Dying Light 2 ممکن است برای کنسول‌های نسل بعد نیز عرضه شود

۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

استودیوی تکلند (Techland) سازنده‌ی سری بازی‌های Call of Juarez و Dying Light، در مصاحبه‌ای جدید با وب‌سایت Wccftech در مورد نسخه‌ی دوم بازی Dying Light توضیحاتی ارائه داده است. براساس صحبت‌های این استودیو، Dying Light 2 علاوه بر رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل حاضر، ممکن است برای کنسول‌های نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی نیز عرضه شود.

در این مصاحبه، هنگامی‌که از پاول روهلدر (Pawel Rohleder)، مدیر فنی استودیوی تکلند، در مورد پشتیبانی بازی از پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس سوال شد، وی تایید کرد این بازی از این دو کنسول نیز پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این مورد، روهلدر به این نکته اشاره کرد که تکلند به عرضه‌ی بازی برای کنسول‌های نسل بعد نیز فکر می‌کند.

صحبت‌های وی در این مورد:

این یک موضوع بسیار جالب است. به این دلیل که در حال حاضر میان کنسول‌های بعد، کنسول‌های نسل حاضر و رایانه‌های شخصی فاصله‌ی ۵-۶ سال وجود دارد. حدودا بعد از هر نیم‌سال، یک نسل جدید از کارت‌های گرافیکی عرضه می‌شوند. به طور کلی، می‌خواهیم از طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها شامل رایانه‌های شخصی قدرتمند با کارت‌های گرافیکی RTX انویدیا پشتیبانی کنیم. از طرف دیگر می‌خواهیم از کنسول های نسل حاضر نیز پشتیبانی کنیم. کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس در میانه این موضوع هستند. بنابراین مطمئنا به نوعی در این کنسول‌ها بهبود گرافیکی خواهد بود، اما به طور قطع در رایانه‌های شخصی قدرتمند این بهبود گرافیکی بیشتر و ملموس‌تر است. با این حال، ما می‌خواهیم تجربه‌ی یکسانی ارائه دهیم اما اگر کسی سخت‌افرازی با قابلیت‌های بهتر داشته باشد، ممکن است یک تجربه‌ی بصری بهتری ببیند. این موضوع یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که در حال حاضر با آن روبه‌رو هستیم. چگونگی ساخت بازی، به طوری که در پلتفرم‌های نسل حاضر خوب به نظر برسد و در عین حال نیم‌نگاهی به کنسول‌های نسل بعد داریم.

اگرچه روهلدر صریحا به عرضه‌ی Dying Light 2 برای کنسول‌های نسل بعد اشاره نکرده است، اما به نظر می‌رسد این اتفاق در آینده رخ دهد.

استودیوی تکلند پیش‌تر حضور Dying Light 2 را در E3 2019 تایید کرده بود. انتظار می‌رود در این رویداد، اطلاعات و جزئیات بیشتری از این بازی منتشر شود.

Dying Light 2 در حال حاضر برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در حال ساخت و قرار است در سال جاری میلادی عرضه شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید