سری Infamous ده ساله شد | نکاتی جالب در رابطه با ایده‌های اولیه‌ی بازی

۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

درست ۱۰ سال از انتشار اولین نسخه‌ی سری محبوب Infamous می‌گذرد. این سری برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و موفق شد تا در مدتی کوتاه به عنوانی محبوب در نزد بازی‌بازان تبدیل شود. به مناسبت ۱۰ سالگی این سری محبوب، استودیوی ساکر‌پانچ به تازگی توییت‌های جالبی را منتشر کرده است. در این توییت‌ها استودیوی ساکر‌پانچ توضیح می‌دهد که ممکن بود بازی Infamous دارای شخصیت، گیم‌پلی و یا ویژگی‌های متفاوتی باشد.

همیشه جالب است تا از پشت صحنه‌ی ساخت بازی‌های ویدئویی آگاه شویم. اینکه سازندگان در ابتدا چه طرح یا ایده‌ای را برای بازی در نظر داشته و در نهایت کدام یک را در بازی پیاده کرده‌اند. هر بازی به نوبه‌ی خود در ابتدا دارای ویژگی‌های متفاوتی است که سازندگان بنا به صلاح دید خود، برخی از آن‌ها را از نسخه‌ی نهایی حذف می‌کنند؛ شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بازی Infamous نیز از این قاعده مستثنی نیست. سازندگان ابتدا ایده‌های متفاوتی را برای گیم‌پلی بازی در نظر داشتند که البته برخی از آن‌ها بسیار هیجان انگیز بود اما به هر دلیلی ایده‌های اولیه‌ی مورد نظر در همان ابتدا از سوی سازندگان کنار گذاشته شده‌اند. اگر می‌خواهید در رابطه با این موارد اطلاعات بیشتری کسب کنید، توجه شما را به ۱۰ توییت جالب استودیوی ساکرپانچ به مناسبت ۱۰ سالگی سری Infamous دعوت می‌کنم:

۱- شاید تعجب کنید اما قرار بود بازی Infamous ابتدا با نام True Hero عرضه شود. البته استودیوی ساکرپانچ نام‌های دیگری نظیر Infamous را در نظر داشت و بسیار امیدوار بود تا نام Infamous برای این بازی تایید شود. شاید باور نکنید اما تا روزهای پایانی منتهی به E3 2007 که بازی Infamous طی آن رویداد رسماً رونمایی شد، هنوز مشخص نبود که نام Infamous برای این بازی تایید شود یا خیر. بر همین اساس، سازندگان محض احتیاط تریلر و محتویاتی با نام Infamous نیز برای این بازی ساختند.

۲- در نسخه‌ی اولیه‌ی بازی شما قادر بوده تا لباس شخصیت اصلی بازی را تغییر دهید. یعنی با مراجعه به باجه‌ی تلفن عمومی، به جای لباس ابرقهرمانی، ظاهر و لباس خود را به شکل مردم عادی تغییر دهید.

۳- در نسخه‌ی اولیه، سازندگان در نظر داشتند تا شخصیت اصلی بازی بتواند کارهای ابرقهرمانه و یا بهتر بگوییم خیر خواهانه‌ای انجام دهد. وی قادر بود ساختمان‌های شهر را تغییر داده تا با بهبود آن‌ها و ایجاد مغازه‌های جدید، مردم شهر را خوشحال کند.

۴- در مراحل اولیه‌ی ساخت بازی و هنگامی که قرار بود نام شخصیت بازی انتخاب شود، سازندگان نام Gearwolf را برای وی انتخاب کرده‌اند که ظاهر و مدل موی کاملا متفاوتی داشت.

۵- در ابتدا شخصیت‌های بازی به زبان Gibberish (زبانی نامفهوم) صحبت می‌کردند. در حقیقت شخصیت‌ها‌ی بازی به جای دیالوگ، به وسیله‌ی ایموت‌ها با یکدیگر ارتباط داشتند.

۶- در ابتدا قرار بود تا قابلیت شخصی‌سازی شخصیت‌های بازی به صورت محدودی در بازی وجود داشته باشد و به این صورت که شما قادر بوده تا مدل مو یا کاستوم شخصیت اصلی بازی را تغییر دهید.

۷- شخصیت اصلی بازی از قدرت به حرکت درآوردن اشیا برخوردار بود. او می‌توانست اشیای فلزی به مانند قالپاق، تابلوهای راهنمایی رانندگی، زنجیر دوچرخه و پلاک ماشین را با دستان خود کنترل کرده و با پرتاب کردن این اشیاء به سمت دشمنان، از آن‌ها به عنوان سلاح استفاده کند.

۸- شاید این نکته را بتوان جالب‌ترین ویژگی بازی به شمار آورد و افسوس خورد که چرا سازندگان آن را کنار گذاشتند. شما قادر بوده تا با استفاده از وسایل نقلیه‌ای به مانند موتور سیکلت حرکات نمایشی اجرا کنید؛ اجرای حرکات پارکور با موتور سیکلت واقعا جذاب بود.

۹- همچنین سازنگان ویژگی دیگری را نیز در بازی آزمایش کرد‌اند که این ویژگی نیز در نوع خود بسیار هیجان انگیز است. بر همین اساس شخصیت اصلی بازی می‌توانست در مراحل مشخصی با استفاده از منابع انرژی در شهر اسکیت سواری کند.

۱۰- تا به امروز، هنوز هم از صدای Zeke برای پیغام‌گیر صوتی استودیوی ساکرپانچ استفاده می‌شود.

استودیوی ساکرپانچ در حال حاضر بر‌روی توسعه‌‌ی بازی Ghost of Tsushima کار می‌کند؛ عنوانی که احتمالا در سال ۲۰۱۹ و به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید