PUBG Corp ادعا دارد که Epic Games یکی از بهترین دوستان این شرکت است

۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

شرکت پابجی کورپ (PUBG Corp) که در حدود یک سال پیش از استودیوی اپیک گیمز (Epic Games)، به دلیل رعایت نکردن حقوق کپی رایت شکایت کرده بود، حال بر این باور است که استودیوی اپیک گیمز، به دوست و همکار خوبی برای این شرکت تبدیل شده است.

زمان زیادی از شکایتی که توسط شرکت پابجی کورپ علیه بازی Fortnite مطرح شد، نمی‌گذرد؛ در نهایت این شرکت در ماه جون سال ۲۰۱۸ میلادی از دعوی خود صرف نظر کرد و در سکوت خبری به این شکایت پایان داد. حال آقای برایان کوریگان (Brian Corrigan)، مدیر عامل شرکت پابجی کورپ، در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که هیچگونه دشمنی بین این دو شرکت بزرگ وجود ندارد؛ وی در ادامه افزود:

مردم فکر می‌کنند که ما با استودیوی اپیک گیمز دشمنی داریم، در حالی که این گونه نیست و آن‌ها یکی از بهترین همکاران ما هستند و ارتباط نزدیکی با شرکت ما دارند.

با این تفاسیر، بازی PUBG، در طول زمان از برخی المان‌های عنوان Fortnite مثل battle pass الهام گرفت و در بازی خود به کار برد و این اقدام، از نگاه آقای برایان کوریگان ایرادی ندارد؛ وی در این باب گفت:

من فکر می‌کنم همان‌گونه که بازی‌های ویدئویی از یک‌دیگر الهام می‌گیرند، ما نیز باید از تجربیات موفق سایر استودیوها درس بگیریم .

با این وجود، آقای برایان کوریگان تاکید دارد که بازی PUBG از عناوین دیگر تقلید نمی‌کند و یک بازی منحصر به فرد است. وی در این مورد گفت:

الهام گرفتن از عناوین دیگر به این معنی نیست که ما قصد داشته باشیم تا به تقلید از دیگران روی آوریم. به عنوان مثال، شرکت پابجی کورپ هیچگاه دست به چنین اقدامی نمی‌زند که یک حالت یا المان را از عنوانی دیگر برداشت کرده و با اعمال تغییراتی اندک، آن را به عنوان چیز جدیدی معرفی کند؛ بلکه ما تصمیم داریم از استودیوهای بزرگ و بازی‌های موفق درس بگیریم و از این طریق، کیفیت عناوین خود را بهبود بخشیم. با این حال، فرمول و سیستم بازی PUBG، منحصر به فرد بوده است و فکر نمی‌کنم که عنوان دیگری شبیه به آن وجود داشته باشد.

بازی PUBG هم اکنون برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی در دسترس است. همچنین شما می‌توانید برای اطلاعات بیش‌تر در مورد این بازی، به پست تحلیل فنی ۳۰# | تحلیل فنی و بررسی عملکرد بازی  مراجعه PlayerUnknown’s Battlegrounds مراجعه نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید