ماجراجویی ادامه دارد | هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم

PS4 ، PS4 Pro ، PS5 ، مقالات ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

پس از موفقیت نسخه‌ی چهارم یعنی Uncharted 4: A Thief’s End که با ماجراهای جدید نیتن دریک همراه بودیم، استودیوی ناتی‌داگ  نسخه‌ی فرعی دیگری از این سری را با نام Lost Legacy معرفی کرد و در این نسخه، داستان بازی پیرامون دو شخصیت مونث این سری یعنی نادین و کلوئی جریان داشت که شاهد ماجراجویی آن‌ها همراه با Sam برادر نیتن بوده‌ایم. حال بازی بازان بسیار کنجکاوند که بدانند این سری در آینده چگونه پیش خواهد رفت. با توجه به موفقیت این سری و فروش بالای نسخه چهارم، قطعا استودیوی ناتی‌داگ نسخه‌ی دیگری از سری اصلی و نه نسخه فرعی را خواهد ساخت اما این که داستان نسخه‌ی جدید چه باشد و ساهد حضور چه شخصیت هایی باشیم هنوز مشخص نیست. خصوصا اینکه با توجه به اتفاقات پایانی بازی Uncharted 4: A Thief’s End، به نظر می رسد که نیتن دریک دیگر بازنشسته شده باشد. بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که دوست داریم در Uncharted 5 شاهد آن ها باشیم.

شاید جزئیات زیادی از بازی Uncharted 5 نداشته باشیم اما این باعث نمی شود تا در رابطه با این بازی و آینده این فرانچایز صحبتی نکنیم. باتوجه به فروش موفق سری Uncharted بدیهی است که سونی به فکر ساخت نسخه‌ی پنجم این سری باشد و آن را در دستور کار قرار دهد. محبوبیت سری Uncharted به قدری است که حتی قرار است فیلم سینمایی از آن ساخته شده و در سال ۲۰۲۰ عرضه شود. بنابراین با در نظر گرفتن این که بازی Uncharted 5 قطعا ساخته می‌شود، با یکدیگر مروری خواهیم داشت بر ویژگی‌ها و نکاتی که دوست داریم در نسخه‌ی پنجم شاهد آن‌ها باشیم.

هشدار اسپویل: اگر به هر دلیلی هنوز دو بازی Uncharted 4 و یا نسخه‌ی Lost Legacy زا تجربه نکرده‌اید از خواندن این مقاله صرف نظر کنید زیرا این مقاله حاوی قسمت‌هاییی از بخش داستانی بازی‌های مورد نظر را فاش می‌سازد.

هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم

تغییر شخصیت اصلی داستان بازی

بعد از حضور نیتن دریک به عنوان شخصیت اصلی سری Uncharted در چهار نسخه‌ی این سری و با توجه به اتفاقات پایانی بازی Uncharted 4: A Thief’s End، به نظر می رسد که نیتن دریک دیگر بازنشسته شده و اکنون زمان آن فرا رسیده باشد که این ماجراجویی را با شخصیت جدیدی تجربه کنیم. اما اگر این گونه باشد و شاهد تغییر شخصیت داستانی اصلی بازی باشیم، چه کسی می‌تواند جایگزین نیتن دریک جذاب و محبوب شود؟ چه کسی می‌توان پا جا پای این شکارچی گنج بگذارد و بتواند بار دیگر دل میلیون‌ها بازی‌باز را به دست آورد؟ در نگاه اول با توجه به اینکه شاهد انتشار نسخه‌ی فرعی با نام Lost Legacy با حضور دو شخصیت کلوئی و نادین بودیم، به به نظر می‌رسد محتمل‌ترین گزینه، حضور دوباره‌ی این دو به عنوان شخصیت‌های اصلی داستان بازی باشد؛ خصوصا اگر دقت کرده باشید، در پایان بازی، نادین اشاره می‌کند که علاقه دارد تا بار دیگر شکار گنج را تجربه کند.

اما گزینه‌ی دوم کسی نیست جز کَسی (Cassie)، دختر نیتن دریک و النا. بازی Uncharted 4 پایان بسیار خوبی داشت و شاهد بودیم که در نهایت النا و نیتن (Nathan) تصمیم می‌گیرند که حقیقت را در رابطه با خود به کَسی بگویند و ماجراجویی‌های خود را برای وی تعریف کنند. حال که کَسی از ماجرا آگاه می‌شود شابد تصمیم بگیرد ماجراجویی‌های خود را آغاز کند و یا وی نیز راه پدر و مادر خود را ادامه دهد و به یک شکارچی گنج تبدیل شود. راستش را بخواهید، اگر شما هم باشید با شنیدن این داستان جذاب مطمئنا وسوسه می‌شوید تا هرچه سریع‌تر ماجراجویی خود را آغاز کنید. اگر دقت کرده باشید کَسی یک سگ نیز به همراه داشت بنابراین اگر در نسخه‌ی پنجم کَسی به عنوان شخصیت اصلی داستان و سگ وی نیز به عنوان همراه حضور داشته باشند، قطعا سفر پرماجرا و هیجان انگیزی را در پی خواهیم داشت.

دختر کو ندارد نشان از پدر؛ آها اون پسر بود؟ حله آقا

تغییر گیم‌پلی بازی

دومین نکته‌ی حائز اهمیت، گیم‌پلی بازی است. امیدواریم در نسخه‌ی پنجم، شاهد تغییرات مثبتی در زمینه‌ی گیم‌پلی بازی باشیم. در نسخه‌های آخر عرضه شده از این سری، تقریبا شاهد سکانس‌های اکشن و مکانیک‌های تکراری در گیم‌پلی بازی بوده‌ایم. اگرچه یکی از تغییرات مثبتی که در نسخه‌ی چهارم اتفاق افتاد، اضافه شدن مکانیزم‌های مخفی کاری به گیم‌پلی بازی بود. نسخه‌ی Lost legacy اگرچه گیم‌پلی مشابهی با فرمول همیگشی سری Uncharted داشت اما از ویژگی‌های متفاوتی نیز بهره می‌برد. یکی از تغییرات مثبت این نسخه، مهارت‌های ویژه‌ی کلوئی بود که با شخصیت وی بسیار سازگاری داشت؛ به مانند مهارت باز کردن قفل‌ها. بنابراین انتظار داریم که نسخه‌ی پنجم همین مسیر را ادامه دهد و البته مهارت‌های بیشتری را به بازی اضافه کند؛ چه بسا اگر حتی شخصیت جدیدی قرار است معرفی شود، شاهد تغییر در شیوه‌ی مبارزات بازی نیز باشیم. معرفی ویژگی‌های جدید در گیم‌پلی بازی در کنار حفظ استایل همیشگی این سری و مکانیزم‌های محبوب آن، می‌تواند این سری را متحول کند و به آن جان تازه‌ای ببخشد.

معرفی ویژگی‌های جدید در گیم‌پلی بازی در کنار حفظ استایل همیشگی این سری و مکانیزم‌های محبوب آن، می‌تواند این سری را متحول کند و به آن جان تازه‌ای ببخشد.

مناطق جدید 

در طول این سال‌ها و در سری Uncharted شاهد مناطق مختلف و متنوعی بوده‌ایم؛ از جنگل‌های بارانی آمازون در نسخه‌ی اول و استانبول در نسخه‌ی دوم گرفته تا لندن در Uncharted 3 و ماداگاسکار در نسخه‌ی چهارم. بنابراین علاقه‌مندیم تا در نسخه‌ی پنجم نیز شاهد مناطق و لوکیشن‌های جدید با جلوه‌های بصری باشکوهی باشیم که حتی بسیاری از آن‌ها چالش‌های جدیدی را پیش روی بازی‌بازان قرار دهند زیرا این موضوع می‌تواند باعث شود همه چیز در بازی جدید و البته هیجان انگیز به نظر برسد.

مطمئن هستم وقتی به این قسمت از بازی رسیدید با خودتون گفتید واو عجب چیزیه ! آقا منظورم منظره بود

بازگشت بخش فتومُد

همانطور که اشاره کردیم، نسخه‌ی چهارم از لحاظ بصری شگفت انگیز بود. غیر ممکن است که در محیط بازی به گشت و گذار بپردازید ولی دلتان نخواهد که در میان جنگل‌های انبوه و یا در مناطق مختلف بازی، توقف کرده و با استفاده از بخش فتومُد، تصاویر متفاوتی را از بازی ثبت کنید. یکی دیگر از انتظاراتی که از نسخه‌ی پنجم داریم، بازگشت بخش فتومُد اما به صورت بهبود یافته و البته همراه با ویژگی‌های بیشتری است؛ درست به مانند آن‌چه در Horizon Zero Down مشاهده کردیم که دوربین بازی در قسمت فتومُد دارای ویژگی‌های زیادی از جمله قابلیت تنظیم حاشیه ها و همچنین سطح Sharpness بود. همان طور که اشاره کردیم، اینکه وقتی نیتن دریک در حال بالا رفتن از صخره یا مکان‌های دیگری بود و می‌توانستید تصویر وی را در آن لحظه ثبت کنید، بسیار جذاب بود اما اضافه شدن حالت‌های چهره به نسخه‌ی Lost Legacy، ویژگی بود که قطعاً تجربه‌ی بخش فتومُد را جذاب‌تر ساخت. بنابراین امیدواریم بخش فتومُد با دست پر به نسخه‌ی پنجم باز گردد.

فتوشاپه؟ نه بابا جان فتومُده (به سبک سریال پایتخت خوانده شود)

بازگشت بخش چند نفره

اگرچه اکثر بازی‌بازان، سری Uncharted را به دلیل تجربه‌ی بخش داستانی آن خریداری می‌کنند اما تجربه‌ی این بازی به صورت چند نفره نیز در نوع خود بسیار هیجان انگیز است. در نسخه‌ی چهارم، شاهد بخش چند نفره با حالت‌ها و البته نقشه‌های مختلفی بودیم و راستش را بخواهید تجربه‌ی بازی همراه با دوستان بسیار لذت بخش بود. بنابراین آخرین ویژگی که انتظار داریم در نسخه‌ی پنجم شاهد آن باشیم، بازگشت بخش چند نفره با نقشه‌، ویژگی و حالت‌های جدید است؛ چه چیزی بهتر از اینکه وقتی داستان نسخه‌ی پنجم به اتمام رسید، به سراغ بخش چند نفره رفته و با دوستان خود یک ماجراجویی متفاوت را تجربه کنید.

چه چیزی بهتر از اینکه وقتی داستان نسخه‌ی پنجم به اتمام رسید، به سراغ بخش چند نفره رفته و با دوستان خود یک ماجراجویی دیگر را تجربه کنید.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، شما چه انتظارانی از نسخه‌ی پنجم دارید؟ نظرات خود در راین رابطه را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910(16 رای, میانگین آرا 7٫75 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Badboy17 گفت:

  فقط وجود داشته باشد کافی ه و ناتی داگ هم بسازتش ( که خیلی بعیده) آدم مطمینه دوباره تاریخ سازی میکنن…

  21Thumb up 10Thumb down
  • insominacgames گفت:

   ولی آقای حلاجییان
   شما بهیکی از محتمل ترین گزینه ها برای شخصیت بعدی رو معرفی نکردید
   سموئل دریک خیلی گزینه ی مناسبیه هم اینکه سال های زیادی تو زندون بوده و نحوه آشنا شدنش با اون گروهی که آزادش کردن
   حتی میشه به گذشته ی سالی هم رفت
   تو بک زدن به گذشته تو آنچ ۳ فهمیدیم که سالی چه داستانایی برای گفتن نداره
   در کل خیلی کامل نبود مقاله

   31Thumb up 6Thumb down
   • سعید حلاجیان گفت:

    دوست عزیز
    اگر دقت کرده باشید در عنوان و متن مقاله گفته شده
    آنچه که دوست داریم و یا انتظار داریم در Uncharted 5 ببینیم
    و قرار نبود در این مقاله تمام احتمالات و تئوری ها به طور کامل بررسی بشه
    ممنون از توجه شما

    11Thumb up 34Thumb down
   • OzHaN گفت:

    اسپویل در جواب sony fan
    اگ دقت کرده باشی و کات سین هارو رد نکرده باشی وسط بازی میفهمی که گروهی توی زندون همراه سم درکار نبوده و اینها دروغ های سم بوده واس اینکه داداش کوچیکش یعنی نیتن رو مجبور کنه از طریق احساساتش بیاره دنبال گنج
    اگ دقت کنی وقتی سم تیر میخوره و میفته رو زمین دیگ نمیخاد دنبال سم بره ولی زنش مجبورش میکنه میگه باید بریم دنبالش

    5Thumb up 11Thumb down
    • Badboy17 گفت:

     Alcazar فردی بود که سم به نیت میگه بهش بدهکارم چون منو از زندان فراری داده در حالی که داشت دروغ میگفت و هیچ فرار اکشن و زد و خوردی در کار نبود Rafe شخصیت انتاگونیست بازی به زندانبان ها رشوه میده تا سم رو از زندان نجات بده و به سم میگه در ازاش henry avery treasure که از اول بازی قضیه سر اونه رو میخواد
     سم راهی جز قبول کردن نداره ولی میدونه بدون کمک Nathan موفق نمیشه و اینم میدونه Nathan دیگه از ماجراجویی و اینا کشیده کنار و قضیه مرگ و زندگی خودش رو که دست Alcazar ه می بافه تا نیتن رو مجاب به این کار کنه……
     نقطه اوج داستان نویسی اونجایی معلوم میشه که میفهمیم تمام این ۴ نسخه اصلی و فرعی بازی داشته به ما یه دروغ بزرگ رو میگفته و نیتن اصلا از نوادگان سر فرنسیس دریک نبوده و تمامی کشفیات و موفقیت هاش فقط بخاطر خودش بوده نه اینکه سرنوشت ش این بوده و فلان و بهمان
     Uncharted 4 A thief’s End برترین پایان بندی ممکن برای بهترین ماجراجوی دنیا رو داشت و از لحاظ داستان نویسی ثابت کرد که دراکمن کارگردان باشه چه داستان عمیقی رو میتونه روایت کنه
     جادوی ناتی داگ بهترین بازی نسل تا به الان برای منه و شکی ندارم که اگه درباره نسخه بعدی ساخته بشه توسط این استودیو دوباره شاهد شاهکار خواهیم بود

     11Thumb up 3Thumb down
     • OzHaN گفت:

      مگه من چی گفتم داش
      منم همینو گفتم
      جایی که نیتن و سم با نادیا دعواشون میشه که باهم زدو خورد میکنن و اخرش ریف میاد و میخاد به نیتن تیر بزنه و سم خودشو میندازه جلو داداشش و تیر میخوره بهش و نیتن از صخره پرت میشه پایین و زنش نجاتش میده… خب همونجا میفهمه که سم بهش دروغ گفته بوده تمام این مدت و بیخیالش میخواد بشه
      دلیل منفی هامو نمیدونم Laugh

      3Thumb up 3Thumb down
 • GameWorld گفت:

  واقعا یه بازی شاهکاره گیم پلیش رو خیلی دوست دارم به شخصه

  16Thumb up 6Thumb down
 • MrHill93 گفت:

  به نظرم تو همون اوج بمونه و دیگه نسازن بهتره چون مث tomb rider تکراری میشه اگه ی ای پی جدید خلق کنن معرکه میشه

  31Thumb up 11Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  سلام اقا سعیدخیلی مقاله خوبی بود خیلی هم خنده دار بود نوشته های تصاویر.
  انچارتد جدید که ساخته میشه ولی میره برا نسل بعدی و دیگه فکر نکنم نیتن شخصیت اصلی باشه فکر میکنم دیگه ماجراجویش تموم شده و به نظر یه شخصیت جدید براش بیارن اما بازم بگم ممکنه همون نیتن باشه شخصیت اصلی.
  این که نصیب ما نشد که بازیش کنیم (pc) اما خیلی ازش خوشم میاد.
  اگه نیتن یه پسر میداشت میتونستن داستانشو با پسرش هم ادامه بدن یا پسر و دختر داستانشو در نقش دوتا ادامه بدن حالا نمیدونم خوب میشه یا نه

  5Thumb up 8Thumb down
 • ABBAS_The Last Of Us گفت:

  توی سال ۲۰۱۶ گرافیکش و نحوه داستان سراییش و جلوه های ویژه
  استانداردها رو توی نسل ۸ بالا برد، Smile انگار گفته بودن نسخه بعدیش توسط استودیو دیگه ساخته میشه،که اگه راست باشه واقعا خیلی بده،چون آنچارتد واقعی رو فقط ناتی داگ میتونه بسازه

  14Thumb up 14Thumb down
 • khan2000 گفت:

  تو این نسل یه شاهکار کامل در اومد هرچی بگم کم گفتم از این شاهکار
  امیدوارم ادامه این سری رو بزنن

  6Thumb up 8Thumb down
 • Godofwar0385 گفت:

  بسیار عالی اقای حلاجیان امیدوارم نسخه ی بعدی ای ساخته بشه و ای کاش و کاش نیتن شخصیت اصلی باشه بشخصه نمیتونم ببینم کریتوس و نیتن و مارکوس دیگه جز شخصیتای اصلی نباشن هر چند لاست لگسی شخصیتاش عالی بودن ولی باز نیتن چیز دیگه ایه به هر حال ده سال باهاش خاطره داشتیم
  ولی چیزی که هنوز معلوم نیس اینه که انچارتد بعدی اگه قرار باشه بیاد چه شرکتی میسازدش آیا خود ناتی داگ؟از اونجایی که ناتی داره لست میسازه و شایعه شده داره رو یه شوتر اول شخص کار میکنه ساخت انچارتد توسط ناتی جور در نمیاد
  به هر حال امیدوارم این بازی ساخته بشه و مارو ساعتها پای کنسول میخ کوب کنه
  ممنون Yes

  13Thumb up 9Thumb down
 • soosmar گفت:

  اکشن نسخه ۴ خیلی کم بود . منفی ندید جان هر کی دوست دارید .خداییش کم بود . اقا اصلا ولش کن . زیاد بود . خوبه ؟

  24Thumb up 20Thumb down
  • Godofwar0385 گفت:

   اره نسبت به نسخه ی دو و سه کم بود

   14Thumb up 8Thumb down
  • ABBAS_The Last Of Us گفت:

   تمرکز بیشتر روی شخصیت پردازی کردن،دیالوگ
   بیشتر،اکشن هم به نظرم کم نبود،نسبت به نسخه های قبلی کمتر بود،ولی خب نمیشه گفت خیلی کم!!توی نسخه چهارم شخصیت نیتن به
   به کامل ترین شکل ممکن خودش تبدیل شد،که این نیاز بود روی دیالوگ های بیشتر کار کنن،نسبت به صحنه های اکشن و سینمایی،
   نظر شما هم محترم هست، Yes
   مثل همین گاد اف وار۲۰۱۸،که من همش به خاطر صحنه خشن کم ازش شکایت میکردم،ولی بعدش فهمیدم،که برای استارت یه داستان جدید برای کریتوس،داستان محور بودن و دیالوگ بیشتر و شخصیت پردازی مهمتر بود،

   10Thumb up 9Thumb down
  • insominacgames گفت:

   خود درگیری داری ها
   یه دامپزشکی برو سوسمار

   5Thumb up 25Thumb down
  • Badboy17 گفت:

   شاید به جای اینکه بگیم اکشن کمتر بگیم پلتفرمینگ بیشتر و روایت و داستان سرایی فوق العاده ش در مقایسه با داستان های نسبتا سطحی نسخه های قبل باعث شد بخش اکشن کمتر به چشم بیاد
   میدونید ناتی داگ ثابت کرد درسته سقوط هواپیما و منفجر شدن و درست فرود اومدن وسط صحرای ربع الخالی هیجان انگیزه، درسته غرق شدن یه کشتی و فرار نیتن دریک نفس آدمو تو سینه حبس میکنه ولی اوج تپش قلب آدم اون زمانی که نیتن میفهمه داره به چه قیمتی همسر و زندگی ش رو از دست میده اون زمانی که تو لست الی میفهمه جول میخواد اونو ترک کنه و دست تامی بسپره و با اسب فرار میکنه و جول خودشو به آب و آتیش میزنه تا بهش برسه و از خطر احتمالی نجات بده استرس آدمو بیشتر نمیکنه تا مثلا مرحله قطار آنچ ۲؟

   1Thumb up 4Thumb down
   • ABBAS_The Last Of Us گفت:

    داداش همه ی حرفات درست،ولی داستان نسخه ی۲ و ۳ سطحی بود Question!! Question
    آنچارتد ۲ گوتی شد،شماره سوم هم متای ۹۲،
    درسته که میگن متا فقط یه عدده،ولی خب در اکثریت مواقع تعیین کننده کیفیت بازی هم هست،که منتقدا در نمره دادن حتما داستان رو در نظر میگیرن،
    به هر حال نظر شما هم برای من محترم هست،

    4Thumb up 0Thumb down
    • Badboy17 گفت:

     عکس پروفایلت برترین نسخه سری برای من از لحاظ (( آنچارتد بودن)) و اصلا کلی بهترین نسخه سری و بیشتر از همه باهاش حال کردم ولی فکر کنم در مقایسه با آنچ ۴ تو زمینه داستان گویی حرفی برای گفتن نداره شماره ۱ و ۲ هم همینطور ولی قطعا مخالفانی هستند مرسی که به حرفهای بقیه احترام میزارین
     درست عین قضیه گاد ۳ و گاد ۲۰۱۸

     2Thumb up 0Thumb down
 • MrAntfun گفت:

  UNCHARTED بهترین بازی ناتی داگه حتی از لیت بیشتر دوستش دارم.
  نسخه بعد هم احتمالا نیتن بیاد و ریبوت شه چون قبلن یکی از مسیولین فیلم آنچارتد گفته بود اگه قراره بازی ساخته بشه ادامه فیلم ماست و چون فیلم هم درباره نوجوانی نیتنه و تام هالند نقش نیتن رو داره پس احتمال هوشصد درصد ریبوت میشه.

  11Thumb up 10Thumb down
 • Omidsoltani7 گفت:

  قطعا آنچارتد هالیوودی ترین بازی صنعت گیمه و اینکه امکان نداره ناتی داگ این فرانچایز افسانه ای‌رو که رها کنه چون یکی از سه غول انحصاری سونی هست و من احترام زیادی برای نیت‌ و دارو دستش دارم

  11Thumb up 9Thumb down
  • The last god of war گفت:

   امید جان منم حرفتو قبول دارم ولی مثل اینکه ناتی داگ داره رو پروژه ی strays cross کار میکنه و شاید فقط رو این نسخه نظارت کنه Big Smileاما اگه ناتی داگ بسازه که هایپم براش چندبرابر میشه.

   2Thumb up 6Thumb down
   • Omidsoltani7 گفت:

    آره داداش منم شنیدم…به هر حال استدیویی که جز شاهکار چیزی بلد نیست بسازه نباید خودشو محدود به دو تا ایپی کنه و این موضوع رو خودشونم خوب میدونن..اما به نظر من برنامه ی ناتی داگ توو نسل نه اینجوری پیش میره که همون اول ریمستر لست۲ دو سال بعد اون بازی اول شخص و بعد ساخت آنچارتد۵ به کمک سندیگو و در آخر نمیدونم شاید لست۳ که بستگی به‌ اتفاقات لست۲ داره
    از یه طرف حسم میگه لست۲ آخر داستان الی و جول از یه طرف میگم خب یعنی این بازی سه گانه نمیشه..
    در کل در اینکه ناتی جزو سه غول بازی سازیه شکی نیست و این موضوع رو یه هیتر ناتی هم ته قلبش قبول داره و جدا از همه ی احتمالات هر گیمری وظیفشه جلوی این نوابغ کلاه‌‌ از سر برداره

    2Thumb up 10Thumb down
 • Mikasa گفت:

  انتظارات من از نسخه بعدی آنچارتد:
  ۱) مکانیک صخره نوردی و کلا بالا رفتن از مناطق چالش برانگیز تر بشه ! الان صرفا یه دکمه میزنیم میره بالا و چالشی به عنوان گیم پلی مشاهده نمیکنم
  ۲) melee combat عمیق تر نه صرفا زدن یکی دوتا دکمه
  ۳) شکستن سنگر و کاور ایده ی هوشمندانه ای بود امیدوارم تو نسخه های بعدی بیشتر ازش استفاده کنن
  ۴) سکانس های اکشن خفن تر بزرگتر و زیادتر
  ۵) هوش مصنوعی بهتر دشمنا به خصوص برای مخفی کاری
  ۶) ریتم بهتر بازی و متنوع تر شدن گیم پلی و فعال کردن حس ادونچر بیشتر
  مثلا یه نقشه بهت بدن و یه جزیره ی گنده ک بری دنبال گنج
  ۷) خروج از حالت بی نهایت خطی
  آنچارتد اکشن ادونچره و همونطور که تو مورد ۶ گفتم تو ساختار بیش از حد خطی ناتی داگ اون حس ادونچر و جستجو گرفته میشه از گیمر
  یکم بازیو باید بازش کرد ( اوپن ورلد نه ولی به حد کافی بزرگ باشه برای جستجو مثل god of war که اوپن ورلد نبود ولی برای ادونچر بودن به حد کافی دنیاش رو بزرگ ساخت که گیمر توش جستجو و ماجراجویی بکنه)
  ۸) تنوع سلاح های بیشتر و راهکار های بیشتر برای کشتن دشمنا

  26Thumb up 11Thumb down
  • IamTheOneWhoKnocks گفت:

   این کامنت شما خیلی بهتر و کامل تر و مفید تر از مقاله اقای حلاجیان بود مرسی Yes

   12Thumb up 10Thumb down
   • سعید حلاجیان گفت:

    دوست عزیز
    از نقدی که نسبت به این مقاله داشتید سپاسگزارم
    اما اگر دقت کرده باشید در طول سال گذشته مقالات متنوعی در ارتباط با احتمالات و تئوری‌های بازی Uncharted 5 در سایت منتشر شده بود و لزومی نداشت تا در مقاله دیگری بار دیگر همان جزئیات را تکرار کنیم بنابراین هدف این بود تا به ویژگی های مورد انتظار به صورت کلی اشاره بشه
    در هر صورت ممنون از توجه شما

    5Thumb up 0Thumb down
  • No white flag above my door گفت:

   من به شخصه خیلی دوس دارم یه آنچارتد با ترکیب سری کتاب های رابرت لانگدون مخصوصا مذهبیاش ببینم هر چند فک میکنم صنعت ویدئو گیم هنوز نمیتونه با مذهب در بیوفته؛ یا حداقل یه چیز تو مایه های فیلم inferno از این سری
   کلا یه چیزی که از لحاظ داستان بسیار قویتر ظاهر بشه شخصیتش میتونه یه کاراکتر جدید خوره این چیزا باشه
   راجع به گیم پلی هم میکاسا به نکات خیلی خوبی اشاره کرده

   1Thumb up 0Thumb down
 • Bigatty گفت:

  حیف که احتمالش نزدیک صفره ولی اگه قرار باشه نیتن نباشه و ریبوت هم نباشه چی میشد یه گریز چند ساله میزد یدفه میفهمیدیم نیتن صاحب یه پسر هم شده آخه خدایی نمیتونم با شخصیت مونث خو بگیرم هر احتمالی بدی تهش به شخصیت مونث میرسه به کی بگم آی خدا Big Frown

  2Thumb up 8Thumb down
  • Vito scaletta گفت:

   مهم شخصیت پردازی و داستان خوبه مثلا rise of tomb raider یکی از بهترین بازی های ماجراجویی بود که شخصیت زن داشت. یا ac syndicate خواهر جیکوب خیلی شخصیت بهتری بود. horizon zero dawn هم که هرچی ازش تعریف کنم کمه.

   2Thumb up 3Thumb down
 • The last god of war گفت:

  فک کنم Uncharted5 رو استودیو جدید سونی یعنی سن دیگو بسازه با کمک ناتی داگ.امیدوارم بتونه مثل ناتی داگ شاهکار بسازه.سری آنچارتد همیشه شاهکار بوده و نسخه های مختلفش مخصوصا ۲ و ۴ جزو تاپ فایو نسل ۷ و ۸ بودن. این نسخه ها بنظرم بهترین بازی های سال عرضشون بودن ولی واقعا نمیفهمم چطوری اورواچ تو گیم آواردز گوتی شد باوجود آنچارتد و دارک سولز.و اما من در مورد شخصیت اصلی دوست دارم نیتن باشه اگه بشه عالیه ولی اگه کسی هم باشه خوبه In Love In Love

  8Thumb up 5Thumb down
 • Raphael Richards گفت:

  شک نکنید که استااااد نیتن دریک رو نمیتونن از انچارتد حذف کنن یا لااقا اگر کاراکتر اصلی نباشه کاراکتر همراه ا میزارنش… انچارتد بدون نیتن مثل گاد او وار بدون کریتوسه یا مکس پین بدون مکس Smug
  سونی و ناتی داگ هیچوقت یکی از بزرگترین ای پی های خودشو خراب نمیکنه

  4Thumb up 5Thumb down
 • Mahdi987 گفت:

  امیدوارم که دوباره ساخته بشه

  2Thumb up 6Thumb down
 • Amirreza.AC گفت:

  ضمن تشکر بابت مقاله به نظرم همون دختره “Cassie” شخصیت بعدی هست چون کنترلش رو آخر بازی به دست گرفتیم .. لست هم همینطور بود آخرش کنترل الی رو به دست گرفتیم و نسخه بعدیشم همینطور می شه ، البته این یک نظریه هست .. گفتم لست برای آخرین بار دیروز تمومش کردم و دیگه تصمیم گرفتم شیرینی بازیش از بین نره و دیگه تجربش نکنم ، هرچند خاطراتش همیشه یادم می مونه .. دیگه منتظر می شیم برای دوش اگه خدا بخواد Yes

  2Thumb up 5Thumb down
 • r_dh گفت:

  تا اونجایی که یادمه ناتی داگ گفته بود اگه قرار باشه نسخه۵ ام ساخته بشه ما نمیسازیمش.
  امیدوارم اگه قراره ناتی داگ نسازه، اصلا ادامشو نسازن چون تو بهترین حالت تبدیل میشه به یه بازی خیلی خوبِ رو به عالی نه یه شاهکار مثل نسخه های قبلیش

  3Thumb up 6Thumb down
 • ali afzali گفت:

  کلا هرچی naughty dog rockstar cdpr fromsoftware رسد نکوست

  3Thumb up 1Thumb down
 • Dr.Gij گفت:

  بنظرم برای تغییر تو گیمپلی،میتونن مبارزات نزدیک رو گسترش بدن و کمبو های ببشتری اضافه کنن (حرکات یوری بویکا را در ذهن خود مرور میکند)

  2Thumb up 1Thumb down
 • PARASITE EVE 2 گفت:

  انتظار اینه که مث همیشه با کلاس باشه و یک یا چند لول از سایر بازیهای اکشن ماجراجویی بازار بهتر؛ و اینکه تو بحث گرافیک، بازم یه انقلاب بپا کنه. بعضی از مراحل uncharted 4 واقعا از نظر جلوه های بصری تا آخر نسلم نظیرش نمیاد احتمالا.

  1Thumb up 1Thumb down
 • Mohammadloveps4 گفت:

  من که اصلا نمیفهمم کسی حرف بدی نزده کسی هم فن بوی بازی در نیاورده پس چرا این همه منفی دادین

  0Thumb up 3Thumb down
 • Vito scaletta گفت:

  بهترین گزینه برای شخصیت بازی به نظرم جوانی سالی هست

  1Thumb up 2Thumb down
 • فرشاد گفت:

  مقاله خوبی بود اقای حلاجیان خسته نباشید ولی از همه اینا مهم تر آقای حلاجیان به نظرم فقط حضور و دیدن دوباره خود نیتن راستش برای من بیشتر خود شخصیت نیتن بود که منو جذب این بازی کرد و بیشترین چیزی که دلم میخواد ببینم اینه که کسی هم بزرگ شده باشه و باباش یعنی نیتن مثل سالیوان همراهش باشه و بهش راه و چاه رو یاد بده تا اونم مثل باباش یه شکارچی گنج حرفه ای باشه گرچه به نظرم هیچکش جای نیتن و عمو سالیوان رو نمیتونه بگیره

  1Thumb up 1Thumb down
 • Gray Fox گفت:

  انچارتدبدون نیت مثه غذا بدون نمکه،مثه لست بدون جول اه، مثه متال بدون سالید سنیک و بیگ باسه و…. بدون نیتن اصلا حال نمیده حتی النا هم اون جنبه های منحصر به فردنیتن رو نداره چه برسه بچشون.در لست لگسی هم دیدیم که کلویی و نیدین به گردشم نمیرسن.دیالوگای نیتن وسم وسالیوان انقدکه این بشر جنبه فان بودنش بالاس، هنوزم که هنوزه ادمودرحین گیم پلی میخندونه،درثانی اصلا حال نمیکنم با این جو فمنیست پرور برای جذب مخاطب در گیم وسینما.

  9Thumb up 1Thumb down
 • titanfall گفت:

  درود بر همه بچه های گیمفا آنچارتد یعنی عشق یعنی زندگی من از وقتی که نسخه چهارمش رو تموم کردم اعتقاد داشتم که نسخه بعدی میاد Neutral Neutral Neutral

  3Thumb up 0Thumb down
 • MehrdadPS4 گفت:

  دستتون درد نکنه آقای حلاجیان عالی بود من که خیلی امیدوارم که ۵ امین قسمت این شاهکار رو ببینم
  “دختر کو ندارد نشان از پدر؛ آها اون پسر بود؟ حله آقا” و “فتوشاپه؟ نه بابا جان فتومُده (به سبک سریال پایتخت خوانده شود)” خیلی باحال بودن
  Yes Rose

  4Thumb up 3Thumb down
 • Sharon 64 گفت:

  سلام کاربر جدید هستم امیدوارم با بچه های گیمفا کنار بیام . در ارتباط با بازی uncharted 4 بازی لحظات اکشن زیادی داشت که واقعا برام خیلی لذت بخش بود و تنها ایرادی که بازی داشت نو آوری وجود داشت و امیدوارم در نسخه بعدی نوآوری های بیشتری ببینیم .

  4Thumb up 2Thumb down
 • ahmadAlone گفت:

  سلام و درود خدمت تمام اعضای کبیر گیمفا ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL
  ای خدا چقدر دلم برای این شکلک تنگ شده بود ROTFL ROTFL ROTFL Grin
  از سال ۱۳۹۲ عضو سایت بودم Neutral
  یادش بخیر دانیال نوروزی Big Frown((((((( یادش بخیر همه مطالبی که در مورد the last of us میزاشت!!! یادش بخیر هادی جوربنیان Big Frown(((((( یادش بخیر مبین نعمت الهی، یادش بخیر امیر محمد جیریای Big Frown( و یادش بخیر سعید نیکبخت و قاسم نجاری Big Frown(((((((((((((
  خوب دلتنگی بسته Sweat Sweat Sweat No No No
  و در مورد کاربران عزیزی مثل امیر نخعی که به فن** میداد ما رو با فن بازی هاش یادش بخیر اون کاربر عزیز که از ساعت ۳ تا ۱۲ هر ۲۴ ساعت روز با بوگندو خوندن و عرق کردن ایکس باکس ی ها با کینکت نابود میکرد ما رو یادش بخیر او نوید کارت گرافیکی که همش این شکلک رو واسه هر پستی میزاشت Yes Yes Yes Yes و حتی یک کلمه هم حرف نمیزد Neutral

  ________________________

  خوب در مورد انچارتد ۴ هم واسه این که اسپم نشه Really Pissed Mad Razz Sweat بهترین بازی پلی استیشن ۴ بعد از گاد، بلادبورن، لست، هست. Grin

  2Thumb up 2Thumb down
 • sasuto گفت:

  خیلی دوست دارم ناتی داگ بره سمت یک IP جدید سوم شخص

  2Thumb up 0Thumb down