حافظه SSD جدید گیگابایت ، سریعتر و خنکتر از قبل!

12 خرداد 1398 - 21:41

بطور سنتی همه ساله در طول برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس، شرکت ها اقدام به معرفی محصولات جدید و ابتکاری می کنند. گیگابایت این بار خلاقیت و نو آوری هایش را با معرفی حافظه های M.2 SSD سازگار با PCI-Express 4.0 به رخ کشیده است. این SSD ها در سه ظرفیت در دسترس قرار خواهند گرفت. این SSDها دارای سرعت خواندن و نوشتن به ترتیب ۵۰۰۰ MB/s و ۴۴۰۰ MB/s می باشند و به منظور دستیابی به بهترین راندمان خنک سازی از سپر حرارتی (هیت سینک) تمام مسی بهره می برند.

حافظه های AORUS NVMe Gen4 SSD گیگابایت بطور کامل با PCI-Express 4.0 سازگار بوده و در ساختشان از حافظه های Toshiba Bisc4 Nand Flash استفاده شده است که این دو ویژگی سبب دستیابی به ۴۰ درصد کارایی بیشتر (۵۰۰۰ MB/s) نسبت به نسل قبلی مبتنی بر PCI-Express 3.0 شده است، این افزایش کارایی خود به خود به افزایش سرعت بوت شدن سیستم عامل ،اجرای سریعتر نرم افزار ها و بازی های سنگین و همچنین افزایش کارایی آنها می انجامد. این SSD ها در سه ظرفیت ۵۰۰GB ، ۱T و ۲T به بازار وارد خواهد شد. برتری های SSD های NVMe نسبت به SSD  های معمول نه تنها در سرعت و کارایی بلکه در عدم نیاز به هر گونه کابل، اشغال فضای حداقلی و نصب مستقیم و امن بر روی مادربرد نیز اشکار می شوند.

بطور معمول حافظه های M.2 در زمان کارکرد حرارت زیادی تولید می کنند که اگر این حرارت به خوبی دفع نشود نه تنها طول عمر حافظه کاهش می یابد بلکه باعث افت کارایی هم خواهد شد.   SSD های AORUS NVMe Gen4 به سپر حرارتی از جنس مس و پد های رسانای گرمایی که تمام سطح حافظه را پوشش داده مسلح شده اند تا امکان دستیابی به بالاترین راندمان دفع حرارت میسر گردد. به منظور تبادل بهینه حرارت بین سپر حرارتی و هوای اطراف نیز ، ۳۰ دندانه بر روی سپر حرارتی تعبیه شده شده اند تا مساحت سطح در تماس با هوا افزایش یابد ، که این افزایش سطح باعث انتقال هرچه بهتر گرما از سپر حرارتی به هوای اطراف می شود. نتیجه نهایی و مهم بهبود فرآیند دفع حرارت و خنک سازی ، عملکرد همیشگی حافظه در بهترین شرایط دمایی است که منجر به  برتری مطلق حافظه AORUS NVMe Gen4 در زمینه عمر مفید و کارایی در برابر دیگر SSD ها و دیگر رقبا می شود.

حافظه های AORUS NVMe Gen4 دارای استاندارد Ultra Durable گیگابایت هستند که تضمین کننده ی پایداری، کارایی و طول عمر مفید بالاست. این SSD ها برای رسیدن به این استاندارد ، از تست های طاقت فرسا و طولانی گیگابایت در سخت ترین شرایط کاری(مانند دمای بسیار بالای محیط و فشار کاری حداکثری) سربلند بیرون آمده اند تا استاندارد Ultra Durable برازنده شان باشد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید