گزارش: Call of Duty: Modern Warfare 4 حاوی یک بخش رایگان خواهد بود

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

به تازگی وب‌سایت کوتاکو گزارشی منتشر کرده و در آن مدعی شده است که Call of Duty 2020 توسط استودیوی تری‌آرک ساخته می‌شود و بازی Black Ops 5 خواهد بود. بر طبق منابع این سایت، تری‌آرک (Treyarch) جایگزین توسعه‌دهندگان ارشد این عنوان – استودیوی اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games) و راون سافتور (Raven Software) – شده است و این تصمیم دلایل متعددی دارد که یکی از آن‌ها، بزرگی این پروژه و مشکلاتی‌ست که بین دو استودیوی مذکور پیش آمده است. در عین حال، در این گزارش اطلاعاتی از Call of Duty امسال نیز منتشر شده است که توسط استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) توسعه می‌یابد و ظاهراً Modern Warfare 4 خواهد بود.

بر اساس گفته‌های کوتاکو، بازی Call of Duty: Black Ops 4 فروش خوبی داشته است اما نه در حد پیش‌بینی‌ها و انتظارات شرکت اکتیویژن (Activision). و به همین دلیل، مدیران اجرایی اکتیویژن به صحت درباره سودی که از بخش‌های رایگان (به اصطلاح Free-to-Play) پرداخته‌اند و قصد دارند تا بهره بیشتری از این نوع محتوا ببرند. همانطور که احتمالاً می‌دانید، اکتیویژن خیلی وارد حوزه بازی‌های رایگان نشده است اما طبق گفته منابع مختلف، آن‌ها قصد دارند تا بخشی رایگان برای بازی Call of Duty: Modern Warfare 4 در نظر بگیرند. همچنین گفته شده است که صحبت درباره این قضیه همچنان ادامه دارد و این ناشر، هنوز تصمیمی قطعی نگرفته است.

همانطور که می‌دانید، مدل Free-to-Play در سال‌های اخیر، به لطف موفقیت بازی Fortnite، با رشد بی‌نظیری روبرو شده است. از آنجایی که سری بازی‌های Call of Duty نیز روز به روز در حال گسترش است، مطمئناً اکتیویژن به استفاده از این ویژگی، گوشه چشمی دارد.

سال‌هاست که افراد زیادی خواهان اضافه شدن یک بخش چندنفره رایگان به بازی Call of Duty: Modern Warfare 4 هستند هرچند که این سری علاوه بر بخش کمپین و حالت‌های مختلف، با حالت Zombies نیز موفقیت‌های متعددی بدست آورده است. با این حال، وجود بخشی Free-to-Play در این سری، مطمئناً با استقبال زیادی همراه خواهد شد و جالب است که ببینیم اکتیویژن چه برنامه‌هایی در سر دارد.

البته سری Call of Duty همچنان نیز فروش بسیار زیادی در بازار دارد و عملاً شرکت اکتیویژن نیازی به اتخاذ چنین تصمیمی ندارد، اما سود بیشتر، چیزی‌ست که اکتیویژن هیچگاه آن را نادیده نمی‌گیرد.

گفتنی‌ست که نسخه جدید سری مورد بحث، بازی Call of Duty: Modern Warfare 4 خواهد بود که تا اواخر سال جاری میلادی، برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید