سفر به سرزمین رویاهای کودکی | نقد و بررسی بازی Kinect Disneyland Adventures

۲۷ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۰

همه ی ما در دوران کودکی آرزوهایی داشته ایم،این آرزوها گاه منطقی و دست یافتنی و گاهی نیز غیر منطقی و دور از دسترس بوده اند. اما بی شک یکی از بزرگترین آرزوهای هر کودکی رفتن به یک مرکز تفریحی بزرگ و بازی کردن در آن برای مدتی نامحدود است.با توجه به هزینه های گزافی که باید این روزها برای رفتن به یک مرکز تفریحی صرف کرد،وجود یک عنوان که به شبیه سازی چنین فعالیتی بپردازد به شدت در میان بازی های حسگر های حرکتی حس می شد.خوشبختانه مایکروسافت نیز از این خلاء با خبر بود و با عرضه ی عنوان Kinect DisneyLand Adventures توانست تا با شبیه سازی پارک محبوبی دیزنی یهنی DisneyLand این نیاز را تا حد بسیاری برطرف کند.

 


عنوان: Kinect Disneyland Adventures
سازنده: Frontier Developments،Disney Interactive Studios
ناشر: Microsoft Studios
سبک: Party Game
پلتفرم: Xbox 360

——————————————————————————————————————————–
==========آغاز ساید بار 1 (پارکی به وسعت یک سرزمین!) ===========
DisneyLand یا “سرزمین دیزنی” نام پارکی وسیع در ایالت کالیفرنیا آمریکا است.این پارک بزرگ متعلق به کمپانی “والت دیزنی” بوده و در سال 1953 تاسیس شده است.این مجموعه ی عظیم از هنگامی که شروع به کار کرده و تاکنون در حدود 600 میلیون بازدیدکننده را در خود پذیرا بوده و همچنین در طول سال های متمادی تغییرات وسیعی را در خود دیده است.از جمله این تغییرات می توان به اضافه شده بخش های مختلف مانند Adventureland (سرزمین ماجراجویی) و Fantasyland (سرزمین فانتزی) به این مجموعه بوده است.و از دیگر مواردی که این پارک وسیع را به شهرت جهانی رسانده آتش بازی های بزرگی است که به مناسبت های گوناگون در آن برگزار می شوند.
=========پایان ساید بار 1 (پارکی به وسعت یک سرزمین!) ===========
همان طور که می دانید وقایع بازی در “دیزنی لند” به وقوع می پیوندد،پس یکی از مهم ترین مواردی که باید در بازی رعایت شود،شبیه سازی دقیق این محیط وسیع و دلنشین است.اگر شما نقشه ای از “دیزنی لند” را با طراحی های داخل بازی مقایسه کنید خواهید دید که جزئیات واقعی مکان ها به خوبی در بازی پیاده شده اند و به جرئت می توان گفت بی نقص هستند.
در ابتدای کار بازی از شما می خواهد تا شخصیت مورد نظر خود را که یک کودک خردسال است را طراحی کرده و وارد بازی شوید،هنگامی که وارد بازی می شوید با میکی و دیگر شخصیت های محبوب دیزنی مانند گوفی،سیندرلا، پو،پیتر پَن و چندین و چند شخصیت آشنای دیگر روبرو می شوید،هر یک از این شخصیت ها دارای مراحل اصلی و فرعی و مینی گیم های مختص به خود هستند.برای مثال پیتر پَن مینی گیمی جذاب داشته که طی آن باید با پرواز در آسمان ها امتیاز جمع کنید.
تمامی مینی گیم های بازی این قابلیت را دارند تا به صورت تک نفره و یا چند نفره انجام پذیرند.بخش چند نفره ی بازی یک سر و گردن از تمامی عناوین کینکت بالاتر است.زیرا برای بازی کردن به هیچ وجه نیاز نیست تا وارد منو های تو در توی بازی شده و پروفایل مورد نظر را انتخاب کنید،بلکه تنها کافی است شخصی که می خاهد به عنوان همراه شما بازی کند در هر هنگام که خواست دستانش را در هوا تکان داداه تا وارد بازی شود.این قابلیت بازی خصوصا به این علت که بازی برای کودکان طراحی شده بسیار کارآمد است.علاوه بر کار ها و مینی گیم های معمول شما می توانید با شخصیت های موجود در بازی با تعامل نیز بپردازید.
اما قابلیتی که از ابتدای شروع بازی کاملا خودنمایی می کند قابلیت استفاده از صدا برای کنترل منو هاست.به جرئت می توان گفت این بخش از بهترین عناوین کینکت همچون Kinect Sports:S2 نیز بهتر طراحی شده و صدای شما را به راحتی تشخیص می دهد.
در کنار موارد ذکر شده گیم پلی بازی ایراداتی نیز دارد،برای مثال کنترل بازی با استفاده از دست ها پس از مدتی کمی خسته کننده می شود.و یا مینی گیم ها برخی مواقع کمی طولانی می شوند و مواردی از این دست.
بخش گرافیکی بازی نیز دارای مشکل خاصی نمی باشد و برای یک عنوان کینکت استاندارد می باشد.اما در برخی از صحنه ها مانند صحنه ی رویارویی با “پو” و دوستانش بازی دارای افت فریم شده و باگ هایی نیز در طراحی تکسچر های صورت برخش شخصیت ها مانند “گوفی” دیده می شود.اما این بتاگ ها قابل بخشش بوده و چندان چشم گیر نیستند.
اما بدترین و ضعیف ترین بخش بازی بخش صداگذاری آن است.صداگاری شخصیت ها با این که اکثرا توسط صداپیشه گان خود آنها صورت گرفته اما با دلیل عدم هماهنگی با حرکات شخصیت ها آزار دهنده است.همچنین عدم تکلّم شخصیت اول بازی نیز ممکن است شما را تا حدی آزرده کند.
اما در کنار بخش صداگذاری بخش موسیقی بی نظیر و فوق العاده کار شده و کاملا با تم کلی بازی هم خوانی دارد.مخصوصا اینکه در هنگام رویارویی با شخصیت های محبوب موسیقی های معروف آنها نواخته می شود.
در کل . با توجه به نکات مثبت و منفی که بیان کردیم می توان نتیجه گرفت Disneyland Adventures برای دو دسته از افراد مناسب است: یکی کودکان و افراد کم سن وسال و دیگری افرادی که علاقه ی شدیدی به این پارک افسانه ای دارند.

——————————————————————————————————————————–نکات مثبت: شبیه سازی کم نقص Disneyland،دیدار با شخصیت های دوست داشتنی دیزنی،یک عنوان مفرح برای کودکان،موسیقی بی نظیر،قابلیت تعامل با محیط وسیع بازی،بخش چند نفره ی خوب،استفاده ی بی نقص از میکروفون کینکت،مینی گیم های خوب

نکات منفی: صداگذاری ضعیف،انیمیشن های مصنوعی،برخی باگ های گرافیکی،قابلیت راه رفتن در محیط پس از چند دقیقه خسته کننده می شود،مشکلات کنترل بازی،افت فریم در بعضی از صحنه ها
——————————————————————————————————————————–
گیم پلی: 7.9
جذابیت: 8.5
گرافیک: 8.0
صداگذاری و موسیقی: 7.5
امتیاز: 8.0

———————————————————————-

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید