نقد و بررسی عنوان Transformers Dark Of The Moon

۱۰ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۱

همان طور که می دانید به تازگی یک فیلم جدید از سری Transformers به نام Dark Of The Moon منتشر شده است. خوب این به چه معناست؟ این یعنی یک فیلم/بازی مضخرف دیگر! یعنی یک بازی دیگر که صرفا جهت تبلیغ در مورد فیل ساخته شده و فروشش نیز وابسته به فیلم است. سال های سال است که طرفداران سری Transformers منتظر یک بازی سزاوار شخصیت ها نظیری اپتیموس پرایم و بامبلبی هستند ولی متاسفانه مثل این که اصلا قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد و Dark Of The Moon به قانون نا نوشته ی فیلم بازی ها دچار شده و یک بازی بسیار ضعیف است. سبک بازی اکشن سوم شخص است، اکشن بازی بد نیست. ولی هیچ چیزخاصی وجود ندارد که شما آن را به خاطر بسپارید هیچ صحنه ای در کل بخش تک نفره در بازی وجود ندارد که شما را سورپرایز کند همچنین بخش مولتی پلیر نیز بسیار کم عمق است و پس از مدت بسیار کمی با شما کاری می کند که دیگر سراغ آن را نگیرید.

پلتفرم: PC / PS3 / X360

نـاشر: Activision

سازنده: High Moon Studios

سبک: Sci-Fi Shooter

بازی Dark Of The Moon در اقع یک پیش مقدمه ای برای داستان فیلم، با همین نام Dark Of The Moon، است داستان فوق العاده است! دسپتیکان ها دوباره حمله کرده اند اما معلوم نیست برای چه. ان ها دنبال چیزی می گردند که شما در طول بازی هیچوت نخواهید فهمید آن چیست! و اگر آن ها این “چیز” را پیدا کنند چه می شود. بعد از این داستان بیاد ماندنی (!) به دلیل این که شما هم در بازی اتوبات می شوید و هم دیسپتیکان هیچوت حسی نسبت به هیچ کدامشان پیدا نمی کنید همچنین پایان بازی نیز یکی از بد ترین ها در این نسل است دقیقا وقتی که شما انتظار دارید تا به یکی ازسوالاتتان پاسخ داده شود همه چیز تمام می شود! همه ی سوالات نیز حل نشده باقی می مانند و هیچ کدام از 2 گروه نیز بازنده یا برنده نمی شوند. کل بخش کمپین بازی در طول 4 ساعت تمام می شود.
در بخش گرافیک، بازی فوق العاده ضعیف است و حتی در حد متوسط این نسل نیز ظاهر نمی شود. در هیچ محیطی از بازی، چه جنوب امریکا چه عبادتگاه های Mayan ها هیچ کدام جزییات کافی را ندارند و سازندگان بسیار سر سری از ان ها رد شده اند و بیشتر از این که شبیه یک میدان جنگ برای روبات های 6-7 متری باشند، شبیه یک زمین خاکی برای چندتا روبات اسباب بازی است ! در طول بازی برای شما عادی می شود که روبات ها از در و دیوار رد شوند! البته شاید این یک Feature جدید برای روبات ها باشد که ما خبر نداریم!شاید تنها بخشی از بازی که متوسط عمل کرده است، بخش صدا گذاری باشد. صدای تفنگ های مختلف با هم فرق می کند و با توجه به نوع ان ها طراحی شده است و صدا گذاری اپتیموس پرایم که توسط Peter Cullen انجام گرفته است را می توان تنها نکته ی مثبت بازی نامید.
بخش کمپین بازی 7 چپتر است که هر بخش آن تقریبا (در کل روی دوتا از شخصیت ها تمرکز اصلی دارد) روی یک شخصیت فوکوس دارد. وقتی که شما در حالت روبات هستید چند قابلیت ویژه دارید مثلا هر ربات یک نوع تفنگ خاص دارد که این باعث شده تا اکشن بازی کمی دیرتر خسته کننده شود و در هر چپتر بازی قابلیت جدیدی را تجربه کنید ولی باز هم این قابلیت های به اصطلاح نوآرانه بازی را از سقوط در زمینه ی گیم پلی نجات نمی دهند چون طراحی مراحل فوق العاده ضعیف است و حتی شما اگز از اکشن لذت ببرید (که نمی برید) مجبورید اکثر زمانی که می گذرانید را صرف رفتن از نقطه ی A به B کنید. در زمان هایی که با دشمنان نیز روبه رو می شوید همیشه و همیشه با یک روش تکراری می توانید کارتان را پیش ببرید به جز بعضی موارد (مثلا در یکی از مراحل باید از روش های مخفی کاری استفاده کنید) بازی در کل شما را مجبور می کند تا با دشمنان تکراری در محیط های نیمه تکراری مبارزه کنید.
همه ی ترانسفورمر ها یک حالت وسیلیه نقلیه ای نیز دارند (ماشین یا هواپیما) این حالت نیز جیز قابل توجهی ندارد شما با زدن یک دکمه روباتتان را با یک انیمشن بسیار مسخره به یک ماشین تبدیل می کنید. شاید تنها چیزی که در حالت ماشین جالب است، این است که اگر با سرعت به یک روبات دیگر بزنید آن را 5 – 6 متر بالا پرتاب می کنید که واقعا مضحک و خنده دار است کنترل ماشین ها نیز بسیار نچسب است با توجه به این که چرخ ان ها روی هوا نیز هست، از این بخش لذت بیشتری می برید! همچنین ماشین ها بسیار کند هستند در حدی که مثلا در یکی از مراحل شما در نقش یک جنگنده هستید ولی بس که آرام می رود فکر می کنید که ممکن است سقوط کند. علاوه بر بخش نک نفره بازی دارای یک بخش چند نفره نیز هست که آن بخش نیز فوق العاده ضعیف عمل می کند و هیچ چیزی در آن وجود ندارد تا شما را برای بار پنجم یا ششم به سراغ آن بیاورد.
درکل بازی Transformers Dark Of The Moon دارای یک بحش تک نفره ی فوق العاده آبکی است و این بخش دارای داستان نیست! Level Design های بسیار ضعیف و گیم پلی تکراری را نیز چاشنی آن کنید. در کل به قطع می توانم بگویم حتی نسخه ی کپی این بازی نیز ( 2-3 هزار تومنی) ارزش خریدن ندارد و به جای خرید این بازی می توانید با جمع کردن پول هایتان و با یارانه هایی که ماهانه می گیرید چیزهای ارزشمند زیادی بخرید!

گرافیک : 3
گیم پلی : 3
جذابیت : 1
صدا گذاری : 5
معدل : 3
ارزش : 3

نکات مثبت : دوبله ی متوسط Peter Cullen و دیگر هیج!
نکات منفی : کل بازی به جز نکته ی مثبت

0
0
برچسب‌ها:

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید