THQ Nordic استودیوی سازنده عناوین ELEX و Gothic را خرید

۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱

در این چند وقته خبرهای زیادی از خریداری استودیو/شرکت‌های جدید توسط فعالان حوزه صنعت بازی‌های ویدئویی و گسترش شرکت‌های متعدد هستیم. یکی از این شرکت‌ها، تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic) است که با استفاده از برند THQ، علاوه بر جذب مخاطبان بیشتر، لایسنس‌های بسیاری از تی‌اچ‌کیویِ تعطیل شده را خریداری کرده و توانسته است به یکی از فعالان این صنعت تبدیل شود. به تازگی، این شرکت خبر از خرید یک استودیوی دیگر و افزودن آن به فهرست توسعه دهندگان پرتعداد خود داده است: استودیوی Piranha Bytes نام خرید جدید این شرکت است.

استودیوی Piranha Bytes، بیشتر در زمینه عناوین نقش‌آفرینی فعالیت می‌کند و از جمله آثار آن‌ها می‌توان به Gothic، Risen و ELEX اشاره کرد که مورد آخر، توسط خود شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک به بازار عرضه شده است. به دنبال اعلام این خبر، بیانیه جدیدی از سوی این استودیو منتشر شده که در آن ابراز داشته است که همچنان آزادی‌ها و خلاقیت‌های خود را حفظ خواهد کرد و به ساخت بازی‌هایی که به واسطه آن‌ها به شهرت رسیده است، ادامه خواهد داد. متاسفانه جزئیاتی از پروژه‌های جدید این استودیو که ممکن است در آینده‌ای نزدیک عرضه گردد، منتشر نشده است.

این اقدام تی‌اچ‌کیو نوردیک، IPهای بیشتری را به فهرست IPهای پرتعداد این شرکت اضافه می‌کند. روز گذشته مشخص شد که آن‌ها با همکاری استودیوی ۴اِی گیمز (۴A Games)، سازنده سری بازی‌های Metro، در حال کار برروی یک عنوان AAA جدید هستند و تقریباً بیش از ۸۰ بازی توسط استودیوهای زیرمجموعه تی‌اچ‌کیو نوردیک در دست ساخت و توسعه قرار دارد. همچنین مدتی پیش مشخص شد که این شرکت در نمایشگاه E3 2019 حضوری فعال خواهد داشت و از نسخه جدید دو سری محبوب رونمایی خواهد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید