سونی: پلی‌استیشن وی‌آر ۲ همزمان با کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه نخواهد شد

۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰

شرکت سونی پیش از این تائید کرده بود که کنسول نسل نهمی آن‌ها یعنی پلی‌استیشن ۵، با هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر سازگار خواهد بود و از آنجایی که این هدست به موفقیت خوبی در بازار دست پیدا کرده است، می‌توان به راحتی پیش‌بینی کرد که دیر یا زود شاهد عرضه نسل بعدی این هدست واقعیت مجازی خواهیم بود. اما اگر انتظار دارید که نسل دوم پلی‌استیشن وی‌آر همراه با عرضه کنسول جانشین پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار گیرد، باید آب پاکی را روی دستتان بریزیم و بگوئیم که سونی فعلاً چنین برنامه‌ای ندارد.

دومینیک مالینسون (Dominic Mallinson)، معاون ارشد بخش تحقیق و توسعه سونی، در Collision 2019 در تورنتو (به نقل از CNET) بیان داشت که این شرکت «هیچ دلیلی» برای عرضه هدست پلی‌استیشن وی‌آر ۲ در کنار عرضه جهانی کنسول پلی‌استیشن ۵ نمی‌بیند و قصد ندارد به یکباره تعداد زیادی سخت‌افزار برای مصرف‌کنندگان خود در دسترس قرار دهد و قصد دارد تا جایی که می‌شود، برنامه ساده‌ای را پیش ببرد.

مالینسون در این زمینه اظهار داشت:

هیچ دلیلی برای ما وجود ندارد که آن را (پلی‌استیشن وی‌آر ۲) را همراه با کنسولی جدید عرضه سازیم. از نقطه‌نظر مصرف‌کننده، بمباران شدن با بسیاری از چیزها (سخت‌افزارها) – اوه، شما باید این را بخرید، شما باید آن را بخرید – پیامی‌ست که ما نمی‌خواهیم آن را منتقل کنیم. از جهات مختلف، خوب است که بین هر چیزی یک تنفس کوتاه وجود داشته باشد.

هر زمان که شرکت سونی قصد عرضه هدست پلی‌استیشن وی‌آر ۲ را داشته باشد، این هدست با بهبودها و ارتقاهای زیادی همراه خواهد بود که از جمله آن‌ها می‌توان به هدست بی‌سیم و ردیابی دید اشاره کرد.

در خصوص کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز می‌توان گفت که نهایتاً تا اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد عرضه آن خواهیم بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید