اولین تخفیف بزرگ فروشگاه اپیک گیمز با مشکل روبه‌رو شد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

اولین تخفیف بزرگ فروشگاه جدید شرکت اپیک گیمز (Epic Games) روز گذشته آغاز شد. در کنار تخفیف خوردن بسیاری از عناوین، شرکت اپیک گیمز قیمت بازی‌هایی با هزینه‌ی اولیه‌ی بالای ۱۵ دلار را به میزان ۱۰ دلار کاهش داد. این موضوع حتی درباره‌ی بازی‌های بزرگی مانند Metro Exodus و Borderlands 3 نیز صدق می‌کردند. با این حال، به نظر می‌رسد همه چیز آن‌ طور که شرکت اپیک گیمز انتظارش را داشت، پیش نرفته است.

این تخفیف فروشگاهی بزرگ، بلافاصله پس از آغاز با مشکلات متعددی روبه‌رو شده است. به گفته‌ی سخن‌گوی شرکت اپیک گیمز، شرکت پارادوکس اینتراکتیو (Paradox Interactive) تصمیم به عدم شرکت در این دوره از تخفیف‌ها گرفته و بازی خود یعنی Vampire: The Masquerade _ Bloodlines 2 را از این فروش ویژه خارج کرده است. سخن‌گوی شرکت اپیک گیمز در این باره بیان کرد:

اگر یک توسعه دهنده و یا ناشر تصمیم به شرکت نکردن در تخفیف‌های ما بگیرد، ما به این تصمیم احترام خواهیم گذاشت. شرکت پارادوکس اینتراکتیو تصمیم گرفت تا در فروش ویژه‌ی بزرگ ما شرکت نکند و به همین دلیل، بازی آن‌ها موقتا از بخش فروش خارج شده است. اگر شما بازی Vampire: The Masquerade _ Bloodlines 2 را در زمان تخفیف‌ها خریداری کرده باشید، فروشگاه اپیک گیمز به خرید شما احترام خواهد گذاشت.

پس از بازی Vampire: The Masquerade _ Bloodlines 2، نوبت به یکی دیگر از انحصاری‌های فروشگاه اپیک گیمز یعنی Hades می‌رسد. قیمت اصلی این بازی در زمان آغاز تخفیف‌های بزرگ فروشگاه اپیک گیمز معادل ۱۹٫۹۹ دلار بود که به لطف تخفیف‌ها، به ۹٫۹۹ دلار کاهش یافته بود. با این حال، چند ساعت پس از آغاز تخفیف، قیمت پایه‌ی این بازی به ۲۴٫۹۹ دلار افزایش یافت. اگرچه تیم سازنده کمی بعد، دوباره قیمت پایه را به ۱۹٫۹۹ دلار کاهش داد ولی به گفته‌ی آن‌ها، قیمت پایه‌ی بازی از تاریخ ۲۴ خرداد ماه سال جاری (۱۴ ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی) به صورت رسمی ۵ دلار افزایش خواهد یافت. پس اگر قصد خرید این بازی را دارید، بهتر است فرصت را از دست ندهید و آن را با قیمت ۹٫۹۹ دلار تهیه کنید. در کنار دو بازی یاد شده، عنوان Oxygen Not Included نیز بدون ارائه‌ی هیچ توضیحی از لیست تخفیف‌های این فروشگاه حذف شده است.

در نهایت به یکی از بزرگ‌ترین عناوین انحصاری این فروشگاه یعنی Borderlands 3 می‌رسیم. به نظر می‌رسد ناشر این بازی نیز از تخفیف‌های ناگهانی شرکت اپیک گیمز، آن هم برای عنوانی که هنوز به صورت رسمی منتشر نشده است راضی نیست. در ابتدای آغاز تخفیف‌های فروشگاه اپیک گیمز، قیمت نسخه‌های مختلف این بازی حذف و عبارت «Coming Soon» جایگزین آن‌ها شد. کمی بعد از آن نیز، شاهد حذف کامل این بازی از فروشگاه اپیک گیمز بودیم.

به احتمال بسیار زیاد، جدیدترین نسخه از سری Borderlands با پایان تخفیف‌ها دوباره با قیمت اصلی به فروشگاه اضافه می‌شود ولی به هر حال، به نظر می‌رسد اولین تخفیف بزرگ فروشگاه اپیک گیمز با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده و نتوانسته است انتظارهای ناشران و مالکین این فروشگاه را برآورده کند.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید