رئیس تیک‌تو: نسل بعد ما را هرچه بیشتر به فوتورئالیسم نزدیک می‌کند

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

فناوری‌های جدید به همان اندازه که شگفت‌انگیز هستند، ترسناک هم هستند البته به شیوه‌ی هیجان‌انگیزشان. با هر نسل جدید کنسول‌ها و ارتقاء رایانه‌های شخصی، شاهد ارتقاء گرافیک بازی‌های ویدئویی نیز هستیم. در حال حاضر با توجه به جزئیات برخی بازی‌های با کیفیت حال حاضر، نمی‌توان تصور گرافیک بهتری را در ذهن جای داد اما مدیرعامل تیک‌تو (Take-Two) معتقد است که در نسل بعد شاهد گرافیک بسیار قدرتمندتر و واقع‌گرایانه‌تری خواهیم بود.

آقای استراوس زلنیک (Strauss Zelnick) طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که کنسول‌های نسل بعد ما را هرچه بیشتر به فوتورئالیسم نزدیک می‌کنند و بر اساس کانسپت‌ها و طرح‌های اولیه، شاهد گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای در نسل نهم کنسول‌ها خواهیم بود. البته وی اعلام کرد که همه‌ی بازی‌های آینده‌ی این کمپانی قرار نیست که از گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای پیروی کنند اما بازی‌های ورزشی این شکرت قرار است تا باعث شگفتی بازی‌بازان و کاربران از منظر گرافیک شوند.

این موضوع به این معنی نیست که همه‌ی بازی‌های ما شامل چنین گرافیک واقع‌گرایانه‌ای شوند. برای مثال می‌توانم به مجموعه‌ی Borderlands اشاره کنم. این مجموعه همیشه حالت و ظاهری انیمیشنی داشته و در آینده نیز از همین ظاهر پیروی خواهد کرد.

وی افزود:

اما به شما قول می‌دهم که گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای را در عناوین ورزشیمان مانند NBA 2K به شما ارائه دهیم. گرافیکی که باعث می‌شود تصور کنید که با یک اثر لایو-اکشن رو به رو هستید.

البته ما همیشه قبل از آغاز هر نسل شاهد ارائه‌ی چنین توضیحاتی از سوی توسعه دهندگان کنسول‌ها و بازی‌های ویدئویی و حوزه‌ی تکنولوژی هستیم که بیشتر به دلیل افزایش هایپ و افزایش فروش این کنسول‌ها صورت می‌پذیرد اما با این حال شاهد پیشرفت بسیار زیاد و شگفت‌انگیزی در حوزه‌ی گرافیک هستیم. برای مثال در حال حاضر هولوگرام‌های در حوزه‌ی واقعیت افزوده وجود دارند که به هیچ وجه مصنوعی و غیر واقعی به نظر نمی‌رسند. با توجه به ارتقاء سخت‌افزاری کنسول‌های نسل بعد و همچنین کارت‌های گرافیکی که ممکن است در آینده توسط شرکت‌های حوزه‌ی توسعه‌ی سخت‌افزار تولید شوند، دست یافتن به گرافیکی واقع‌گرایانه در بازی‌های ویدئویی دیگر تنها یک خیال واهی و دهان پرکن نبوده و بالاخره ممکن است که مرز بین واقعیت و بازی از نظر ظاهر بسیار کم‌رنگ شده و حتی از بین برود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا بالاخره به یک گرافیک و ظاهری واقع‌گرایانه در بازی‌های ویدئویی دست خواهیم یافت یا خیر؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید