تعداد کاربران فعال شبکه پلی‌استیشن از ۹۴ میلیون نفر عبور کرد

۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

بر کسی پوشیده نیست که عرضه کنسول پلی‌استیشن ۴، یکی از موفق‌ترین کارهایی‌ست که شرکت سونی در این چند ساله انجام داده و توانسته است ضمن رسیدن به سودهای کلان، محبوبیت و موفقیت‌ زیادی نیز برای خود کسب کند. آن‌ها کاملاً این نسل از کنسول‌های بازی‌ را تحت تاثیر قرار دادند و توانستند با فاصله‌ای قابل توجه، از مایکروسافت و ایکس‌باکس وانِ آن و همچنین شرکت نینتندو پیشی بگیرند. در حقیقت، مشکلات و کم‌کاری‌های مایکروسافت در قبال ایکس‌باکس وان و عملکرد ناموفق Wii U نینتندو، باعث شده تا بدون وقفه، سونی را برنده اصلی نسل هشتم بدانیم. در همین راستا، به تازگی آمار جدیدی از این سیستم منتشر شده است که می‌تواند دیدی خوب، از موفقیت و عملکرد درخشان پلی‌استیشن در بازار به ما بدهد.

سونی پیش از این اعلام کرده بود که فروش جهانی کنسول پلی‌استیشن ۴ از مرز ۹۶٫۸ میلیون دستگاه عبور کرده و این را بار دیگر به سرمایه‌گذاران خود نشان داده است. اما نکته جدید این گزارش را، می‌توان کاربران فعال شبکه پلی‌استیشن یا PSN دانست که گفته شده است بیش از ۹۴ میلیون نفر را شامل می‌شود. این بدان معنی است که اکثر دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴، از شبکه پلی‌استیشن نیز استفاده می‌کنند. متاسفانه سونی در خصوص تعداد حساب‌های کاربری رایگان و تعداد افرادی که حساب پلاس خریداری کرده‌اند را مشخص نکرده است.

این آمار نشان می‌دهد که خدمات آنلاین، چقدر نسبت به گذشته، عملکرد متفاوت‌تری دارند و توانسته‌اند اعتماد کاربران را به خود جذب کنند. زمانی که تقریباً ۱۰۰ درصد جامعه آماری کاربران یک پلتفرم، از خدمات آنلاین آن نیز استفاده می‌کنند، بدون شک نشان از این نکته دارد که این پلتفرم، چه عملکرد خوبی داشته و دارد.

1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید