هکر حمله کننده به سرور بازیهای ویدئویی به دو سال حبس محکوم شد

۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

آستین تامپسون (Austin Thompson)، هکری که حملات بسیاری را طی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به سایت‌ها و سرورهای بازی‌های ویدئویی جمله استودیوی سونی آنلاین اینترتینمت (Sony Online Entertainment) بر عهده داشت، به ۲۷ ماه حبس و پرداخت جریمه‌ی ۹۵ هزار دلاری محکوم گشت.

براساس اطلاعات منتشرشده از سوی روزنامه‌ی گاردین، گروه Derp Trolling با سرکردگی آستین تامپسون، در پشت پرده‌ی حملات DDoS سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به سرورهای ۲۷ شرکت بزرگ بازی‌های ویدئویی از جمله سونی آنلاین اینترتینمت که امروز با نام دی‌بریک گیمز (Daybreak Games) شناخته می‌شود، الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، بلیزارد (Blizzard)، ولو (Valve) و ریوت گیمز (Riot Games) حضور داشته و به فلج کردن سرورهای بازی‌هایی مانند Dota 2 و League of Legends و همچنین سرویس Battle.Net اقدام کردند.

حملات DDoS یا حمله‌ی محروم سازی از سرویس، به حمله‌ای اطلاق می‌شود که با بالا بردن میزان با درخواست سرور، باعث از کار افتادگی موقت آن و از دسترس خارج شدن سرور مورد نظر می‌شود. هفته‌ی گذشته نیز شاهد حملاتی به سرور آمریکای شمالی Final Fantasy XIV بودیم که به دفعات باعث از کار افتادن سرور این عنوان شد. در حال حاضر حملات DDoS باعث شدند که شرکت ولو تصمیم به سرمایه گزاری برروی روش‌های مبارزه با این حملات گرفته و برای یافتن راهکاری برای جلوگیری از این حملات تلاش کنند.

گروه Derp Trolling با همکاری گروه Lizard Squad به حملات سال ۲۰۱۴ اقدام کردند که موسس گروه Lizard Squad یعنی زاکاری بوچا (Zachary Butcha)، به ده سال حبس محکوم گشت. البته اتهامات تامپسون با بوتچا یکی است اما به دلیلی همکاری تامپسون در روند شناسایی و دستگیری بوچا، از میزان دوران محکومیت وی کاسته شد. تامپسون همچنین به پرداخت ۹۵ هزار دلار غرامت به استودیوی دی‌بریک گیمز محکوم گشته است. البته در حال حاضر تنها دی‌بریک گیمز از او شکایت کرده است و در صورت شکایت دیگر شرکت‌ها و استودیو، میزان غرامت پرداختی از سوی وی یه میزان بسیاری افزایش پیدا خواهد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید