نقد و بررسی عنوان Thor : God Of Thunder

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۴

معمولا هنگام عرضه فیلم‌هایی که با سلیقه بازی بازها جور است یک بازی کامپیوتری نیز از آن فیلم‌ها ساخته می‌شود. هدف از ساخت چنین بازی‌هایی که با هزینه‌ای بسیار کم تولید می‌شوند و معمولا هم به یک تیم نه چندان مشهور سپرده می‌شوند، چیزی نیست جز تبلیغات برای فیلم اصلی و بدست آوردن سود از این بازی‌ها به واسطه نام فیلم. بازی Thor : God Of Thunder نیز از جمله چنین بازی‌هایی‌ست که به معنای واقعی کلمه یک فاجعه است.

نام : Thor : God Of Thunder

سبک: Action

سازنده: Liquid Entertainment

ناشر: Sega

پلتفرم: PS3 ، X360

رده سنی : T

ثور و لوکی پسران اودین خدایگان خطه اسکاندیناوی می‌باشند. و به خاطر وجود این دو فرزند پس از اودین همچنان شهر آزگارد ( محل حکومت اودین ) در آرامش به سر می‌برد و مردم اسکاندیناوی روزگار را در آسایش و راحتی سپری می‌کنند. هر چند لوکی در مقایسه با برادرش ثور خصلت‌های بدی هم دارد. در این میان شخصی به نام Jotun وارد سرنوشت دو برادر می‌‌شود. جوتان معتقد است که گنجینه مردمش در آزگارد پنهان شده و وی وظیفه دارد این گنج را از مردم آزگارد باز پس گیرد. از این رو با ارتش خود به آزگارد حمله می‌کند. حال این وظیفه ثور و لوکی است تا از آزگارد در مقابل جوتان دفاع کنند. در این میان لوکی نقشه‌هایی در سر دارد تا سرنوشت جنگ را به نفع خود رقم بزند و بتواند حاکم مطلق آزگارد شود. یکی از ارکان مهم بازی‌های Hack & Slash داستان و روایت قوی این گونه بازی‌هاست. Thor به عنوان یکی از خدایان اسکاندیناوی پتانسیل بسیار بالایی برای خلق یک داستان ناب دارد که در این بازی شاهد یک داستان ضعیف و بسیار قابل پیشبینی هستیم. از داستان بدتر روایت بازی است که به بدترین شکل ممکن انجام میگیرد و حسابی اعصاب مخاطب را به هم میریزد

همانطور که گفته شد سبک بازی Hack & Slash است. در این سبک مهمترین رکن گیم‌پلی اجرای روان چند ضرب‌ها است. به طوری که مخاطب پس از اجرای هر چند ضرب احساس لذت کند. در این بازی چند ضرب‌ها به بدترین شکل ممکن قرار گرفته‌اند و به جای اینکه برای مخاطب لذت بخش باشند بیشتر او را آزار میدهند. با وجود پتک فوق محبوب ثور در این بخش، میشد کارهای بزرگتر و خلاقانه‌تری را دید که اصلا این گونه نیست و بازی سعی کرده است از GOW تقلید کند که این تقلید هم هیچ مورد خوبی ندارد. دشمنان بازی از هوش مصنوعی بویی نبرده‌اند و منتظرند تا توسط ضربات ثور از بین بروند. علاوه بر پتک شما می‌توانید از قدرت‌های ویژه ثور شامل رعد و برق و طوفان نیز استفاده کنید که البته تاثیر چندانی روی گیم پلی بازی ندارند. ضمن اینکه می‌توانید با بدست آوردن امتیازهایی که از کشتن دشمنان بدست می‌آورید قدرت‌های خود را ارتقا دهید. که این بخش نیز مانند سایر بخش‌ها ابدا کار آمد نیست.

به جرات می‌توان گفت گرافیک بسیاری از بازی‌های نسل پیش از این بازی بهتر است. طراح هنری بازی یک فاجعه کامل است و هیچ محیطی که بتواند مخاطب را برای لحظه‌ای به خود جذب کند در بازی وجود ندارد. از بافت‌ها و جزییات صحنه‌ها بهتر است صحبتی نکنیم و به کلمه فاجعه بسنده کنیم. طراحی شخصیت‌ها نیز به بدترین شکل ممکن صورت پذیرفته است و ثوری که طراحی کمیک‌اش هر بازی کننده‌ای را به خود جذب می کند اینجا باعث انزجار بازی کننده از خود می‌شود‌!!!

شاید تنها نقطه قوت Thor : God Of Thunder در مقایسه با سایر بخش‌های بازی موسیقی و صدا‌گذاری آن باشد که آن هم به لطف فیلم Thor می‌باشد. هِمسورث (Chris Hemsworth) و تام هیدلستون (Tom Hiddleston) همان بازیگران اصلی فیلم ثور کار صدا‌گذاری این بازی را بر عهده گرفته‌اند که خوشبختانه در این امر موفق بوده‌اند.

Thor : God Of Thunder قطعا نامزد بدترین بازی سال 2011 خواهد بود. توصیه ما این است که هرگز طرف این بازی نروید و وقت با ارزش خود را برای چنین اثری تلف نکنید.

نقاط ضعف: طراحی هنری فوق العاده بود / گرافیک نسل پیش/ گیم پلی در بدترین حالت ممکن است / روایت بسیار بد داستان / کمبو های آزار دهنده

نقاط قوت : صدا کذاری خوب شخصیت ها و دیگر هیچ

گرافیک : 1

صداگذاری و موسیقی: 6

امتیاز فنی : 2

گیم‌پلی : 3

جذابیت : 1.5

ارزش کلی بازی : 2.5

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید