تصاویری از کنترلر جدید نینتندو سوییچ منتشر شد

۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

کنسول نینتندو سوییچ به عنوان یک کنسول هیبریدی، دست کاربران را در استفاده از این کنسول به سه نحو مختلف و همچنین همراه با انواع مختلف وسایل‌های جانبی، به راحتی باز گذاشته است اما این کنسول و ابزار جانبی آن یک کمبود اساسی را دارا هستند که بخشی این کمبودها در کنترلر جدید نینتندو سوییچ، رفع شده‌اند.

یکی از ویژگی‌های اساسی کنترلرهای دو کنسول اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴، وجود جک هدفون ۳٫۵ میلیمتری بود که به کاربران این اجازه را می‌داد تا بر خلاف گذشته دیگر نیازی به اتصال مستقیم هدفون به کنسول و آن هم همراه با پورت‌های مختلف نداشته باشند. با این حال، بر خلاف این دو کنسول، دیگر کنسول این نسل یعنی نینتندو سوییچ از وجود چنین ورودی در کنترلرهای خود، بی بهره بوده است.

کنسول نینتندو سوییج به یک پورت ۳٫۵ میلیمتری صدا مجهز هست اما شما نمی‌توانید در صورتی که کنسول را از طریق پایه‌ی مخصوص به تلویزیون وصل کرده باشید، در صورت وجود فاصله، بدون دردسر از یک هدفون استفاده کنید. از آن طرف نیز هیچ یک از وسایل جانبی این کنسول مانند کنترلرهای مخصوص به آن، به چنین ورودی مجهز نبودند.

حال شرکت PDP، کنترلر جدیدی را برای این کنسول بازی معرفی کرده است که از نظر ظاهر و امکانات، کاملا به نسخه‌ی حرفه‌‌ای کنترلر مخصوص نینتندو سوییچ شباهت دارد. البته بر خلاف نسخه‌ی اصلی کنترلری که توسط نینتندو توسعه یافته، این‌بار شاهد چند کلید جدید به همراه یک ورودی جک ۳٫۵ میلیمتری صدا هستیم. یکی از دکمه‌های جدید، در کنار استیک سمت راست قرار گرفته است که با نگه داشتن آن و سپس فشردن دکمه‌های بالا و یا پایین، می‌توانید میزان صدای دستگاه را تنظیم کرده و یا با دوبار فشردن آن، صدای میکروفون را قطع کنید.

در پشت دستگاه نیز چند کلید قابل برنامه‌ریزی قرار گرفته‌اند که مشابه‌ی آن را در کنترلرهای الیت (Elite) کنسول اکس‌باکس وان مشاهده کرده‌ایم. ما مورد که ممکن است باعث ناراحتی برخی کاربران شود، عدم پشتیبانیاین کنترلر از بلوتوث و قابلیت‌های بی‌سیم است و برای استفاده از آن، باید آن را مستقیما به کنسول نینتندو سوییچ متصل نمایید. البته ای مورد باعث خوشحالی برخی کاربران نیز می‌شود که همیشه نگرانی اتمام شارژ باتری کنترلر خود را دارند.

همچنین بر اساس تصویر بالا، شاهد قابلیت شخصی‌سازی ظاهری این کنترلر هستیم. این وسیله‌ی جانبی در چهار رنگ قرمز، آبی، مشکی و بنفش و با هر چهار رنگ با طرح کامو (Camo) مورد عرضه قرار گرفته است. هم اکنون این کنترلر با قیمت ۲۴٫۹۹ دلار در فروشگاه آمازون (Amazon) در دسترس قرار گرفته است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید