بیگ‌بن اینتراکتیو قصد دارد استودیوهای بیشتری را خریداری کند

۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

اگرچه شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که برنامه‌ای برای خرید استودیوهای بیشتر ندارد ولی به نظر می‌رسد شرکت بیگ‌بن اینتراکتیو (Bigben Interactive) هنوز قصد ندارد دست از خرید استودیوهای جدید بکشد. این شرکت در گذشته بیان کرده بود که قصد دارد به بزرگ‌ترین ناشر عناوین میان‌رده یا AA تبدیل شود. این شرکت حالا اعلام کرده است که برای رسیدن به این هدف، استودیوهای بیشتری را خریداری خواهد کرد.

آقای بنویت کلرک (Benoit Clerk)، یکی از مدیران ارشد شرکت بیگ‌‎بن اینتراکتیو، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت GamesBeat درباره‌ی برنامه‌های آینده این شرکت صحبت کرده است. با وجود حضور ناشران بزرگی مانند فوکس هوم اینتراکتیو (Focus Home Interactive)، آقای کلرک بیان کرده است که شرکت آن‌ها قصد دارد در سال‌های آینده به ناشر اول بازی‌های میان‌رده و AA تبدیل شود. زمانی که صحبت از خرید استودیوهای جدید شد، مدیر بخش نشر بازی‌های شرکت بیگ‌بن بیان کرد که آن‌ها هنوز راه درازی در این زمینه دارند. ایشان اشاره‌ی مستقیمی به یک استودیوی خاص نکرده و تنها بیان کردند که خریدهای آینده‌ی این شرکت بیشتر برروی عناوین و سبک‌هایی تمرکز خواهد داشت که نیازمند گسترش و تقویت بیشتر هستند.

بخش‌هایی وجود دارند که ما می‌خواهیم در آن‌ها به یکی از مهره‌های کلیدی تبدیل شویم. ما باور داریم که سبک‌ها و قراردادهایی وجود دارند که باید به سراغ آن‌ها برویم؛ حتی سبک‌هایی هستند که در حال حاضر در صنعت بازی‌های ویدئویی تعریف نشده‌اند ولی ما به آن‌ها فکر می‌کنیم. برای مثال من به بازی‌های نقش‌آفرینی داستان‌محور اشاره کردم که یک شاخه‌ی مهم و بزرگ براساس این دو سبک اصلی هستند و تعادل خاصی بین المان‌های نقش‌آفرینی و المان‌های داستانی ایجاد می‌کنند. ما ایده‌های دیگری نیز داریم و به همین دلیل من باور دارم که افراد متخصص بیشتری نیاز خواهیم داشت. استراتژی ما در زمینه‌ی به دست آوردن توسعه دهندگان جدید، همیشه یکسان خواهد بود. ما به دنبال کسانی هستیم که به یک سبک به شدت علاقه دارند و می‌خواهند در حوزه‌ی کاری خودشان به بهترین متخصص موجود تبدیل شوند.

شرکت بیگ‌بن اینتراکتیو اخیرا استودیوی اسپایدرز (Spiders)، سازنده‌ی بازی نقش‌آفرینی Greedfall، را خریداری کرده بود و به نظر می‌رسد این پایان ماجرا نخواهد بود. در طول نسل فعلی شاهد انتشار عناوین میان‌رده‌ی با کیفیت بسیاری بودیم و به نظر می‌رسد شرکت بیگ‌بن اینتراکتیو قصد دارد در سال‌های آینده به ناشر اصلی این عناوین تبدیل شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید