اسکوئر انیکس به دنبال ساخت دنباله‌ی Final Fantasy 14 نیست

۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

طبق گفته‌های سازندگان بازی Final Fantasy 14، نباید منتظر دنباله‌ای بر این سری و این نسخه باشیم.

سری Final Fantasy همیشه جزو مجموعه‌های محبوب هواداران سبک نقش‌آفرینی بوده است. این سری تا نسخه‌ی سیزدهم گیم‌پلی سبک شرقی یعنی مبارزات نوبتی را در پیش گرفته بود و با انتشار نسخه‌ی پانزدهم، راه خود را از تاریخ خود جدا کرد. در این میان ولی نسخه‌ی چهاردهم این سری است که به کلی مسیری جداگانه را در پیش گرفته است و کاملا به صورت آنلاین دنبال می‌شود. برخلاف دیگر نسخه‌های این سری، شماره‌ی چهاردهم سری Final Fantasy در سبک MMO RPG (نقش‌آفرینی آنلاین در مقیاس بزرگ) منتشر شد و توانست با موفقیت چشمگیری نیز روبرو شود. اکنون اگر منتظر دنباله‌ای بر Final Fantasy 14 هستید، متاسفانه باید به عرض شما برسانم که سازندگان این بازی اصلا قصد ندارند تا به دنبال نسخه‌ی جدیدی در این سبک بروند.

طی یک مصاحبه، سازندگان بازی Final Fantasy 14 بیان کرده‌اند که به دلیل تعهد بالای شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) به بازی Final Fantasy 14 و ایده‌های زیادی که تیم سازنده برای آینده‌ی این بازی در ذهن دارد، فعلا به سراغ نسخه‌ی بعدی Final Fantasy 14 نخواهند رفت و به پشتیبانی از این بازی ادامه خواهند داد. همچنین آنان بیان کردند که اسکوئر انیکس در حال مذاکره با مایکروسافت برای آوردن این بازی برروی اکس‌باکس است. کارگردان بازی Final Fantasy 14 بیان کرده است که از روند پیشروی بازی بسیار راضی است و مسابقات و رویدادهای جدیدی که در بازی برگزار می‌شوند، باعث شده تا بازی‌بازان به سرعت قدرت بیشتری کسب کرده و ماموریت‌های سخت‌تری را انجام دهند.

به تازگی بسته‌الحاقی جدیدی برای این بازی عرضه شد و ۱۶ میلیون بازیکنی که این نسخه دارد را دوباره وارد داستان اصلی Final Fantasy 14 کرد. با این بسته‌ الحاقی شاهد اضافه شدن شغل‌های جدید، نژادهای جدید و موارد بسیار دیگری بودیم که همگی باعث شدند بازی Final Fantasy 14 بیش از پیش به دل هوادارن خود نشسته و حتی سیل عظیمی از بازی‌بازان جدید را به سمت خود جذب کند.

در نهایت، با این که شاهد ادامه‌ی Final Fantasy 14 نخواهیم بود ولی می‌توان منتظر نسخه‌ی بازسازی شده‌ی شماره‌ی هفتم این سری در سال ۲۰۲۰ باشیم. بازی Final Fantasy 14: Shadowbringers در تاریخ ۱۱ تیر ماه (دوم جولای) برای پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید