گیفت کارت
گیفت کارت

احتمالا پروژه‌ی اسکارلت تنها شامل یک کنسول‌ بازی باشد

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

در E3 2018، فیل اسپنسر (Phil Spencer) با حضور برروی استیج شرکت مایکروسافت، اعلام کرد که شرکت مایکروسافت در حال کار برروی دو کنسول بازی با نام رمز Anaconda و Lockhart می‌باشد که کنسول بازی اولی دارای سخت‌افزاری قدرت‌مند و کنسول بازی دوم دارای سخت‌افزار و قدرتی متوسط می‌باشد. اما با توجه به اطلاعات منتشر شده جدید، به نظر می‌رسد که این امر رخ ندهد.

حال با بررسی احتمالات و همچنین عدم اشاره‌ی فیل اسپنسر به Lockhart در E3 2019 و معرفی پروژه‌ی بعدی با نام Scarlett، به نظر می‌رسد که توسعه‌ی نسخه‌ی متوسط اکس‌باکس بعدی منتفی شده باشد.

در حال حاضر تنها حدود دو ماه از عرضه‌ی نسخه‌ی آل دیجیتال اکس‌باکس وان اس گذشته است و جدیدا نیز اسپنسر طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که در حال حاضر تمرکز مایکروسافت تنها برروی معرفی که در E3 2019 از پروژه‌ی اسکارلت ارائه کردند، معطوف شده و با توجه به این صحبت‌ها می‌توان دو حالت در نظر گرفت.

اولین حالت اینکه Lockhart در واقع همان نسخه‌ی آل دیجیتال اکس‌باکس وان اس بوده است و حالت دوم نیز اینکه مایکروسافت برنامه‌ای برای توسعه‌ی یک نسخه‌ی متوسط از کنسول نسل بعد خود را داشته اما فعلا روند توسعه‌ی آن را محدود و یا به کلی متوقف کرده است.

البته با توجه به صحبت‌های اسپنسر در E3 2019، وی اسرار داشت که پروژه‌ی اسکارلت تنها به یک یا چند کنسول بازی مربوط نمی‌شود. می‌توان با در نظر گرفتن این صحبت‌ها به این موضوع پی برد که پروژه‌ی اسکارلت به مجموعه امکاناتی که در نسل بعد توسط مایکروسافت و تیم اکس‌باکس به بازی‌بازان ارائه می‌شود مانند xCloud و البته کنسول نسل بعد اکس‌باکس، اشاره دارد.

در هر صورت حدود یک سال تا معرفی نهایی کنسول نسل بعد اکس‌باکس یا به درست‌تر، برنامه‌ی مایکروسافت برای نسل بعد با نام پروژه‌ی اسکارلت باقی مانده است و بر خلاف سونی که عملا اطلاعات جامعی از کنسول و همچنین برنامه‌های نسل بعد آن‌ها را در اختیار داریم، مایکروسافت به سختی اطلاعات و جزئیاتی را در رابطه با برنامه‌های نسل بعد خود ارائه می‌دهد.

کنسول نسل بعد مایکروسافت در اواخر سال ۲۰۲۰ یعنی آذر ۱۳۹۹ در دسترس جامعه‌ی بازی‌بازان قرار خواهد گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید