تقریباً نیمی از اعضای تیم توسعه‌ دهنده‌ی Metroid Prime 3 هنوز در رترو حضور دارند

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

نینتندو اوایل امسال با انتشار خبر لغو شدن و تولید دوباره‌ی بازی مورد انتظار Metroid Prime 4، حسابی طرفداران و بازی‌بازان را غافلگیر کرد. اگر به خاطر داشته باشید، آقای شینیا تاکاهاشی (Shinya Takahashi)، مدیر اجرایی ارشد بخش توسعه‌ی نینتندو سوییچ، در طی ویدئویی اعلام کرد که نسخه‌ی جدید این مجموعه توسط استودیوی رترو، خالق اصلی سری، در حال ساخت است.

وی توضیح داد که نینتندو از روند پیشرفت پروژه راضی نبود و این بازی را دنباله‌ی شایسته‌ای برای سری Metroid Prime نمی‌دانست. به همین خاطر، این شرکت تصمیم گرفت تا این نسخه را لغو کرده و مسئولیت ساخت آن را به استودیوی آمریکایی رترو و آقای کنسوکه تانابه (Kensuke Tanabe)، تهیه کننده‌ی مجموعه، واگذار کند. علی رغم به وجود آمدن یک تاخیر طولانی در عرضه‌ی Metroid Prime 4، نام رترو کافی بود تا طرفداران دیگر نگران این بازی نباشند. با این حال، آخرین نسخه‌ی سری Metroid Prime که رترو وظیفه‌ی توسعه‌ی آن را برعهده داشت، Metroid Prime 3: Corruption بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی برای کنسول وی عرضه شد. حال سوالی که ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده این است؛ آیا توسعه دهندگان سه‌گانه‌ی اصلی مجموعه هنوز هم در رترو حضور دارند؟

طبق گزارش وب‌سایت VGS، نیمی از توسعه دهندگان تمام وقتی که برروی Metroid Prime 3 کار کردند، هنوز هم در این استودیوی آمریکایی فعالیت دارند. براساس اطلاعات در دسترس، تقریباً ۵۰ نفر به طور تمام وقت در توسعه‌ی نسخه‌ی سوم مجموعه نقش داشتند که تقریباً ۲۷ نفر از آن‌ها هنوز هم در این استودیو مشغول به کار هستند. طبق این گزارش، چهار نفر از توسعه دهندگان قراردادی نیز تصمیم گرفتند تا یک قرارداد دائمی را با این استودیو امضا کنند. از طرف دیگر، ظاهراً بیش از ۴۰ نفر در تیم توسعه دهنده‌ی نسخه‌ی اول مجموعه برای گیم‌کیوب یعنی بازی Metroid Prime حضور داشتند. از میان این افراد، تقریباً تمام تمام اعضای ارشد استودیو را ترک کرده‌اند و کمتر از ۱۰ نفر هنوز در رترو مشغول به کار هستند.

آقای مارک پاچینی (Mark Pacini)، طراح ارشد هر سه بازی مجموعه، یکی از مهم‌ترین افرادی بود که پس از پایان روند توسعه‌ی Metroid Prime 3، رترو را ترک کرد. آقایان تاد کلر (Todd Keller) و جک متیوز (Jack Matthews) که به ترتیب به عنوان طراح هنری ارشد و مهندس تکنولوژی فعالیت می‌کردند نیز به پاچینی ملحق شده و در سال ۲۰۰۸، استودیوی آرماچور (Armature) را تاسیس کردند؛ شما احتمالاً این استودیو را با بازی‌ Recore می‌شناسید. از طرف دیگر، آقای اندی اونیل (Andy O’Neil)، مهندس فنی ارشد بازی‌های Metroid Prime و Metroid Prime 2: Echoes نیز به بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games)، توسعه دهنده‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Shadow of the Colossus، پیوست و هم‌اکنون معاون این استودیو محسوب می‌شود. هفت نفر از توسعه دهندگان دیگر نیز پس از مدتی به وی پیوستند. در نهایت باید اعلام کنیم که تعدادی دیگر از اعضای رترو نیز حالا در شرکت بتسدا (Bethesda) مشغول به کار هستند.

در طی ماه‌های اخیر، رترو چندین آگهی استخدامی را برروی وب‌سایت رسمی خود منتشر کرد و نینتندو نیز در حال استخدام توسعه‌ دهنده‌های جدید برای این استودیو است. قطعاً زمان زیادی تا انتشار این بازی مورد انتظار باقی مانده است. با این حال امیدواریم که نینتندو و رترو بتوانند یک دنباله‌ی شایسته و بی‌نظیر را برای مجموعه‌ی تحسین شده‌ی Metroid Prime عرضه کنند.

بازی Metroid Prime 4 در تاریخی نامشخص به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید