بازی واقعیت افزوده‌ی Minecraft Earth معرفی شد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

در شرایطی که بسیاری از شرکت‌ها و تیم‌های بازی‌سازی برروی تکنولوژی واقعیت مجازی (Virtual Reality) تمرکز کرده‌اند، شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است راهی متفاوت را پیش بگیرد. این شرکت که مدتی پیش به یک بازی واقعیت افزوده (Augmented Reality) اشاره کرده بود، امروز رسما از یک نسخه‌ی واقعیت افزوده‌ی سری بزرگ و محبوب Minecraft رونمایی کرده است. بازی Minecraft Earth تلاش دارد تا یک تجربه‌ی کامل از سری Minecraft را در قالب تکنولوژی واقعیت افزوده به کاربران و هواداران این سری عرضه کند.

این بازی با استفاده از یک رابط کاربری بر مبنای نقشه، به شما اجازه می‌دهد ظاهر وسایل و محیط‌های اطراف را به آیتم‌های موجود در بازی Minecraft تغییر دهید. اگرچه مکانیک‌های موجود در این بازی شباهت زیادی به دیگر عناوین واقعیت افزوده ماندد Pokemon Go دارد ولی با این حال، با یک بازی بسیار پیچیده‌تر و غنی‌تر طرف هستیم.

در این بازی شاهد یک مکانیک جدید به نام Tappables هستیم که با انجام ماموریت‌ها و وظایف مختلف، آیتم‌ها و مواد اولیه‌ی متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به تنهایی و یا با کمک دیگر بازی‌بازان، چیزهای مختلفی را به دلخواه خود بسیازید. برای مثال، همان‌طور که در یک مسیر حرکت می‌کنید، ممکن است با یک معدن در بخش پیاده‌رو روبه‌رو شوید که مواد اولیه‌ی مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این مواد اولیه و رابط کاربری گوشی هوشمند خود، ساختمان‌ها و آیتم‌های مختلفی را براساس دنیای Minecraft بسیازید. شما حتی می‌توانید این ساختمان‌ها را در دنیا رها کنید تا دیگر کاربران نیز بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

تیم سازنده‌ی بازی بیان کرده است که قرار نیست شاهد یک نسخه‌ی فرعی از سری Minecraft باشیم. به گفته‌ی آن‌ها بازی Minecraft Earth یک تجربه‌ کاملا جدید و در عین حال کامل را به بازی‌بازان ارائه خواهد کرد. کارگردان هنری این بازی، آقای برد شوبر (Brad Shuber)، در این باره گفته است:

نکته‌ی مهم این است که به خاطر داشته باشید، این تنها یک نسخه‌ی رایگان و واقیعت افزوده از Minecraft نیست، بلکه با یک تجربه‌ی کامل از این سری طرف هستیم. ما یک بازی جدید با هدف هم‌خوانی با تکنولوژی واقعیت افزوده نساخته‌ایم. ما هیچ چیزی را از بازی حذف نکرده و یا کاهش نداده‌ایم. این همان بازی است که شما با آن آشنا هستید. همان ویژگی‌هایی که شما به آن‌ها عادت کرده‌اید، از محیط‌ها و دشمنان گرفته تا مکانیک‌های مختلف، همه‌ی آن‌ها این‌جا هستند تا شما بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

نکته‌ی دیگری که تیم سازنده به آن اشاره کرده، بحث لوت باکس‌ها در بازی است. به گفته‌ی آن‌ها، هیچ گونه لوت باکسی در بازی وجود نخواهد داشت. بازی Minecraft Earth تا پایان سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های اندروید و IOS عرضه می‌شود. شما می‌توانید تریلر معرفی این بازی را در ادامه مشاهده کنید.

دریافت ویدئو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدئو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰P

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید