شایعه: Call of Duty: Black Ops 5 در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

ما هنوز به صورت رسمی هیچ اطلاعاتی از نسخه‌ی جدید Call of Duty که قرار است امسال منتشر شود، در اختیار نداریم. اما با این حال، به تازگی شایعاتی از بازی سال بعد این مجموعه در اینترنت پخش شده است. طبق گزارش جدید وب‌سایت کوتاکو، بازی Call of Duty: Black Ops 5 در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد.

اگر با روند توسعه‌ی عناوین سری Call of Duty آشنایی ندارید، باید بگوییم که سه استودیو‌ی اینفینیتی وارد (Infinity Ward)، اسلج‌همر (Sledgehammer) و تری‌آرک (Treyarch) به طور نوبتی یکی از بازی‌های مجموعه را توسعه می‌دهند؛ این کار سبب می‌شود تا هر کدام سه سال برای تکمیل کردن پروژه وقت داشته باشند. حال به نظر می‌رسد که این روند دچار تغییراتی شده است.

به گفته‌ی آقای جیسون شریر (Jason Schreier)، در ابتدا قرار بود تا نسخه‌ی سال ۲۰۲۰ با همکاری استودیو‌های اسلج‌همر و ریون (Raven) ساخته شود، اما به گفته‌ی منابع داخلی شریر، ظاهراً این دو تیم با یکدیگر مشکل دارند و نمی‌توانند با هم کار کنند. به همین دلیل، این دو استودیو به عنوان تیم پشتیبانی فعالیت کرده و به تری‌آرک در توسعه‌ی بازی بعدی کمک خواهند کرد.

علاوه بر این، آقای شریر گزارش داد که این عنوان دارای یک بخش تک‌نفره است که در طی دوران جنگ سرد جریان خواهد داشت. ریون و اسلج‌همر زمان زیادی را برروی بخش تک‌نفره گذاشته‌اند، اما به دلیل جدایی این دو، حالا تری‌آرک رهبری کامل پروژه را بر عهده دارد و این بخش در بازی Black Ops 5 قرار خواهد گرفت. پس اگر عدم وجود بخش تک‌نفره در Black Ops 4 سبب شد تا آن‌ها تهیه نکنید، نسخه‌ی بعد ممکن است نظر شما را تغییر دهد.

دوره‌ی زمانی سه ساله‌ی توسعه‌ی بازی‌های Call of Duty از سال ۲۰۱۲ و با عنوان Call of Duty: Black Ops 2 آغاز شد و تا امروز نیز ادامه پیدا کرده است. اگر این گزارش صحت داشته باشد، قطعاً شاهد تغییر قابل توجهی در روند توسعه‌ی عناوین آینده‌ی این سری خواهیم بود. در حال حاضر این موضوع تنها یک شایعه است، اما با توجه به سابقه‌ی آقای جیسون شریر، احتمال دارد که واقعاً این اتفاق رخ دهد.

نظر شما چیست؟ آیا برای بازگشت سری Black Ops آماده‌اید؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید