شایعه: احتمال عرضه‌ی Watch Dogs 3 در پاییز امسال

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

در بهمن سال گذشته بود که شایعاتی پیرامون ساخت نسخه‌ی سوم از سری محبوب Watch Dogs و محل وقوع آن به گوش رسید. حال با مشخص شدن برخی از برنامه‌های یوبی‌سافت (Ubisoft)، برای امسال و سال آینده، به نظر می‌رسد این شایعات نیز تا حدودی رنگ حقیقت به خود بگیرند.

در بهمن سال ۹۷، شایعاتی پیرامون بازی Watch Dogs 3 به وجود آمد که در این شایعات به محل وقوع داستان این عنوان، یعنی لندن و همچنین پلتفرم‌های مقصد آن، یعنی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی اشاره شده بود.

حال به نظر می‌رسد که به دلیل عدم عرضه‌ی نسخه‌ی جدید سری Assassins Creed در سال ۲۰۱۹ و همچنین عدم ساخت و عرضه‌ی قسمت جدیدی از مجموعه‌ی جذاب و محبوب Tom Clancy’s Splinter Cell و تاخیر در زمان عرضه‌ی عنوان Skull and Bones، برنامه‌ی یوبی‌سافت برای سال ۲۰۱۹ بسیار خلوت باشد.

تنها عنوان بزرگ و قدرتمندی که در حال حاضر، یوبی‌سافت در برنامه‌ی عرضه‌ی سال جاری خود، عنوان Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint در لیست انتظار دارد. البته شایعاتی نیز نسبت به عرضه‌ی نسخه‌ی دوم عنوان Mario + Rabbids Kingdom Battle به صورت انحصاری برای کنسول همراه نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۹ شنیده می‌شود.

حال پس از بررسی برنامه‌ی یوبی‌سافت و همچنین بررسی روند عرضه‌ی دو نسخه‌ی مختلف سری Watch Dogs طی چند سال اخیر،به نظر می‌رسد باید منتظر معرفی سومین نسخه از سری Watch Dogs در E3 2019 و همچنین عرضه‌ی آن در آبان سال جاری باشیم. البته اطلاعاتی نیز در رابطه با لندنی که در این بازی شاهد هستیم توسط برخی منابع غیر رسمی منتشر شده‌ است که به لندنی با سبک سایبرپانکی اشاره دارند اما نمی‌توان به هیچ وجه، به این شایعات اطمینان کرد.

متاسفانه هر دو نسخه‌ی سری Watch Dogs نقاط ضعف بسیاری داشتند و همچنین به نوعی می‌توان گفت مجموعه در حالتی از سردرگمی به سر می‌برد. از فضای تاریک قسمت اول و همچنین تاثیر اعمال شخصیت اصلی برروی پایان بندی بازی تا فضای شاد و طنز قسمت دوم و عدم تاثیر هیچ یک از اعمال شخصیت اصلی در روند و داستان این عنوان. امیدواریم تا یوبی‌سافت که چند سالی است به دوران اوج و کاربر مداری خود برگشته است، از ضعف‌ها و اقدامات دو نسخه‌ی قبل درس گرفته و با ترکیب مکانیزم‌ها و نقاط قوت سری با داستانی تاثیر گذار، عنوانی جذاب و عالی را برای جامعه‌ی بازی‌بازان عرضه بنماید. احتمالاتی وجود دارد که با در نظر گرفتن محل وقوع بازی، دوباره در نقش آیدن پیرس (Aiden Pearce)، ملقب به The Vigilante قرار بگیریم و یا حضور پرنگ‌تر او را در این عنوان تجربه نماییم.

شما را دعوت می‌کنم تا نقد و بررسی نسخه‌ی اول و دوم این مجموعه با نام‌های «به رنگ خون، به رنگ خاکستر…» و «رابین هود سن فرانسیسکو» به قلم آقای دهقانی را مطالعه بفرمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید