بازی نبوغ | روش‌های دیوانه‌واری که بازی‌بازان برای شکست باس‌ها به کار بردند

باس‌های بازی‌های ویدئویی بسیار عجیب و غریب هستند. دسته‌ای از باس ها وجود دارند که گاهی با آن‌ها روبرو می‌شوید و ظاهر بسیار خوفناکی دارند اما وقتی آن‌ها را شکست می‌دهید با خود می‌گویید « همین بود»؟ آن همه یال و کوپال و آن سلاح خفن ؛ به همین سادگی؟

اما دسته ای دیگر از باس‌ها در عین ظاهر ساده و بی خطر، حسابی پدر در می‌آورند و مبارزه با آن‌ها اصلا و ابدا کار آسانی نیست. معمولا همینجاست که هوش بازی‌بازان به کمک آن‌ها آمده و روش‌های جدیدی را ابداع می‌کنند؛ این مورد در بازی‌های نقش آفرینی و به خصوصی در بازی‌های استودیوی فرام سافتور بسیار مشاهده می‌شود چون شما اصولا در این بازی‌ها راه‌های زیادی برای کشتن باس‌ها در بازی در اختیار دارید. در این مقاله قصد داریم به توصیف روش‌های دیوانه واری بپردازیم که بازی‌بازان برای شکست باس‌ها به کار بردند.

باس Gyoubu Oniwa در بازی Sekiro Shadows Die Twice:

اولین باسی که واقعا در بازی Sekiro حکم یک باس را ایفا می‌کند باس Gyoubu Oniwa است . اگرچه مبارزه با این باس کار بسیار دشواری است اما شاید باور نکنید که اگر بخواهید می‌توانید در عرض چند ثانیه این باس را از پای در آورید. یکی از کاربران یوتیوب به نام Distortion2 در یکی از ویدئوهای خود روش عجیبی برای شکست این باس را نمایش داد. وی از حربه‌ای استفاده کرد که این باس وی را تعقیب کند و سپس در حین تعقیب از لبه پرتگاه به پایین دره پرتاب شود و بمیرد؛ به همین سادگی.

باس GANONDORF در بازی The Legend of Zelda: Twilight Princess

Ganondorf, را می‌توان جدی‌ترین و از خطرناک‌ترین باس‌های شیطانی سری Zelda به شمار آورد اگرچه مبارزه با وی بسیار کار سختی است اما می توان با یک روش جالب  آن را از پای در آورد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک طعمه ی قلاب ماهی ظاهر کنید؛ در این صورت Ganondorf مدت زیادی به ان خیره می شود و شما فرصت کافی در اختیار دارید تا به وی ضربه بزنید. چند بار که این کار را تکرار کنید کار وی تمام می‌شود و این باس شیطانی خوفناک را شکست خواهید داد.

باس KALLE DEMOS در بازی The Legend of Zelda: The Wind Waker

KALLE DEMOS یکی از باس‌های بازی The Legend of Zelda: The Wind Waker است که برای شکست دادن وی در حالت عادی به یک استراتژی خیلی خاص و دقیق نیاز دارید. معمولا استراتژی که بازی بازان به کار می‌برند استفاده هم‌زمان از بومرنگ و حمله یا ضربه نقظه ضعف باس است تا در نهایت این باس را شکست دهند. البته می‌توانید روش دیگری را نیز امتحان کنید کافی است تا کار کنید تا آب با  موجبدن این موجود گیاهی تماس پیدا کند که این کار باعث سوختن و سپس منفجر شدن وی می شود؛ به نظر می رسد راه دوم بسیار بهتر است.

باس ATHEON در بازی Destiny

به مانند بسیاری از باس‌های بازی Destiny مبارزه با باس Atheon نیز بسیار سخت است. زیرا وی نوار سلامتی بالایی داشته و ضربات وی نیز آسیب زیادی به شما وارد  می‌کنند. اگرچه روشی که می خواهیم از آن صحبت کنیم دیگر وجود ندارد اما روش جالبی بود. شما می توانستید Atheon را به لبه‌ی پرتگاه بکشانید تا وی از پرتگاه به پایین پرتاب شده و بمیرد. این روش (گلیچ) در آن زمان خیلی پرطرفدار بود ولی در نهایت بانجی با انتشار به‌روز‌رسانی آن را برطرف کرد

باس OLD DEMON KING در بازی Dark Souls 3

Dark Souls 3 و مبارزات آن دیگر برای عده‌ی کثیری از بازی بازان آشناست. باس‌های بازی بسیار قدرتمند و البته بسیار بی رحم هستند که برای مبارزه با آن‌ها باید دقت و سرعت کافی داشته باشید. OLD DEMON KING یکی از باس‌های بازی است که انصافا مبارزه با آن اصلا کار آسانی نیست اما برای شکست دادن این باس نیز روش بسیار جالبی وجود دارد. کافی است تا در فاز دوم مبارزه، به سمت دیوار خارجی بدوید و به آن بچسبید. OLD DEMON KING هنگامی که قصد دارد به سمت شما بیاید، میان دیوار‌ها گیر می‌کند و عملا هیچ کار دیگری نمی‌تواند انجام دهد؛ اینجاست که شما باید با وارد کردن ضربات متعدد با شمشیر خود به OLD DEMON KING، او را نابود کنید.

باس THE DESTROYER در بازی Borderlands

THE DESTROYER نام آخرین باس بازی Borderlands است. تقریبا می توان گفت DESTROYER یک باس ضد گلوله است و بنابراین با توجه به نوار سلامتی و مقاومت بالای این باس، شکست دادن آن کار بسیار دشواری به نظر می‌رسد و زمان زیادی را اشغال خواهد کرد. اما اگر تنبل‌تر از این حرف‌ها هستید، بهتر است به پشت تخته سنگی که در آن مکان قرار دارد بروید و با فشردن مداوم کلید R2 به باس مورد نظر شلیک کنید. اگرچه پروسه‌ی شکست باس در این روش زمان زیادی طول خواهد کشید اما مطمئن باشید در این روش هیچ آسیبی به شما نمی‌رسد.

باس نهایی بازی Two Worlds

Two Worlds شاید بازی بسیار وسیع و طولانی باشد اما نه برای اسپیدرانر‌ها. یکی از همین دسته از افراد با انتشار ویدئویی ادعا می‌کند که راهی برای شکست این باس در عرض ۲ دقیقه یافته است. او از روشی استفاده کرده که از این طریق مردم روستا به باس حمله کرده و او را از پای در می آورند در حالی که شخصیت اصلی بازی عملا هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

باس THE FEAR در بازی Metal Gear Solid 3

Metal Gear Solid 3 از جمله بازی‌هایی است که ابزارهای زیادی برای شکست دادن باس‌ها و دشمنان در اختیار شما قرار می‌دهد اما شاید بد نباشد که بدانید روش‌های بسیار ساده‌تر نیز برای انجام این کار وجود دارد؛ حداقل در مورد باس The Fear، یکی از مرگ بار ترین اعضای گروه Cobra که این طور است. برای این کار باید ابتدا اسنیک خود را به مرگ بزند. در این صورت Fear که مشهده کند اسنیک مرده است، از محل دور می شود در این لحظه اسنیک می‌تواند بلند شده‌ مشعل خود را روشن کند، به سمت fear حمله کرده و وی را به آتش بکشد.به طور ناباورانه‌ای مشاهده می‌کنید که Fear همانجا ایستاده و کاری نمی‌کند تا در آتش بسوزد و به کام مرگ فرو رود.

 باس نهایی بازی JUST CAUSE 3

General Di Ravello به عنوان باس پایانی بازی JUST CAUSE 3 در این بازی حضور دارد. اگرچه نبرد با این باس کمی دشوار است اما می‌توانید در عرض چند ثانیه این باس را از پای در آورید. تنها کافی است تا از Tether برروی هلیکوپتری که General Di Ravello در آن قرار دارد استفاده کنید تا هلیکوپتر وی به رودخانه سقوط کند. در این صورت مشاهده می کنید که هلیکوپتر وی منفجر شده و او نابود می‌شود؛ به همین راحتی.

باس GREAT CENTIPEDE در بازی Nioh

به مانند سایر باس‌های بازی Nioh، باس Great Centipede اصلا دشمن آسانی نیست. اما روشی وجود دارد که مبارزه با این باس را بسیار ساده می‌کند. کافی است فقط یک ستون پیدا کنید و این باعث می‌شود تا Centipede به دور خود بپیچد و اگر کمی آن طرف‌تر بروید، دیگر نمی تواند به شما دست پیدا کند در این صورت اگر به قسمت عقبی بدن وی ضربه بزنید و این کار را تکرار کنید، باعث می‌شود تا این باس را به راحتی شکست دهید.

باس‌های بازی Dead Rising

Dead Rising به بازی بازان اجازه داد تا از NPC‌ها به عنوان پشتیبان در مبارزات با باس‌ها استفاده کنند. اما آن‌ها قادر به انجام کارهای بیشتری هستند. اگرچه آن ها قادر به کشتن باس نیستند اما می‌توانند به وی حمله کرده و تا آخرین قطر‌ه‌ی خونشان به باس مورد نظر آسیب برسانند. پس از کشته شدن تمامی NPC‌ها، مشاهده می‌کند که میزان سلامتی باس مورد نظر بسیار کاهش یافته و تنها لازم است تا چند ضربه‌ی نهایی را به آن وارد کنید.

باس THRESHER MAW در بازی Mass Effect 2

ماموریت‌های Loyalty نقش بسیار مهم و اساسی را در گیم‌پلی بازی Mass Effect 2 ایفا می‌کردند. طی یکی از این ماموریت‌ها باید به Tuchanka سفر می‌کردید تا به Grunt و مشکلات وی در این سیاره  رسیدگی کنید. طی یکی از مراحل این سیاره، شاهد یک باس فایت آن هم با موجودی به نام Thresher Maw بودیم. برا شکست دادن این باس کافی است به پشت تخته سنگی که در آن محل وجود دارد رفته و پنهان شوید؛ در این صورت زمانی که Thresher Maw می‌خواهد به شما حمله کند، حملات وی به شما برخورد نمی‌کند. بنابراین وقتی که در پشت تخته سنگ پنهان هستید، سلاح خود را بیرون آورده، هدف بگیرید و شلیک کنید.

باس Mergo’s Wet Nurse در Bloodborne

باس Mergo’s Wet Nurse که  بازی‌بازان Bloodborne عموما آن را با نام باس نرس می‌شناسند، از آن دسته باس‌‌هایی است که مبارزه با آن به خصوص در فاز دوم  اصلا آسان نیست زیرا در فاز دوم، محیط مبارزه تاریک و مه آلود شده و Mergo’s Wet Nurse یک کلون (موجودی شبیه به خود) را ظاهر می‌کند. این فاز حدودا یک دقیقه زمان می‌برد و در این زمان با  کلون خشمگین  Mergo’s Wet Nurse روبرو هستید که در رفتن از دست وی اصلا کار آسانی نیست. کلون نرس مبارزاتی مشابه باس اصلی دارد. هایی که به شخصه در مبارزه با این باس آزمایش کرده و پاسخ گرفتم این بود: هر زمان که Mergo’s Wet Nurse کلون خود را ظاهر می‌کند. کلون مبارزات و قابلیت‌های مشابه باس اصلی دارد با این تفاوت که او‌ می‌تواند تلپورت شود و هرجا که بروید درست پشت سر شما ظاهر شود.  هرگز سعی نکنید با کلون باس مبارزه کنید. یکی از روش‌هایی که در طول تجربه‌ی بازی به آن دست یافته و موفقیت آمیز بود این است که هنگام ظاهر شدن کلون، تنها باید در امتداد دیوار محل مبارزه (به سمت کنج دیوارها) دویده و از معدود ضربات کلون که اکثرا هم به شما برخورد نخواهند کرد، جاخالی بدهید در این صورت این فاز به پایان رسیده و دوباره می‌توانید به سراغ مبارزه با باس اصلی بروید؛ چندبار که این کار را تکرار کنید، می‌توانید باس Mergo’s Wet Nurse را شکست دهید.

در نهایت اگر شما نیز روش‌های مشابهی را برای کشتن باس‌های حاضر در بازی‌های ویدئویی آزمایش کرده و یا سراغ دارید، حتما در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910(16 رای, میانگین آرا 9٫31 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • s.a.m گفت:

  من با نظرتون درباره ی باس فایت آخر لیست یعنی
  Mergo’s wet nurse مخالفم .
  این باس فایت واقعا یکی از ساده ترین باس فایت های بلاد بورن هستش و خیلی ساده و بدون دغدغه میشه زدش
  به نظرم سخت ترین باس فایت این بازی همون لودویگ باشه چون قشنگ ۶ ساعت وقتمو گرفت تا تونستم شکستش بدم .
  لامصب خیلی وحشیه !!!
  ممنونم از مقاله تون آقای حلاجیان عزیز
  جالب بود برام

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 70Thumb up 8Thumb down
  • سعید حلاجیان گفت:

   خواهش میکنم دوست عزیز
   به هر صورت هر کس تجربه متفاوتی داره
   و کلا تو بازی‌های میازاکی یا فرام سافتور دست گیمر کاملا بازه
   و کشتن باس ها به یک یا دو روش خاص محدود نیست
   منتها فاز کلون باس نرس واقعا چالش برانگیزه و از اون دسته باس‌هایی هست که خیلی ها باهاش به مشکل خورده بودن

   28Thumb up 2Thumb down
  • Anarchy GoD گفت:

   orphan of k*s از همشون سختتر بود مخصوصا اینکه به احتمال زیاد موقع عرضه اش سیوت NG+ بوده. پشت سرهم تک ضرب کیل میزد.

   11Thumb up 2Thumb down
   • s.a.m گفت:

    درست حدس زدی رو NG+ دی ال سی رو رفتم .
    شاید باورت نشه داداش ولی من هرچقدر روی باس فایت لودویگ انرژی گذاشتم ، ۱ درصدش روی باس فایت کاس انرژی گذاشتم . خیلی راحت رد کردم این باس فایت رو ولی لودویگ …
    هر شخصی تو یه باس فایت مختلف نسبت به دیگران بیشتر گیر میکنه .
    ممکنه یه باس فایت واسه شما خیلی راحت باشه ولی من چند روز وقت بذارم تا بزنمش یا برعکس

    6Thumb up 0Thumb down
  • PERSIAN NAZI گفت:

   حالا من لودویگ رو راحت زدم ولی رو اورفنت اف کاس دهنم سرویس شد

   4Thumb up 1Thumb down
  • MASOUd 1000 گفت:

   داداش لودویگ که خیلی اسون بود مخصوصا اگه والتر رو احضار کنی
   من با لول ۸۲ دفعه ی سوم زدمش
   سخترین باس Ebrietas, Daughter of the Cosmos بود که با یه بار تیر هوایی زدن خدابییامرز میشدی جونشم خیلی بود
   مارتیر لوگاریوس هم باس سختی بود

   4Thumb up 0Thumb down
   • s.a.m گفت:

    مشکل اینجاست که توی بلادبورن لول شما تا یه حدی که میرسه (قبل از اینکه بازی رو تموم کنی ) ، بازی خیلی راحت میشه ولی اگه نیو گیم پلاس بری ، همه چی بر میگرده خونه ی اول و هر چقدر هم که سلاح ها و شخصیت اصلی رو ارتقا داده باشی دیگه فایده نداره (انگار تازه روز اوله داری بازی میکنی )
    شما احتمالا بازی رو بدون نیو گیم پلاس تموم کردی ولی من بعد از اینکه یه بار نسخه ی اصلی رو تموم کردم به خاطر دی ال سی رفتم نیو گیم پلاس رو شروع کردم
    من نیو گیم پلاس رو با لول ۱۰۰ شروع کردم و مجبور شدم تا لول ۱۵۰ برسم تا لودویگ رو بزنم
    وگرنه اگه لول من زیر ۱۰۰ بود و دی ال سی رو شروع میکردم(قبل از NG+) قطعا تا این اندازه کار برام سخت نمیشد

    6Thumb up 2Thumb down
 • sonicer گفت:

  ۱ غول بز تو قلعه برعکس بازی Castlevania: Symphony of the Night هستش که کشتن با ریچتر خیلی سخته. اما کافیه با چاقو برید رو سکو و خشم چاقو رو چند باز بزنین.

  11Thumb up 0Thumb down
 • Y PS گفت:

  خسته نباشید آقای حلاجیان
  برای باس های سری سولز روش های جالبی وجود داره و من واسه یکی از باس های دارک سولز ۱ خواستم از کلک مخصوص استفاده کنم ولی جواب نداد متاسفانه ROTFL مجبور شدم مردانه باهاش مبارزه کنم!
  برای OLD DEMON KING هم فکر کنم ۲۰ بار مردم تا زدمش!

  4Thumb up 0Thumb down
 • mohammadnik1994 گفت:

  درمورد طرفند ۱۲ساعت مداوم بازی کردن بلاد بورن و اسونتر شدن باس هاش اشاره نکردی ادمین جان
  من یبار دارک سولز۱رو بازی میکردم روی پل یه باس هست میاد تراست دیمون هست فک کنم توی قسمت خراب لبه پل باهاش درگیر بشی جاخالی بده میوفته از پل پایین بعد تبر غول آساش روهم میده بهت
  توی بازی دیمن سولز هم نسخه سفارش اروپاش یه باگ جالب داره که اگر از مه ورودی منطقه باس داخل نشی میتونی از دور قشنگ باس رو با تیرکمون مورد عنایت قرار بدی و به راحتی حالشو ببری
  اینا حاصل یه عمر دیوونه بازی با شاهکار های میازاکیه

  11Thumb up 0Thumb down
 • Erfanking گفت:

  جالب بود
  Old demon king رو نمی‌دونستم .کلا ولی راحت بود فکر کنم تا حالا اصلا برابرش شکست نخوردم.
  بردرلندز هم دقیقا به همین روش زدمش.

  7Thumb up 0Thumb down
 • Xbox Life گفت:

  خیلی ممنون مقاله بسیار جالب و خوبی بود ولی ای کاش لینک ویدیو هاشونو میزاشتید.
  یه ترفند هم واسه باس nameless king میذاشتید بهتر بود یا guardian ape که منو رسما روانی کرد.ROTFL ROTFL ROTFL
  شخصا تو باس gyoubu oniwa تو سکیرو خیلی اذیت شدم تا نقطه ضعفشو پیدا کنم ولی جدا از شوخی این ترفند ها اصلا دلچسب نیستن و لذت جنگیدن و زخمی شدن و استفاده از gourd (هیل) رو میگیرن.

  6Thumb up 2Thumb down
 • MehrdadPS4 گفت:

  عالی بود سعید جان ممنون
  البته باس های زیادی تو این لیست می تونستن قرار بگیرن مثلا باس بسیار سخت و رو مُخی مثل Demon Of Hatred تو بازی Sekiro که یه روش باورنکردنی ساده ای برای کشتنش هست.
  البته مورد آخرتون (Nurse) به نظر من اونقدر ها هم سخت نیست

  8Thumb up 0Thumb down
 • sadegh.si گفت:

  خسته نباشید اقای حلاجیان؛ یک مقاله ساده اما بسیار جالب و ناب.
  به شخصه از باس های نام برده فقط واسه چندتاشون تونستم روش متفاوت پیدا کنم!
  بعضی از دوستان رو هم دیدم که میگفتن میشه باس undead asylum رو همون اول کاری کشت! خودم تست نکردم ( بازی این همه مدت رو سیستمه هر روز میگم یه مدت دیگه تست میکنم Laugh ) و البته خیلی هم حوصله میخواد.(راستی دارک سولز ۱ هم سوژه خوبی بودا!)
  در کل مقاله جالبی بود با تشکر Rose .

  4Thumb up 0Thumb down
 • joel گفت:

  ممنون بابت مقاله جناب حلاجیان عزیز Yes
  در مورد باس Mergo’s Wet Nurse مگه روش دیگه ای هم واسه زدنش هست Question من چندین بار باهاش مبارزه کردم و خوب رو فاز تلپورت بهترین کار فراره Question ( که به نظرم از رو بازی god hand الهام گرفته شده مبارزه با Ezel ساخته میکامی)
  جذاب ترین باس ها هم لا اقل در بازی اصلی با اختلاف به نظرم دو باس امیگدالا و گرمن هستند و البته باس فایت منطقه الد یارنام Question

  2Thumb up 1Thumb down
 • Loyal Wolf گفت:

  راستش راجع ب باس Gyoubu Oniwa راستش میتونست جاش owl باشه چون واقعا باسی که باید خیلی صبر داشته باشی و دفلکت هاتم باید به موقع باشه ی ویدیو من دیدم که owl و میندازه گوشه کنار بین در و دیوار انقدر میزنه میمیره حتی کسی که رکورد اسپید ران این بازی رو هم انجام داده بود تو ۲۲٫۲۲ دیقه هم از همین کارا استفاده کرده دوستانی که آپدیت ۱٫۴ سکیرو رو دارن اون حرکتی نویسنده محترم وب سایت اشاره کردن بهش و دیگه عمل نمیکنه و شما نمیتونید بپرید بالا

  4Thumb up 0Thumb down
 • joel گفت:

  یک روش در مورد باس فایت Micolash هم خودم فهمیدم و چند بار هم امتحان کردم و این حقه صد در صد جواب میده Grin
  مواد لازم Grin ؛ کوکتل مولوتوف حد اکثر،تیر کامل،چاقوی معمولی و علل خصوص چاقوی سمی حد اکثر و سایر پرتاب کننده ها.
  قبل از اینکه خودشو بپره داخل خونه یا گودال Question
  رو پله های تقاطع وایستید و همه تیرا و کوکتلا رو روش خالی کنید و سپس با تیرای سمی تقریبا ۹۵ درصد خونشو ببرید واسه این کار باید هر دفعه ۳ تا چاقوی سمی بهش بزنید و صبر کنید تا سمی بشه و خونش کم بشه و این کار تا زمان تموم شدن چاقوها ادامه بدید بعدش یا همون جا میمیره یا میپره داخل و با یکی دو ضربه میمیره Question Yes
  به قول جناب اقا بابایی بازی نامردی روش نامردی میخواد ( باس بزن در رو لعنتی Grin)

  3Thumb up 0Thumb down
  • The mythical hunter گفت:

   چه جالب
   فکر میکردم فقط خودم این روشو بلدم Grin
   ولی با اینکه الان لول۲۵۰ هستم و نیو گیم پلاس ۹ یا ۱۰ (دقیق یادم نمیاد عدد نیو گیم پلاسمو)هنوزم برام خیلی سخته تو فاز دوم موقعی که پرید پایین شکستش بدم ، یه دونه کال بیاند میزنه وان شات میشم Laugh Laugh
   ولی هیچکدوم از باسفایت ها به گرد پای لارنس نمیرسن
   خودم همه باس های بازی رو حداقل چهار بار شکست دادم اما هیچوقت نتوسنتم لارنس رو بیشتر از یکبار بکشم
   اگه بخوام به سختی های لارنس اشاره کنم به :
   محیط باسفایت برای همچین باسفایتی بشدت کوچیکه ،خودش اگه فقط دوتا از اسلش هاش بهت بخوره میمیری ، تو فاز اخر بشدت ارمورش میره بالا به حدی که ضربه ای همیشه ۸۰۰ تا جون کم میکرد تو فاز اخر به زور ۲۰۰تا کم میکرد ، استان کردنش بشدت سخته ،حرکت هاش غیر قابل پیشبینیه ،نقطه ضعف نداره و…….
   پدرم در اومد تا کشتمش ولی با کشتنش تونستم درصد تروفی هارو صد در صد کنم Grin Grin Laugh
   ولی بلاد بورن شاهکاریه که مثل یه الماس تو ویترین نسل هشتم هست Smile

   7Thumb up 0Thumb down
 • maximum of pain گفت:

  باس The End هم میتونست اینجا باشه. از بازی MGS3 . صرفا یه مدت نری سر بازی خودش به دلیل کهولت سن میمیره

  7Thumb up 0Thumb down
 • Lor'themar گفت:

  پارتی بازی تا کی
  اونا هرچی دلشون میخاد بگن بعد ما یه کامنت در جوابشون میزاریم تایید نمیکنید

  6Thumb up 7Thumb down
 • 00peyman00 گفت:

  خسته نباشید آقای حلاجیان
  توی این لیست میتونست باس quiet هم باشه که میتونستیم با دراپ کردن یک سوپلای روی سرش اون رو بی هوش کنیم
  ممنون از مقاله

  6Thumb up 0Thumb down
 • The mythical hunter گفت:

  اقا مقاله عالی بود اقای حلاجیان
  اما یه چیز دیگه هم جاش تو لیست جاش خالیه
  تو بازی stronghold crusader 1 توی مرحله اخر بخش داستانی(که تمامی شخصیت های بازی بر علیهت میشن) اگه مالیات رو تا اخر کم کنی (یعنی به جای مالیات گرفتن ، مالیات بدی) پولت نامحدود میشه Laugh ROTFL
  اسپم: اقا ، میخوام dishonored۲ رو بخرم بنظرتون ارزش خریدن داره؟

  3Thumb up 1Thumb down
 • Mojtaba VMPR گفت:

  ای کاش باس The end رو میذاشتین از متال گیر ۳
  و ای کاش باس شنی از مگامن ۲ هم بود
  ولی در کل مقاله ی جالب و خوبی بود
  خسته نباشید

  3Thumb up 0Thumb down
 • Anarchy GoD گفت:

  مقاله ی بسیار جالبی بود. ولی مقاله بیشتر درباره ی “چیز کردن” (cheesing) باس ها بود تا روش های دیوانه وار. جای باس های Destiny و SotC هم خالیه. کلا اکثر باس های سری Souls و Sekiro رو میشه “چیز” کرد.

  4Thumb up 0Thumb down
 • Armageddon گفت:

  باس فقط Adamantoise فاینال فانتزی اینقدر بزرگه در برابرش اندازه مورچه میشیم بزرگ ترین باسی هست که تو عمرم کشتم

  4Thumb up 0Thumb down
 • General death 1994 گفت:

  باسه old Dimon king که واقعن سخت بود من با کمک کشتمش ۳ نفری، Laugh
  بدتر از همه در مورد این باس اینه که قبل رسیدن بهش یه ماره غول اسا هم جلوی درب ورودیه ایشون چمبره زده و اینکه از بالا هم دوتا تیر کمونه غول اسا نمیزارن تکون بخوری من یادمه چند روز درگیره این سوراخ سنبه های تیرکمون اون بالا و همین ماره بودم.

  3Thumb up 1Thumb down
  • Loyal Wolf گفت:

   کشتن ماره اتفاقا کاری نداره راه حلی که خودم پیدا کردم اینه قبل از اینکه ماره پیداش بشه با سرعت بدوهر موقع صدای پرتاب شدن تیر رو هم شنیدی یه رول بزن بعد به سمت همون دری بدو که old demon king توشه وقتی با سرعت بری سمت راستش ماره که بیرون میاد تو رو دیگه نمیتونه ببینی بعد انقدر با شمشیر بزن تا بمیره در مورد old demon king دقت کنی چن تا مانع برات گذاشته که دورشون بچرخی دور old demon king بچرخ تا موقعی که اون گرزشو بکوبه زمین هر وقت زد ۳ تا ضربه بزن بعد دور شو وقتی حرکت های پشت سر همشو زد دوباره همین کارو کن ( اگر کلاس pyromancer داری کارت به مراتب خیلی راحت تره من بهت پیشنهاد میدم بیلد warrior pyromancer بسازی که راحت تر میتونی بزنیش )

   2Thumb up 0Thumb down
 • Eagle of assassins گفت:

  سر old demon king پیر شدم Sweat Frown
  ایکاش زودتر می فهمیدم همچین روشی هست ولی بازم ممنون بابت مقاله جالب و لحن نوشتاری تون Heart

  2Thumb up 0Thumb down
 • mobin gamer 10 گفت:

  مطلب جالبی بود ممنون از شما.
  یاد یه خاطره ای افتادم. من اونموقع عاشق بازی duck nukem 3d بودم و خیلی بازی میکردم یادمه سر باس اخر اون موجودات گربه مانند ( Laugh ) که تو یه محیط سبز بود برای اینکه ببرمش میرفتم یه قسمتی از اون اتاق یه محفظه کوچیک اب داشت میرفتم داخل اب و از اونجا بهش شلیک میکردم تا تموم میشد Grin Laugh

  3Thumb up 0Thumb down
 • Ali G_H گفت:

  هنوز نعره های این باسه Gyoubu Oniwa تو گوشمه . “MYNAME IS GYOUBU ONIWA”

  5Thumb up 0Thumb down
 • head of demon گفت:

  سخترین باس هایی ک زدم
  Ludwig bloodborne
  Nameless king ds3
  dark lurker ds2
  sir alonn ds2
  Fume knight ds2
  radec killzone 3
  واقعا دارک سولز ٢ توی زمینه باس فایت خیلی سخت بود

  6Thumb up 0Thumb down
 • PlayDead گفت:

  Mergo’s Wet Nurse باس فوق العاده ای بود واقعا بیشترین میزان نبوغ میازاکی رو تو باس ها و فضاسازی بلادبورن میشه دید البته مبارزه باهاش خیلی هم سخت نبود کافی بود وقتی میرفت تو فاز دوم فقط بدوی و فاز اول هم یه ضربه بزنی و بیای عقب کلا سرعتی نبود و کشتنش تقریبا راحت بود

  2Thumb up 0Thumb down
 • MASOUd 1000 گفت:

  دوستان یه نکته جالب در مورد بلادبورن
  اگه یادتون باشه که مطمعنم هست بعد کشتن Mergo’s wet nurse که ترجمش میشه پرستار گهواره ی مرگو صدا گریه ی خود مرگو رو میشنویم که توی گهواره ی هست و بعد چند ثانیه گریه کردن میمیره
  ولی اگه تاینی موزیک باکس رو به صدا در بیارید(همونی که دختر فادر گاسکوین بهتون میده )میبینید که مرگو توی ثانیه های اخر زندگیش میخنده و بعد میمیره
  حال کردی چه راز خفنی بهتون گفتم!

  6Thumb up 1Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  ه جالب اولین باره میشنوم یا بهتره بگممیفهمم چقدر راحت میشه شکستشون داد مخصوصا باس سکیرو رو پدرمو دراورد.

  0Thumb up 0Thumb down
 • chibikenpachi گفت:

  من Bloodborne شاهکار هیدتاکا میازاکی رو پلات کردم و the old hunters رو تازه شروع کردم In Love In Love In Love .سخت ترین باس بازی روی درجه آخر(ششم) به نظر من shadows of yarnam بود.
  سخت ترین باس DLC هم Ludwigهست…!

  3Thumb up 0Thumb down
 • chibikenpachi گفت:

  دویدن تو یه شعاع بزرگ تو فاز دوم باس آخر بلاد بورن رو من از ترس جونم تو همون ران اول فایت یاد گرفتم!!!!نیاز به حفظ جون مادر اختراع هست Grin Grin Grin Grin

  2Thumb up 0Thumb down
 • Mohammad ali psi گفت:

  سخت ترین باس عمرم nameless king از دارک سولز ۳ بود. دو تا فاز داشت اول با یه پرنده میومد بعدش خودش قسمت اول که راحته ولی وقتی خودش میاد که دیگه بد بختی. هیچ روش خاصی هم نداره. با تشکر از اقای حلاجیان.

  0Thumb up 0Thumb down
 • wastelander گفت:

  آقا تو مورتال کامبت آلتیمیت سگا یادمه واسه زدن موتارو ساب زیرو بدون ماسک رو ورمیداشتی فقط تند تند مشت بالا رو میزدی میومد جلو هی مشت میخورد میرفت عقب میشد راحت زدش. Cool Cool Cool
  یادمه خیلیا واسه زدنش مشکل داشتن چون جادوها رو برمیگردوند

  1Thumb up 0Thumb down
 • Dead stranding گفت:

  سلام دوستان؛
  تو بازی sekiro من‌از روشی استفاده میکردم که تو اکثر باس ها جواب میداد
  و اون اینکه دکمه سرعت رو بگیرید و با فاصله ی معین از باس بچرخید تا ضربشو وارد کنه، بعد از زدن ضربه خب احتمالا با سرعتی که در حال چرخیدن به دور باس دارید پشتش قرار میگیرد و بسته به باس مورد نظر میتونید یک یا چند ضربه وارد کنید.
  هرچند تو باس owl و ایشین آشینا باید از روش های دیگه ای هم کمک بگیرین.
  مثلا تو باس آخر فاز ۳ و ۴ باید فاصله رو زیاد کنید و به جای چرخیدن با سرعت ب دور باس، جا خالی به سمت جلو هنگام پرش باس رو انجام بدید.
  هر کسی تو هر باس سکیرو گیر کرده بگه تا نزدیک ترین راه حل رو بهش بگم …
  البته

  1Thumb up 0Thumb down
  • Loyal Wolf گفت:

   راستش این حرکت خیلی قدیمیه و تو تمام باس های fromsoftware جواب میده البته اونایی که خیلی بزرگن یه جورایی حیوون محسوب میشن البته خود بازی بهتون راه حل سادشونو بهتون پیشنهاد میکنه اگر سولز و بازی کرده باشی با نوشتن راهنمایی تو زمین بهت میگه چی کار کنی البته به صورت معما تو بازی سکیرو تمام باس ها به جز demon of hatred که از همین قانون استفاده میکنه (که باید هی دورش بچرخی ) همشون اتک دفلکته demon of hatred تو این باس یه نوع سوت مخصوص هست (که البته باید اون میمون گنده سفیده رو بکشی بعد بدی به sculptor که اپدیتشو برات بزنه با اون اپدیت میتونی استفاده کنی) که وقتی میزنی demon of hatred گیج میشه تو میتونی هی بزنی یه فیسشو راحت میتونی بزنی البته تا ۳ بار میتونی سوت بزنی تا دو فیس میتونی هی دورش بچرخی فیس اخر ک خیلی جنب و جوش باس میزنه بالا میتونی استفاده کنی باس headless هم از سوت خیلی میترسه و گیج میشه البته راه حلی ک بسیار آسونه اینه که با umbrella بشینی دورش بچرخی ولی خودمونیم بازیش اونقدر ا هم سخت نیست آ ROTFL ROTFL

   0Thumb up 0Thumb down
   • Dead stranding گفت:

    دوست عزیز ؛
    تو سری سولز بورن و ni oh به محض فشردن کلید سرعت نوار استقامت خالی میشه و بسیار محدود و نا کار آمده و اساس این بازی ها جای خالی و دفاع به موقع هست.
    نکته کلیدی سکیرو نسبت به بقیه بازی های میازاکی و نیوه پر نشدن نوار استقامت حین استفاده از سرعت هست.
    از طرفی باید اعتراف کنم تنها باسی که نتونستم شکست بدم همین demon of hatred بود.
    دلیلشم بزرگی باس بود که زاویه دوربین رو تو ps4 به خوبی نشون نمی داد و فقط پاهاشو می دیدم نمیتونم واکنش هاشو متوجه شم

    0Thumb up 0Thumb down
    • Loyal Wolf گفت:

     با دور چرخیدن نوار استامینا خالی نمیشه که قرار نیست دور طرف بدوی که سپرو میگیری دورش میچرخی سری سولز بورن شما باید خب بیشتر تمرکزتون رو استامینای خودتون باشه و در حدی اتک یا رول میکردید که بدونید نوار استامینا در وضعیتی قرار بگیره که بشه دفاع کرد البته بستگی ب کلاستون داشت در مورد حرف دومتون سکیرو کلا نوار استامینا نداره جاش نوار استقامت داره خب اینطوری واقعا دست ادم باز تره برای همین تو نظرات قبلی هم گفته بودم سکیرو به مراتب راحت تر از سولزه البته برای کامل تموم کردن بازی باید demon of hatred بکشی امیدوارم بتونی بکشیش درست بد بدنه ولی حیفه لذتشو از دست بدی Heart

     0Thumb up 0Thumb down
 • Old_Gamers گفت:

  یک روش هم برای راحت زدن دمون کاپرا تو دارک یک هست . بیرون درب مه واستی و از بالای درب بمب بندازی تو حیاط . اگه دقت کنید تنها باسی هست که فضای بالای محوطه باس بسته نیست . البته باید بیایید عقب تا به اولین یا دومین پنجره اولین ساخنمون برسید با کمون نشونه به اسمون بگیرید درست زیر تاق ضربی رو نشونه کنید بعد تو همون زاویه بمب بندازید . یکم اینور اونور بشه فایده نداره .

  0Thumb up 0Thumb down