گیفت کارت
گیفت کارت

خالق Mario Royale به مشکلات قضایی با نینتندو برخورد

۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

عنوان Mario Royale در سبک بتل رویال و بر پایه‌ی مرورگر وب توسعه یافته و به صورت رایگان و تنها با جستجو در گوگل قابل دسترسی است. حال به نظر می‌رسد که سازندگان این بازی با شرکت نینتندو دچار برخی مشکلات قضایی در مبحث قانون حق مالکیت شده‌اند.

در عنوان Mario Royale، هفتاد و شش بازی‌باز در نقش ماریو قرار گرفته و باید قبل از اتمام زمان بازی، خود را به پرچم پایان برسانند. در آخر تنها سه بازیکن جان سالم به در برده و دیگر بازیکنان نیز درون مواد مذاب غرق می‌شوند.

همانطور که گفته شد، Mario Royale شما را در نقش شخصیت محبوب ماریو از سری Mario Bros قرار می‌دهد و و به همین دلیل نیز بازی مورد نظر از متریال و مواد ظاهری سری Mario Bros استفاده می‌کند. حدود چند روز پس از عرضه‌ی Mario Royale برروی شبکه‌ی اینترنت، شرکت نینتندو وکلای خود را همراه با نامه‌ی اخطاری به سراغ سازندگان Mario Royale یعنی استودیوی InfernoPlus می‌فرستد تا در رابطه با حقوق مالکیت با سازندگان این عنوان  صحبت کنند.

پس از وقایع فوق، استودیوی کوچک InfernoPlus همراه با تیم هنری و توسعه دهندگان خود نام بازی را به Infringe Royale تغییر دادند و همچنین تغییرات اساسی در بخش رنگ‌بندی و طراحی شخصیت‌ها و بافت‌های محیط ایجاد کردند. اما به نظر به می‌رسد که باز هم برخی مشکلات حقوقی یاعث شد تا نام Infringe Royale قابل پذیرش نبوده و در نهایت تیم سازنده مجبور به تغییر نام بازی به DMCA Royale شوند.

از دو روز پیش نیز DMCA Royale که تغییرات اساسی را نسبت به گذشته تجربه می‌کند، در دسترس طرفداران و بازی‌بازان قرار گرفته است اما به نظر می‌رسد که تغییرات فوق برای جلب رضایت شرکت نینتندو کافی نبوده است.

بر اساس توضیحاتی که از سوی خالق DMCA Royale و طی مصاحبه‌ای در روز گذشته ارائه گشت، شرکت نینتندو دوباره به تهدید حقوقی سازندگان اثر مورد نظر اقدام کرده است.

آن‌ها تیم حقوقی خود را به سراغ ما فرستاندند، به سراغ استودیوی کوچکی که تنها در حال توسعه‌ی بازی DMCA Royale برای سرگرمی و بدون قصد جدی است. به نظر من این اولین باری است که شرکت نینتندو به حرکت‌های حقوقی علیه‌ی یک تیم سازنده‌ی عناوین Fan Made دست می‌زند. در حال حاضر نیز اخطاری را به صورت ایمیل از سوی نینتندو دریافت کرده‌ایم که باز نیز در رابطه با صاحب اثر بودن بازی از سوی آن‌ها به ما اخطار داده شده است.

در حال حاضر همچنان DMCA Royale در دسترس قرار دارد و شما می‌توانید از طریق این لینک به تجربه‌ی آن بپردازید.

0
0
PC

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • m.asd گفت:

  من کلیپ این فرد رو توی یوتیوب امروز دیدم و از چیزی که من از کامنت ها فهمیدم این بود که مردم از بازی خوششون اومده و نیتتدو بوی پول به دماغش خورده میخواد این ایده رو زیر پرچم خودش عملی کنه
  https://youtu.be/cgmNQ5zPuSQ
  لینک ویدیو

  0
  0
 • Sir Sonic گفت:

  تو صنعت بازی وحشی تر از وکلای نینتندو نمیشه پیدا کرد
  استفاده از Asset ها و شخصیت ها، پخش کردن ROM ها و ISO های بازی هاشون، ساخت ویدیو با استفاده از متریال بازی هاشون بدون هیچ هماهنگی ای و…
  یهو میبینید نینتندو عین پدرزن خشمگین سریال های درام دهه ۶۰ میاد بالا سرتون و همه رو از حلقوم تون می کشه بیرون. دلایل عجیبی هم دارن، به هر حال چند وقته بهتر شدن… این قضیه بازی Fan made ماریو بتل رویال دوباره سگ شون کرده.

  0
  0