بازی Fable 4 توسط وب‌سایت Mixer لیست شد | احتمال معرفی بازی در E3 2019

۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

نزدیک به یک دهه‌ است که نسخه‌ی جدیدی از سری Fable منتشر نشده و علیرغم شایعات و گزارش‌هایی که در ابتدای سال ۲۰۱۸ به گوش می‌رسید، در E3 2018 نیز شاهد معرفی این عنوان نبوده‌ایم. اما به نظر می‌رسد در رابطه با E3 2019 قضیه کمی متفاوت باشد زیرا به تازگی نام بازی Fable4 توسط وب‌سایت Mixer (پایگاه استریم بازی‌های مایکروسافت) لیست شده است.

اوایل سال ۲۰۱۸ شایعات و گزارش‌های بسیاری در رابطه با نسخه‌ی جدید سری Fable به گوش می‌رسید. شایعات مورد نظر به این موضوع اشاره داشتند که مایکروسافت وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی Fable 4 را به استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games)، توسعه دهنده‌ی سری Forza Horizon خواهد سپرد و از این روی این بازی در E3 2018 رسماً ‌معرفی می‌شود. با وجود گمانه‌زنی‌های مختلف و اینکه مایکروسافت در E3 2018 از استودیوهای فرست پارتی و بازی‌های جدید خود رونمایی کرد، خبری از معرفی بازی Fable 4 طی این کنفرانس نبود.

با آغاز سال ۲۰۱۹ و با نزدیک شدن به زمان برگزاری رویداد E3 2019، بار دیگر شایعات قوت گرفته و وب‌سایت Mixer نیز با قرار دادن نام بازی Fable 4 در لیست بازی‌ها، به این شایعات دامن زده است. این موضوع را یکی از کابران سایت رددیت با نام snow9876 گزارش داده و با این حساب شاید مایکروسافت قصد دارد به زودی و در جریان E3 2019، رسماً از این بازی رونمایی کند.

اینکه لیست منتسب به وب‌سایت میکسر درست باشد یا حاصل یک اشتباه، مشخص نیست اما اگر دقیق‌تر این موضوع را بررسی کنیم، معرفی Fable 4 دور از انتظار نیست. سال گذشته آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg)، مدیر اکس باکس، به این نکته اشاره کرد که استودیوی پلی‌گراند گیمز یک بازی انحصاری بسیار بزرگ در دست ساخت دارد. اگر به خاطر داشته باشید، پس از کنسل شدن بازی Fable Legends و تعطیلی استودیوی لاین هد (Lionhead Studios)، این موضوع آشکار شد که این استودیو علاقه داشت تا به جای این عنوان برروی ساخت Fable 4 کار کنند؛ بازی که آن زمان مایکروسافت مخالف ساخت آن بود. در هر صورت با کنار هم قرار دادن نکات یاد شده و لیست منتسب به وب‌سایت میکسر، به نظر می‌رسد بازی انحصاری جدید و بزرگ استودیوی پلی‌گراند گیمز همان Fable 4 باشد.

با توجه به اینکه در سال‌های پایانی نسل هشتم به سر می‌بریم، مایکروسافت برای اینکه به مانند سال گذشته بار دیگر از بابت نسل نهم و بازی‌های فرست پارتی به کابران اکس باکس اطمینان خاطر دهد، باید از پروژه‌های بزرگ و جذاب جدیدی در E3 2019 رونمایی کند تا بتواند بار دیگر پیروزی را از آن خود خود کند در غیر این صورت و اگر معرفی بازی Fable 4 و یا دیگر بازی‌های انحصاری اکس باکس یک سال دیگر به تعویق بیافتد، علیرغم عدم حضور شرکت سونی در رویداد E3 2019، مایکروسافت پیروزی را دودستی تقدیم این شرکت خواهد کرد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید