Girls of Games: جیل ولنتاین

۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۸

این مشخص است که بازی رزیدنت اویل طرفداران بسیاری در ایران دارد و این سری بازیهای ترسناک که سازنده آن هم کپکام است نوعی محبوبیت خاص بین بازیبازان ایرانی دارد و البته برخلاف بازیهای دیگر، کاراکتر های این بازیها شناخته شده هستند.

برای مثال همه Chris یا Leon را می شناسند اما قصد داریم نگاهی اجمالی به یکی از شخصیت های محبوب و در عین حال جذاب این سری بازیها یعنی Jill Valentine داشته باشیم. Jill Valentine برای بار اول در سال 1995 متولد شد و در بازی اول Resident Evil به همراه Chris حضور داشت. ساخت شخصیت Jill در ابتدا برای این بود که بازیباز از بازی زده نشود و بتواند بازی را از دو زاویه مختلف تجربه کند اما بعد از بازی اول شخصیت Jill ابعاد جدیدی پیدا کرد و او کم کم جزء مهمی از داستان بازی شد. در بازی اول Jill یک Ballancer موقعیت بود و نقش خاصی ایفا نمی کرد و تنها مزیت او بر Chris ، مقدار مهمات اضافی بود که در بازی به او داده می شد. Jill در نسخه های بعدی زیباتر طراحی شد و روح تازه ای در وجودش دمیده شد و دیگر مانند قبل یک عنصر بی فایده نبود.

 

Jill Valentine در کنار Chris Redfield

این اتفاق در زمان عرضه بازی RE3 : Nemesis افتاد و در آنجا جیل بعنوان شخصیت اول معرفی شد و زاویه دید بازی به کل تغییر داده شد. در اینجا بود که Jill بر اساس عقیده طراحان کمی جذاب تر شد و سازندگان دست به کار شدند و Jill جدید را معرفی کردند. این کار با صلاح دید کارگردان Koyabashi انجام شد. او معتقد بود Jill باید ظاهر بهتری پیدا کند و در عین حال سخت و سفت بودن خود را حفظ کند و همین طور هم شد. طراحی جدید Jill بر اساس صورت و شکل و شمایل یکی از بازیگران هالیوودی به نام Julia Voth بود.

 

Julia Voth

حتی بدن او هم با کمی تغییر شبیه سازی شد و اینجا بود که Jill زیباتر از همیشه وارد دنیای سیاه Resident Evil شد. پس از آن جیل در بازیهای Umbrella Chronicles و Resident Evil 5 هم حضور داشت و به خصوص در بازی آخر نقش مهمی را ایفا می کرد. اما با توجه به گذشت زمان نسبت به نسخه سوم، شخصیت او در بازی آخر کمی تغییر داده شده بود و رفتارش به کل تغییر کرده بود. در بازی آخر دیده شد که او شستشوی مغزی داده می شود اما پس از چندین مرحله جنگ بالاخره ضعیف می شود و نمی تواند دوام بیاورد.

بر اساس گفته های سازندگان پس از شکست خوردن Jill، Chris و Sheva در دردسر بزرگی می افتند ولی در طرف دیگر قضیه تیم Delta جیل را دوباره باز می گرداند. بازگشت دوباره جیل در رزیدنت اویل از همه چیز لذت بخش تر بود و مخصوصا این که او دوباره هم تیمی Chris شد. در شماره پنجم بازهم تغییراتی در طراحی ایجاد شد. کارگردان بازی آقای Yushiro Anpo می گوید ما برای حفظ ظاهر بازی و همچنین گذشته بین این دو (یعنی Chris و Jill) تغییراتی در طراحی صورت دادیم. برای این منظور یک رنگ مشخص را به هرکدام نسبت دادیم. آبی برای Jill و سبز برای Chris. در آخرین طراحی برای حفظ اصالت شخصیت ها، سازندگان دوباره مدل های نسخه GameCube رزیدنت اویل را زنده کرده اند و فقط Textrueهای آن را دستکاری کرده اند. در نگاهی از سر تا پا به Jill می توان گفت که واقعا زیبا طراحی شده است و هیچ شکی در این نیست که همه طرفداران مانند نسخه های قبل عاشق جیل خواهند شد. امیدواریم بازهم از این حرکات زیبا از سازندگان بازی وجود داشته باشد. در آخر هم باید بگوییم که جیل در قلب تمامی طرفداران Resident Evil همیشه زنده است و هیچ موقع نمی میرد مگر اینکه کس دیگری جایگزین او شود!

2
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید