سینما فارس: نقد فیلم Prisoners؛ در اسارت نفس

۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵

“زندانیان” شاید به نحو احسنت روغن توانایی‌ها و پتانسیل‌های دنیس ویلنوو را نکشیده باشد و به اندازه‌ای پخته و جزئی‌نگرانه نباشد که یکی از گل‌های سرسبد کارنامه‌ی او تلقی شود؛ اما بخاطر تبحری که در خلق لحظات دراماتیک و در عین حال مملو از تعلیق به خرج می‌دهد، حکم نقطه‌ی عطفی برای تجربه‌ی فیلمسازی ویلنوو را پیدا می‌کند. این شما و این درام‌جنایی خیره‌کننده‌ای که در جذب مخاطب از آغاز تا به پایان آن، ابدا به مشکلی برنمی‌خورد.

ادامه نقد را در سینما فارس بخوانید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Born To Kill گفت:

  من خیلی دوست داشتم با سایت سینما فارس در زمینه ی نقد فیلم همکاری کنم اما نمی دونم چجوری؟ کسی می تونه راهنماییم کنه؟ Question Heart

  0
  0
 • PERSIAN NAZI گفت:

  فیلمش قشنگ بود اما در نهایت بد تمام میشه و اصلا پایانش درخور اون داستان قدرتمند نبود
  اون سکانس هم که هیو جکمن عصبانیه و مدام میزنه به داشبورت ماشین شد طعمه داب اسمشهای مختلف Laugh

  0
  0
  • Mm گفت:

   به نظرم اخرش خیلی هم خوب تموم شد من هیچ ایرادی از فیلم ندیدم و واقعا احساساتی شدم هر کی اینو نبینه نصف که هیچ کل عمرش به فناست Wink

   0
   0
  • Fight Club گفت:

   درود…
   عزیز من دلیلت چیه میگی پایان فیلم درخور داستانش نبود؟؟
   البته این که میگی بد تموم میشه نظرت هست… منم بهش احترام میزارم… بحث من سر این مسئله هست که گفتی پایانش درخور اون داستان قدرتمند نبود … یعنی پایانش ضعیف بود به نظرت؟
   بزار نظر خودمو بهت بگم در مورد این فیلم…
   اسپویل…
   داستان فیلم که به نظرم کاملا کلیشه ای هست تو این سبک… چیزی که باعث جذاب شدنش میشه نحوه روایت و به تصویر کشیدنش توسط کارگردانش هست…همینظور بازی قدرتمند بازیگرا..
   تو ۹۰ درصد فیلم های این سبک پدر به دخترش میرسه و همه چیز به خیر خوشی تموم میشه.. و همه با هم میرن خونه Laugh
   ولی فیلم به ما نشون میده که چطور یه پدر (با بازی فوق العاده هیو جکمن) درگیر جنون از دست دادن دخترش میشه که حتی این جنون باعث اسیب زدن به دیگران و در مرحله بعد به خودش میشه.. و در نهایت نمیتونه دخترش رو به اغوش بکشه..
   اتفاقا برخلاف نظر شما پایان فوق العاده واقعه ای و قدرتمند فیلم هست که این فیلم رو تکمیل میکنه و به اوج میرسونه… جوری که بعد از ۵ و ۶ سال خودشو هنوز خودش رو تو لیست ۲۵۰ برتر imdb نگه داشته و از مهمتر هنوز ازش صحبت میشه بین طرفدارا..
   هیچ وقت اون سکانس از یادم نمیره توپایان فیلم…وقتی قاتل تیر میزنه به جکمن و مجبورش میکنه خودشو بندازه تو گودال.. وجکمنی که میدونه با خونریزی که داره و سرما تا صبح زنده نمیمونه.. ولی هنوز به دخترش فکر میکنه و نه به جیز دیگه!!!

   0
   0
 • sasuto گفت:

  جا داره یادی کنیم از سلاطین پول پرستی سونی و دیزنی که دارن باز هم گند میزنن به اسپایدی Cry

  0
  0