سونی قصد دارد استودیو‌های فرست پارتی بیشتری خریداری کند

۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

مایکروسافت با یک تاکتیک مناسب، توانست در E3 2018 پیروز شود؛ تاکتیکی که به نظر می‌رسد در E3 2019 نیز شاهد تکرار آن خواهیم بود. به نظر می‌رسد سونی نیز تصمیم گرفته تا تاکتیک مایکروسافت را در پیش بگیرد زیرا این شرکت  قصد دارد تا بار دیگر فعالیت خود را در زمینه‌ی خرید استودیو‌های فرست پارتی افزایش دهد.

آقای جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر کل شرکت سونی، شب گذشته و در جریان جلسه‌ای با سهام‌دارن شرکت سونی، به این نکته اشاره کرد که پلی‌استیشن قصد دارد تا از طریق «رشد اقتصادی ارگانیک و خرید استودیو‌های فرست پارتی» بر تعداد استودیوهای فرست پارتی خود برای تولید بازی‌های انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ بیافزاید.

در گذشته شرکت سونی به جای خرید استودیوهای فرست پارتی فعال، استودیوهای فرست پارتی خود را تاسیس نموده و برروی رشد این استودیوها سرمایه گذاری می‌کرد؛ روشی که در نسل هشتم برای سونی و کنسول پلی‌استیشن ۴ بسیار موفق عمل کرد. حال سونی تصمیم گرفته تا در کنار تاسیس و توسعه‌ی استودیوهای خود، نیم نگاهی به استودیوهای فرست پارتی فعال نیز داشته باشد تا از طریق خرید این استودیوها، طی‌ سال‌های پیش رو و هرچه که به زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ نزدیک‌تر می‌شویم، بر تعداد استودیوهای فرست پارتی خود بیافزاید.

سونی در گذشته نیز این کار را  انجام داده است. این شرکت در سال ۲۰۱۱ استودیوی ساکر‌پانچ را خریداری کرده که این استودیو طی سال‌های گذشته نسخه‌های متعددی از سری Infamous را برای کنسول پلی‌استیشن ۴ توسعه داد و هم اکنون نیز وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی محبوب و مورد انتظار Ghost of Tsushima را به عهده دارد. بنابراین خرید استودیوهای فرست پارتی برای سونی نتایج مثبتی را به دنبال داشته و از این روی سونی تصمیم گرفته که در نسل نهم نیز از رقابت عقب نماند تا با خرید و افزایش استودیوهای فرست پارتی، بتواند نسل نهم را نیز به مانند نسل هشتم با قدرت آغاز کند.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا استودیو یا توسعه دهندگانی را سراغ دارید که سونی آن‌ها را خریداری کند؟ نظرات خود در رابطه با این موضوع را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید