گزارش: نسخه‌ی جدیدی از Assassin’s Creed و Splinter Cell ساخته خواهد شد

۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹

به نظر می‌رسد که نسخه‌های جدیدی از سری‌ بازی‌های Splinter Cell و Assassin Creed در دست ساخت است ولی نه به صورتی که به یاد دارید، بلکه برای واقعیت مجازی.

یوبی‌سافت (Ubisoft) قطعا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی در نسل حاضر بوده و عناوین قدرتمندی را در این چند سال اخیر منتشر کرده است. سری Assassin Creed توانست با دو نسخه‌ی Origin و Odyssey دوباره بر سر زبان‌ها بیاید و اثبات کند که هنوز زمان زیادی برای رسیدن به پایان عمر این مجموعه مانده است. از طرف دیگر ولی سری Splinter Cell پس از نسخه‌ی Black List در یک خاموشی خبری فرو رفت که هنوز هم به جز شایعات و خبرهایی که منبع رسمی ندارند، نشانی از آن نداریم. امروز به نظر می‌رسد طبق گزارش‌هایی، قرار است که با نسخه‌های جدیدی از این دو مجموعه در قالبی تازه روبرو شویم.

این‌طور که به نظر می‌رسد، فیس‌بوک (Facebook) به دنبال آن است که با شرکت یوبی‌سافت وارد همکاری شود و شاید در آینده مشاهده کنیم که این وب‌سایت بزرگ، یک استودیوی بازی‌سازی را به صورت کامل برای خود خریداری نماید. به هر حال، طبق گزارشی که منتشر شده است در آینده دو بازی از مجموعه‌های مذکور برای پلتفرم مخصوص فیس‌بوک یعنی Oculus منتشر خواهند شد. در پاسخ به دعوت‌نامه‌ی فیس‌بوک برای همکاری با یوبی‌سافت، با چنین متنی روبرو می‌شویم:

دعوت‌نامه‌ی فیس‌بوک و کار با Oculus واقعا خارق‌العاده است. ما اکنون هیچ جوابی نمی‌توانیم به این درخواست بدهیم ولی قطعا به دنبال آن هستیم که لیست پلتفرم‌های مقصدمان را در سال‌های جاری گسترش دهیم.

با این که به نظر می‌رسد یوبی‌سافت درخواست فیس‌بوک را مبتنی بر همکاری رد کرده است، ولی با توجه به قسمت آخر پیام این شرکت می‌توان امیدوار بود که در اینده‌ی نزدیک یا دور، شاید همکاری این دو و ساخت ادامه‌ی مجموعه‌های مذکور باشیم. حال سوال این‌گونه مطرح می‌شود: آیا اگر فیس‌بوک با یوبی‌سافت وارد همکاری شود، نسخه‌ی بعدی Assassin Creed و Splinter Cell به صورت انحصاری عرضه خواهند شد؟ اتفاقی که تا کنون سابقه نداشته، ممکن است که توسط فیس‌بوک واقعیت پیدا کند.

آخرین نسخه از سری بازی‌های Splinter Cell برای کنسول‌های نسل هفتم و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد. بازی Assassin’s Creed Odyssey هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی تحت عنوان RPG + Assassin’s Creed ، یک ترکیب جادویی | نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed: Odyssey را مطالعه کنید. نقد ویدئویی این بازی نیز برای شما در این نشانی مهیا شده است. برای اطلاع از عملکرد عمومی این بازی نیز می‌توانید به تحلیل فنی آن در اینجا مراجعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید