گیفت کارت
گیفت کارت

ماجراجویی ادامه دارد | هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

پس از موفقیت نسخه‌ی چهارم یعنی Uncharted 4: A Thief’s End که با ماجراهای جدید نیتن دریک همراه بودیم، استودیوی ناتی‌داگ  نسخه‌ی فرعی دیگری از این سری را با نام Lost Legacy معرفی کرد و در این نسخه، داستان بازی پیرامون دو شخصیت مونث این سری یعنی نادین و کلوئی جریان داشت که شاهد ماجراجویی آن‌ها همراه با Sam برادر نیتن بوده‌ایم. حال بازی بازان بسیار کنجکاوند که بدانند این سری در آینده چگونه پیش خواهد رفت. با توجه به موفقیت این سری و فروش بالای نسخه چهارم، قطعا استودیوی ناتی‌داگ نسخه‌ی دیگری از سری اصلی و نه نسخه فرعی را خواهد ساخت اما این که داستان نسخه‌ی جدید چه باشد و ساهد حضور چه شخصیت هایی باشیم هنوز مشخص نیست. خصوصا اینکه با توجه به اتفاقات پایانی بازی Uncharted 4: A Thief’s End، به نظر می رسد که نیتن دریک دیگر بازنشسته شده باشد. بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که دوست داریم در Uncharted 5 شاهد آن ها باشیم.

شاید جزئیات زیادی از بازی Uncharted 5 نداشته باشیم اما این باعث نمی شود تا در رابطه با این بازی و آینده این فرانچایز صحبتی نکنیم. باتوجه به فروش موفق سری Uncharted بدیهی است که سونی به فکر ساخت نسخه‌ی پنجم این سری باشد و آن را در دستور کار قرار دهد. محبوبیت سری Uncharted به قدری است که حتی قرار است فیلم سینمایی از آن ساخته شده و در سال ۲۰۲۰ عرضه شود. بنابراین با در نظر گرفتن این که بازی Uncharted 5 قطعا ساخته می‌شود، با یکدیگر مروری خواهیم داشت بر ویژگی‌ها و نکاتی که دوست داریم در نسخه‌ی پنجم شاهد آن‌ها باشیم.

هشدار اسپویل: اگر به هر دلیلی هنوز دو بازی Uncharted 4 و یا نسخه‌ی Lost Legacy زا تجربه نکرده‌اید از خواندن این مقاله صرف نظر کنید زیرا این مقاله حاوی قسمت‌هاییی از بخش داستانی بازی‌های مورد نظر را فاش می‌سازد.

هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم

تغییر شخصیت اصلی داستان بازی

بعد از حضور نیتن دریک به عنوان شخصیت اصلی سری Uncharted در چهار نسخه‌ی این سری و با توجه به اتفاقات پایانی بازی Uncharted 4: A Thief’s End، به نظر می رسد که نیتن دریک دیگر بازنشسته شده و اکنون زمان آن فرا رسیده باشد که این ماجراجویی را با شخصیت جدیدی تجربه کنیم. اما اگر این گونه باشد و شاهد تغییر شخصیت داستانی اصلی بازی باشیم، چه کسی می‌تواند جایگزین نیتن دریک جذاب و محبوب شود؟ چه کسی می‌توان پا جا پای این شکارچی گنج بگذارد و بتواند بار دیگر دل میلیون‌ها بازی‌باز را به دست آورد؟ در نگاه اول با توجه به اینکه شاهد انتشار نسخه‌ی فرعی با نام Lost Legacy با حضور دو شخصیت کلوئی و نادین بودیم، به به نظر می‌رسد محتمل‌ترین گزینه، حضور دوباره‌ی این دو به عنوان شخصیت‌های اصلی داستان بازی باشد؛ خصوصا اگر دقت کرده باشید، در پایان بازی، نادین اشاره می‌کند که علاقه دارد تا بار دیگر شکار گنج را تجربه کند.

اما گزینه‌ی دوم کسی نیست جز کَسی (Cassie)، دختر نیتن دریک و النا. بازی Uncharted 4 پایان بسیار خوبی داشت و شاهد بودیم که در نهایت النا و نیتن (Nathan) تصمیم می‌گیرند که حقیقت را در رابطه با خود به کَسی بگویند و ماجراجویی‌های خود را برای وی تعریف کنند. حال که کَسی از ماجرا آگاه می‌شود شابد تصمیم بگیرد ماجراجویی‌های خود را آغاز کند و یا وی نیز راه پدر و مادر خود را ادامه دهد و به یک شکارچی گنج تبدیل شود. راستش را بخواهید، اگر شما هم باشید با شنیدن این داستان جذاب مطمئنا وسوسه می‌شوید تا هرچه سریع‌تر ماجراجویی خود را آغاز کنید. اگر دقت کرده باشید کَسی یک سگ نیز به همراه داشت بنابراین اگر در نسخه‌ی پنجم کَسی به عنوان شخصیت اصلی داستان و سگ وی نیز به عنوان همراه حضور داشته باشند، قطعا سفر پرماجرا و هیجان انگیزی را در پی خواهیم داشت.

دختر کو ندارد نشان از پدر؛ آها اون پسر بود؟ حله آقا

تغییر گیم‌پلی بازی

دومین نکته‌ی حائز اهمیت، گیم‌پلی بازی است. امیدواریم در نسخه‌ی پنجم، شاهد تغییرات مثبتی در زمینه‌ی گیم‌پلی بازی باشیم. در نسخه‌های آخر عرضه شده از این سری، تقریبا شاهد سکانس‌های اکشن و مکانیک‌های تکراری در گیم‌پلی بازی بوده‌ایم. اگرچه یکی از تغییرات مثبتی که در نسخه‌ی چهارم اتفاق افتاد، اضافه شدن مکانیزم‌های مخفی کاری به گیم‌پلی بازی بود. نسخه‌ی Lost legacy اگرچه گیم‌پلی مشابهی با فرمول همیگشی سری Uncharted داشت اما از ویژگی‌های متفاوتی نیز بهره می‌برد. یکی از تغییرات مثبت این نسخه، مهارت‌های ویژه‌ی کلوئی بود که با شخصیت وی بسیار سازگاری داشت؛ به مانند مهارت باز کردن قفل‌ها. بنابراین انتظار داریم که نسخه‌ی پنجم همین مسیر را ادامه دهد و البته مهارت‌های بیشتری را به بازی اضافه کند؛ چه بسا اگر حتی شخصیت جدیدی قرار است معرفی شود، شاهد تغییر در شیوه‌ی مبارزات بازی نیز باشیم. معرفی ویژگی‌های جدید در گیم‌پلی بازی در کنار حفظ استایل همیشگی این سری و مکانیزم‌های محبوب آن، می‌تواند این سری را متحول کند و به آن جان تازه‌ای ببخشد.

معرفی ویژگی‌های جدید در گیم‌پلی بازی در کنار حفظ استایل همیشگی این سری و مکانیزم‌های محبوب آن، می‌تواند این سری را متحول کند و به آن جان تازه‌ای ببخشد.

مناطق جدید 

در طول این سال‌ها و در سری Uncharted شاهد مناطق مختلف و متنوعی بوده‌ایم؛ از جنگل‌های بارانی آمازون در نسخه‌ی اول و استانبول در نسخه‌ی دوم گرفته تا لندن در Uncharted 3 و ماداگاسکار در نسخه‌ی چهارم. بنابراین علاقه‌مندیم تا در نسخه‌ی پنجم نیز شاهد مناطق و لوکیشن‌های جدید با جلوه‌های بصری باشکوهی باشیم که حتی بسیاری از آن‌ها چالش‌های جدیدی را پیش روی بازی‌بازان قرار دهند زیرا این موضوع می‌تواند باعث شود همه چیز در بازی جدید و البته هیجان انگیز به نظر برسد.

مطمئن هستم وقتی به این قسمت از بازی رسیدید با خودتون گفتید واو عجب چیزیه ! آقا منظورم منظره بود

بازگشت بخش فتومُد

همانطور که اشاره کردیم، نسخه‌ی چهارم از لحاظ بصری شگفت انگیز بود. غیر ممکن است که در محیط بازی به گشت و گذار بپردازید ولی دلتان نخواهد که در میان جنگل‌های انبوه و یا در مناطق مختلف بازی، توقف کرده و با استفاده از بخش فتومُد، تصاویر متفاوتی را از بازی ثبت کنید. یکی دیگر از انتظاراتی که از نسخه‌ی پنجم داریم، بازگشت بخش فتومُد اما به صورت بهبود یافته و البته همراه با ویژگی‌های بیشتری است؛ درست به مانند آن‌چه در Horizon Zero Down مشاهده کردیم که دوربین بازی در قسمت فتومُد دارای ویژگی‌های زیادی از جمله قابلیت تنظیم حاشیه ها و همچنین سطح Sharpness بود. همان طور که اشاره کردیم، اینکه وقتی نیتن دریک در حال بالا رفتن از صخره یا مکان‌های دیگری بود و می‌توانستید تصویر وی را در آن لحظه ثبت کنید، بسیار جذاب بود اما اضافه شدن حالت‌های چهره به نسخه‌ی Lost Legacy، ویژگی بود که قطعاً تجربه‌ی بخش فتومُد را جذاب‌تر ساخت. بنابراین امیدواریم بخش فتومُد با دست پر به نسخه‌ی پنجم باز گردد.

فتوشاپه؟ نه بابا جان فتومُده (به سبک سریال پایتخت خوانده شود)

بازگشت بخش چند نفره

اگرچه اکثر بازی‌بازان، سری Uncharted را به دلیل تجربه‌ی بخش داستانی آن خریداری می‌کنند اما تجربه‌ی این بازی به صورت چند نفره نیز در نوع خود بسیار هیجان انگیز است. در نسخه‌ی چهارم، شاهد بخش چند نفره با حالت‌ها و البته نقشه‌های مختلفی بودیم و راستش را بخواهید تجربه‌ی بازی همراه با دوستان بسیار لذت بخش بود. بنابراین آخرین ویژگی که انتظار داریم در نسخه‌ی پنجم شاهد آن باشیم، بازگشت بخش چند نفره با نقشه‌، ویژگی و حالت‌های جدید است؛ چه چیزی بهتر از اینکه وقتی داستان نسخه‌ی پنجم به اتمام رسید، به سراغ بخش چند نفره رفته و با دوستان خود یک ماجراجویی متفاوت را تجربه کنید.

چه چیزی بهتر از اینکه وقتی داستان نسخه‌ی پنجم به اتمام رسید، به سراغ بخش چند نفره رفته و با دوستان خود یک ماجراجویی دیگر را تجربه کنید.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، شما چه انتظارانی از نسخه‌ی پنجم دارید؟ نظرات خود در راین رابطه را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • انتظار اینه که مث همیشه با کلاس باشه و یک یا چند لول از سایر بازیهای اکشن ماجراجویی بازار بهتر؛ و اینکه تو بحث گرافیک، بازم یه انقلاب بپا کنه. بعضی از مراحل uncharted 4 واقعا از نظر جلوه های بصری تا آخر نسلم نظیرش نمیاد احتمالا.

  0
  0
 • من که اصلا نمیفهمم کسی حرف بدی نزده کسی هم فن بوی بازی در نیاورده پس چرا این همه منفی دادین

  0
  0
 • Vito scaletta گفت:

  بهترین گزینه برای شخصیت بازی به نظرم جوانی سالی هست

  0
  0
 • فرشاد گفت:

  مقاله خوبی بود اقای حلاجیان خسته نباشید ولی از همه اینا مهم تر آقای حلاجیان به نظرم فقط حضور و دیدن دوباره خود نیتن راستش برای من بیشتر خود شخصیت نیتن بود که منو جذب این بازی کرد و بیشترین چیزی که دلم میخواد ببینم اینه که کسی هم بزرگ شده باشه و باباش یعنی نیتن مثل سالیوان همراهش باشه و بهش راه و چاه رو یاد بده تا اونم مثل باباش یه شکارچی گنج حرفه ای باشه گرچه به نظرم هیچکش جای نیتن و عمو سالیوان رو نمیتونه بگیره

  0
  0
 • Gray Fox گفت:

  انچارتدبدون نیت مثه غذا بدون نمکه،مثه لست بدون جول اه، مثه متال بدون سالید سنیک و بیگ باسه و…. بدون نیتن اصلا حال نمیده حتی النا هم اون جنبه های منحصر به فردنیتن رو نداره چه برسه بچشون.در لست لگسی هم دیدیم که کلویی و نیدین به گردشم نمیرسن.دیالوگای نیتن وسم وسالیوان انقدکه این بشر جنبه فان بودنش بالاس، هنوزم که هنوزه ادمودرحین گیم پلی میخندونه،درثانی اصلا حال نمیکنم با این جو فمنیست پرور برای جذب مخاطب در گیم وسینما.

  0
  0
 • GERALT گفت:

  درود بر همه بچه های گیمفا آنچارتد یعنی عشق یعنی زندگی من از وقتی که نسخه چهارمش رو تموم کردم اعتقاد داشتم که نسخه بعدی میاد Neutral Neutral Neutral

  0
  0
 • MehrdadPS4 گفت:

  دستتون درد نکنه آقای حلاجیان عالی بود من که خیلی امیدوارم که ۵ امین قسمت این شاهکار رو ببینم
  “دختر کو ندارد نشان از پدر؛ آها اون پسر بود؟ حله آقا” و “فتوشاپه؟ نه بابا جان فتومُده (به سبک سریال پایتخت خوانده شود)” خیلی باحال بودن
  Yes Rose

  0
  0
 • Sharon 64 گفت:

  سلام کاربر جدید هستم امیدوارم با بچه های گیمفا کنار بیام . در ارتباط با بازی uncharted 4 بازی لحظات اکشن زیادی داشت که واقعا برام خیلی لذت بخش بود و تنها ایرادی که بازی داشت نو آوری وجود داشت و امیدوارم در نسخه بعدی نوآوری های بیشتری ببینیم .

  0
  0
 • ahmadAlone گفت:

  سلام و درود خدمت تمام اعضای کبیر گیمفا ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL
  ای خدا چقدر دلم برای این شکلک تنگ شده بود ROTFL ROTFL ROTFL Grin
  از سال ۱۳۹۲ عضو سایت بودم Neutral
  یادش بخیر دانیال نوروزی Big Frown((((((( یادش بخیر همه مطالبی که در مورد the last of us میزاشت!!! یادش بخیر هادی جوربنیان Big Frown(((((( یادش بخیر مبین نعمت الهی، یادش بخیر امیر محمد جیریای Big Frown( و یادش بخیر سعید نیکبخت و قاسم نجاری Big Frown(((((((((((((
  خوب دلتنگی بسته Sweat Sweat Sweat No No No
  و در مورد کاربران عزیزی مثل امیر نخعی که به فن** میداد ما رو با فن بازی هاش یادش بخیر اون کاربر عزیز که از ساعت ۳ تا ۱۲ هر ۲۴ ساعت روز با بوگندو خوندن و عرق کردن ایکس باکس ی ها با کینکت نابود میکرد ما رو یادش بخیر او نوید کارت گرافیکی که همش این شکلک رو واسه هر پستی میزاشت Yes Yes Yes Yes و حتی یک کلمه هم حرف نمیزد Neutral

  ________________________

  خوب در مورد انچارتد ۴ هم واسه این که اسپم نشه Really Pissed Mad Razz Sweat بهترین بازی پلی استیشن ۴ بعد از گاد، بلادبورن، لست، هست. Grin

  0
  0
 • sasuto گفت:

  خیلی دوست دارم ناتی داگ بره سمت یک IP جدید سوم شخص

  0
  0