پرونده‌ی جنایی معلقه | نقدها و نمرات بازی Night Call

۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
Night Call

روز پیش بازی Night Call برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت و حالا شاهد انتشار نقدها و امتیازات آن هستیم. این بازی تاکنون بازخوردهای ضد و نقیضی را از جانب منتقدین دریافت نموده است که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی Night Call تجربه‌ای خاص در ژانر جنایی و سبک تعاملی داستان‌محور محسوب می‌شود که توسط استودیوهای بلک مافین (Black Muffin) و مانکی مون (Monkey Moon) توسعه یافته است. داستان از این قرار است که شما در نقش یک راننده‌ی تاکسی برای اثبات بی‌گناهی خود با پلیس همکاری کرده و با پرسیدن سوالاتی از مسافران، پیگیر مجرمی که در شهر پاریس پرسه می‌زند خواهید شد. تاکنون نقدهای منتشر شده از بازی، گواه بر تجربه‌ای متوسط و سرگرم‌کننده و در برخی مواقع ضعیف و تکراری است. اما اکثر منتقدین به جذاب و درگیرکننده بودن داستان این بازی اشاره نموده‌اند؛ در نتیجه اگر از طرفداران بازی‌های داستان‌محور محسوب می‌شوید، بازی Night Call می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش و راضی‌کننده را در اختیار شما قرار دهد.

علاقه‌مندان می‌توانند نقدها و نمرات بازی Night Call را در قسمت پایین مشاهده نمایند:

GameWatcher: 8/10

بازی Night Call جذابیت‌هایی که شامل بسیاری از بازی‌ها نمی‌شود را دارا است. این بازی برای انسان‌هایی که همواره مورد تمسخر واقع می‌شوند، ارزش قائل است. پرداختن به موضوعات مرتبط با قاتل‌های سریالی، بخش لذت‌بخش بازی Night Call است ولی به علت تکراری شدن گیم‌پلی آن در برخی از مواقع، جذابیت خود را از دست می‌دهد. هرچند که کوتاه بودن بازی تا حدی این موضوع را پوشش داده است. بازی Night Call طرفداران بازی‌های تماما اکشن‌محور را ناامید خواهد نمود ولی برای همراهان وفادار داستان‌های جنایی یک غافلگیری ارضاکننده محسوب می‌شود.

GameSpot: 8/10

نقطه‌ قوت بازی Night Call، داستانی است که در مورد پاریس، مردمی که در آن زندگی می‌کنند و روابط پرمعنایی که می‌توانید با آن‌ها داشته باشید، روایت می‌شود و اهمیتی ندارد که این روابط در برخی از مواقع مختصر و یا غیر منتظره باشد. در نهایت بعد از حل هر پرنده‌ی جنایی، دستمزدی که از مسافران به دست خواهید آورد موردی نیست که در یاد شما باقی خواهد ماند، بلکه افرادی که با آن‌ها ارتباط داشته‌اید هرگز از یاد شما فراموش نخواهند شد.

DualShockers: 7/10

داستان بازی Night Call به همراه شخصیت‌های درگیرکننده که موجب بروز کنجکاوی درباره‌ی دانستن رازهای آن‌ها در شما خواهد شد، بهترین ویژگی آن است.

PC Gamer: 6.5/10

گیم‌پلی تصادفی و نوسانات در کیفیت روایت بازی Night Call، مانع از درخشش آن شده است.

The Indie Game Website: 6/10

نمی‌توانید هیچ‌گونه روابطی را که با شخصیت‌های بازی ایجاد کرده‌اید را ادامه داده و داستان مسافران بازی را که در برخی از مواقع طولانی می‌شود را مجددا از سر بگیرید. این مشکل بزرگی برای عنوانی محسوب می‌شود که ساختار خود را بر صحبت‌ کردن با مردم، همراه شدن در زندگی آن‌ها و به تکامل رساندن شخصیت خود در جریان بازی، بنا نهاده است.

God is a Geek: 6/10

بازی Night Call در نگاه نخست جذاب بوده و فورا نظر شما را نسبت به خود جلب می‌نماید. اما بعد از مدتی، تکراری شدن بازی و محدودیت‌های آن، شما را از خود ناامید می‌نماید.

Rock, Paper, Shotgun

دو جنبه‌ی کلیدی بازی، زمانی که در کنار یک‌دیگر قرار می‌گیرند حس تحمیل را به بازی‌باز منتقل می‌نماید. من هر دوی آن‌ها را دوست دارم ولی به طور موفقیت‌آمیزی با یک‌دیگر آمیخته نمی‌شوند. مانند سالاد وینیگرت (vinaigrette) که از سرکه و روغن زیتون تشکیل می‌شود و تا قبل از مخلوط کردن آن‌ها آماده نیست. البته این بازی تا این میزان ناقص نیست و ممکن است بیشتر شبیه به سس خردل به همراه عسل باشد.

بازی Night Call در حال حاضر برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد و قرار است نسخه‌های کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ با کمی تاخیر منتشر شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید