مدیر شرکت بلیزارد: ساخت یک بازی باکیفیت از ساخت یک آی‌پی جدید مهم‌تر است

۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

بلیزارد (Blizzard) در سال‌های اخیر به شرکتی تبدیل شده که به جای توسعه‌ی عناوین جدید، بیشتر برروی پشتیبانی و توسعه‌ی آی‌پی‌های موفق خود تمرکز کرده است. سوال این‌جا است که آن‌ها تا چه زمان می‌خواهند در این جزیره‌ی امن باقی بمانند. به گفته‌ی مدیر این شرکت، اگرچه آن‌ها برروی توسعه‌ی چندین عنوان جدید کار می‌کنند ولی ساخت یک بازی باکیفیت اولویت اول آن‌ها خواهد بود.

آقای جی آلن برک (J. Allen Brack) در مصاحبه با مجله‌ی فوربز (Forbes) درباره‌ی بارنامه‌های آینده‌ی این شرکت صحبت کرده است. به گفته‌ی ایشان، تعداد بازی‌های در دست توسعه‌ی شرکت بلیزارد، از هر زمان در تاریخ این شرکت بیشتر است. متاسفانه ایشان درباره‌ی جزییات این بازی‌های جدید صحبت نکردند ولی به نظر می‌رسد این عناوین همچنان در دسته‌ی آی‌پی‌ها فعلی و موفق این شرکت قرار می‌گیرند. آقای برک به این موضوع اشاره کردند که شرکت بلیزارد برای خواسته‌ی بازی‌بازان در زمینه‌ی ساخت آی‌پی‌ها و سری‌های جدید احترام قائل است ولی به اعتقاد ایشان، ساخت یک بازی با کیفیت بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد.

در نهایت، مهم‌ترین مسئله برای ما ساخت عنوانی است که عالی باشد. یک تجربه‌ی بی‌نظیر هم می‌تواند به واسطه‌ی آی‌پی‌های جدید رخ دهد و هم در دل یک آی‌پی قدیمی و پرطرفدار. به جای این که صرفا یک آی‌پی جدید بسازیم، ما این نکته را به عنوان هدف خود در نظر گرفته‌ایم.

مدیر شرکت بلیزارد در ادامه اشاره‌ی کوتاهی به تکنولوژی واقعیت مجازی داشته و بیان کردند که این شرکت در حال حاضر علاقه‌ی زیادی به این تکنولوژی ندارد. آن‌ها در حال حاضر، این تکنولوژی را به عنوان یکی از اهداف احتمالی خود در آینده زیر نظر دارند. از این رو هواداران نباید منتظر انتشار یک محصول واقعیت مجازی در آینده‌ی نزدیک باشند.

ما اولین شرکتی نیستیم که قصد دارد یک بازی واقعیت مجازی عالی تولید کند. ما از دیگر عناوین واقعیت مجازی درس خواهیم گرفت و روزی که این تکنولوژی تبدیل به یک قطب مهم و اصلی شد، که به اعتقاد من این موضوع حتما اتفاق می‌افتد، آن زمان ما تصمیم می‌گیریم که «هی، این یک بازی و تجربه‌ی مناسب برای این پلتفرم است، این همان چیزی است که ما می‌خواهیم به کاربران ارائه کنیم.

دیگر زمان زیادی تا برگزاری مراسم سالانه‌ی بلیزکان (Blizzcon) باقی نمانده است. با توجه به تجربه‌ی ناموفق سال گذشته، به خصوص در زمینه‌ی معرفی نسخه‌ی مخصوص گوشی‌های هوشمند سری Diablo به جای معرفی نسخه‌ی جدید، امیدواریم مراسم امسال پربارتر و هیجان‌انگیزتر از هر سال برگزار شود.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید