زمانی که فن آوری NFC روی موبایل تازه اومده بود یه آقای ایرانی یه ویدیو داد که میگفت شرکت‌های موبایل رو باتری یه آنتن نصب کردن که مکالماتمون رو شنود کنند . بعد پوست باتری رو می کند و آنتن بدبخت NFC رو جدا می‌کرد و همه کامنت میدادند که ممنون از اینکه ما را از تاریکی و جهل نجات دادی . ولی یه نفر پیش خودش نمیگفت که مثلاً شرکت سامسونگ یا ال جی که این گوشی رو میسازن برای شنود چه نیازی به آنتن روی باتری داره ! با همون آنتن روی موبایل هم میشه خوب ! اصلاً آنتن میخواد چه کار !؟!؟
   الانم شما که فکت صادر میکنید که کارتهای گرافیک میسوزند اصلاً به این فکر کردید که شرکت انودیا چه نیازی به انتشار این درایور ها داره ؟ برای سوزوندن کارت ما ؟ یعنی تو اون شرکت چندملیتی با اون عظمت یه نفر اول درایور رو تست نمی کنه ؟
   اگه نمیتونید چیز به درد بخوری بنویسید ، حتماً میتونید که کلاً چیزی ننویسید !

   0
   0
 • PERSIAN NAZI گفت:

  برم پشتیبانی رو Yes
  انویدیا دربست مخلصتم تا اخر عمر In Love

  0
  0
 • ohum گفت:

  سلام ، دوستمون Omidfapa صحیح میفرمایند ، قبلا همچین مشکلی پیش اومده و درایور جدید ارائه شده باعث نابود شدن برخی کارت گرافیک ها شده بود نه لزومأ هر کسی که اون /اپدیت رو نصب کرده ، پس بهتره حداقل یکهفته از تاریخ انتشار آپدیت بگذره بعد نصب کنید..

  0
  0